Новини громадянського суспільства України, 23 серпня

Завтра виповнюється 32 роки незалежності України, а також вісімнадцять місяців з початку повномасштабного вторгнення, яке розлучило мільйони українців з їхньою батьківщиною та рідними. У цей важливий день ми з гордістю вшановуємо тих, кому завдячуємо збереженням нашої незалежності  Збройні Сили України та волонтерів. Крім того, ми хочемо відзначити організації громадянського суспільства та ініціативи, які посилюють голос України у світі, відстоюють демократичні принципи, борються з корупцією та виступають за посилення військової допомоги.
У цьому ньюзлеттері ми прослідкуємо настрої українців щодо майбутнього країни та що їх тривожить, а також поділимось висновками щодо їхнього сприйняття корупції. Крім того, перегляньте новини від наших партнерів-організацій громадянського суспільства, які наполегливо працюють над просуванням нашого шляху до перемоги, та актуальні можливості для громадських активістів. Приєднуйтесь до нас у цій читацькій подорожі!

****

Нещодавнє опитування, проведене Міжнародним центром української перемоги (ICUV), виявило, що українці відчувають складні емоції щодо майбутнього своєї країни. Більшість, 59%, відчувають надію, а 42% – тривогу. Оптимізм поділяють 33% респондентів, а 24% висловлюють впевненість. Водночас 23% зізналися, що відчувають страх. Говорячи про актуальні безпекові загрози у близькому майбутньому, 60% українців вказують масові обстріли українських міст, 45% – відключення електро-, тепло- чи водо- постачання через обстріли. 40% стурбовані різким зростанням цін на необхідні товари, а 34% – корупцією в органах влади. Крім того, перспектива нового наступу військ Росії викликає побоювання у 30% респондентів.

****

Новини громадського сектору

Програма «Долучайся!» дослідила сприйняття корупції громадянами та їх залучення до антикорупційної боротьби

17 серпня Програма «Долучайся!» у партнерстві з проєктом USAID «ВзаємоДія» (SACCI) провела публічне обговорення результатів Загальнонаціонального опитування «Стан корупції в Україні. Сприйняття, досвід, ставлення». Учасники дискусії проаналізували, як перетворити довіру громадськості до антикорупційних інституцій на реальні дії та обговорили перешкоди для участі громадян у боротьбі з корупцією. Серед основних висновків:

  • Корупція є другою найбільш актуальною проблемою для українців після війни. Хоча громадське сприйняття щодо поширеності корупції покращилось, українці вважають, що корупція є широко розповсюдженою.
  • Ннетерпимість громадян до корупції зростає, водночас внутрішньо переміщені особи демонструють найнижчу толерантність, а зовнішньо переміщені особи – найвищу.
  • Основним рушієм боротьби з корупцією є патріотизм і особиста мотивація, а основною перешкодою є відчуття особистої небезпеки. 
  • Необхідно підвищувати обізнаність громадян про антикорупційні органи, зокрема про Національне антикорупційне бюро, щоб посилити їх залучення до антикорупційної боротьби.

Тисніть на кнопку, щоб дізнатися більше результатів.

Детальніше

****

Вокс Україна представили дослідження про реформи в Україні

21 серпня Вокс Україна представили доследження «Успішність реформ і громадянська активність: що думають українці». На основі цих даних ОГС оцінила, як посадовці впливають на сприйняття українцями успішності реформ та їхній намір брати участь у громадській діяльності.

Детальніше

****

Центр спільних дій розпочинає проект, спрямований на висвітлення груп інтересів    

Проект «Видимі» — серія відео від Центру спільних дій про групи інтересів та публічні політики, які на них впливають. За допомогою ініціативи ОГС надає платформу цим групам, щоб вони могли розповісти про свої потреби, озвучити позицію щодо певних рішень влади та нагадати, чому так важливо залучати їх до напрацювання цих рішень. У першому відео ви дізнаєтесь, що об’єднує єврейську меншину та видавців, малий бізнес та вимушених переселенців, військових та освітян та чому вони заслуговують на те, аби бути видимими.

Детальніше

****

Всеукраїнська асоціація музичних подій підвищує обізнаність про війну в Україні на фестивалі Sziget 

З 10 по 15 серпня Всеукраїнська асоціація музичних подій ( UAME) взяла участь у фестивалі Sziget, що пройшов у Будапешті. UAME преставили інтерактивну локацію про Україну, її музику та культуру та розповіли, як підтримати українців за допомогою благодійної ініціативи Music Saves UA. ОГС також подарувала вишиванки хедлайнерам фестивалю Florence + The Machine, Yungblud та Billie Eilish.

Детальніше

****

Богодухівська міська рада скасувала необґрунтований тендер після розслідування Харківського антикорупційного центру

14 серпня Харківський антикорупційний центр (ХАЦ) повідомив, що Богодухівська міська рада скасувала тендер вартістю 13,2 млн грн на ремонт будівлі Центру надання адміністративних послуг. Після публікації розслідування ХАЦ було проведено повторну перевірку документації переможця тендеру, яка виявила завищені ціни у кошторисі, а пропозиція була відхиленою. ОГС продовжуватиме здійснювати моніторинг державних закупівель та розподіл бюджетних коштів з метою ефективної боротьби з корупцією.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih

****

Інформаційна сесія про використання хмарних технологій для ОГС 

IFES Ukraine та Isar Ednannia запрошують громадські організації взяти участь в інформаційній сесії щодо можливостей використання хмарних технологій для ОГС. Під час інформаційної сесії експерти Amazon розкажуть про переваги хмарних технологій, веб-сервіси Amazon та можливості, які вони надають українським громадським організаціям і волонтерам, а також програми підтримки Amazon для ОГС під час війни. Для участі необхідно зареєструватися не пізніше 18:30 27 серпня, 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Підтримка громадянами Америки допомоги Україні залишається потужною

Нещодавнє опитування CNN-SSRS, проведене в липні, показало, що більш ніж половина американців не погоджуються з додатковою підтримкою України з боку США, що викликало неабиякий резонанс серед політичних експертів. Водночас така реакція є неправильною, і опитування насправді вказує на стійку підтримку України в США. Читайте статтю Ендрю Д’Аньєрі, заступника директора Євразійського центру Atlantic Council, щоб дізнатися, чому американці більш відкриті до проукраїнських аргументів, ніж до аргументів проти подальшої підтримки України США.

Детальніше

****