Новини громадянського суспільства України, 21 лютого

Не зважаючи на тривалу війну, громадянське суспільство підтримує шлях України до відновлення та перемоги, посилює демократію, бореться з корупцією та забезпечує прозорість процесів відбудови. У цьому випуску ми висвітлимо ініціативи, спрямовані на використання заморожених російських активів для відбудови, боротьбу з дезінформацією та вшанування річниці опору України. Крім того, ми аналізуємо Індекс демократії від Economist Intelligence Unit за 2023 рік, який висвітлює виклики українській демократії під час війни. Читайте разом з нами та дізнайтеся більше про громадянське суспільство України!

****

Щорічний звіт «Індекс демократії» від Economist Intelligence Unit свідчить, що у 2023 році рівень демократії в Україні знизився під впливом тривалої війни з Росією. Так, корупційні виклики та продовження воєнного стану вплинули на те, що загальний бал України знизився з 5,42 у 2022 році до 5,06 (з 10 можливих) у 2023 році, посунувши позицію України з 87-го місця у 2022 році до 91-го у 2023. Щодо конкретних категорій, що вплинули на формування рейтингу, збереглась позитивна тенденція в політичній участі населення (7,22 бала) та покращився бал в категорії «політична культура» (6.25). Водночас понизився бал в категоріях «функціонування уряду» (3,07), «забезпечення громадянських прав та свобод» (4.41) та «виборчий процес й плюралізм» (5.58).

****

Новини громадського сектору

Партнери Програми «Долучайся!» створили петицію про конфіскацію російських активів на користь України

15 лютого Центр громадянських свобод і Центр протидії корупції закликали підписати петицію з вимогою до лідерів країн G7 та ЄС про негайну конфіскацію активів Росії. Петиція закликає до створення спільної коаліції G7-ЄС для конфіскації цих активів і виступає за зобов’язання конфіскувати та перенаправити в Україну 300 мільярдів доларів з резервів Центробанку Росії. Ці кошти дозволять відбудувати інфраструктуру, зміцнити обороноздатність України та протидіяти агресії.

Детальніше

****

Коаліція RISE Ukraine взяла участь в консультаціях щодо Конференції з питань відновлення України

15 лютого члени коаліції RISE Ukraine, до якої входить партнер Програми «Долучайся!» Інститут аналітики та адвокації, взяли участь в українсько-німецьких консультаціях, присвячених цьогорічній Конференції з питань відновлення України (URC 2024),  що відбудеться 11 червня 2024 р. у Берліні. Коаліція наголосила на необхідності активної участі громадянського суспільства в дискусіях конференції, обговорення ⁠конфіскації заморожених активів Росії та спрямування коштів для відновлення України, а також на підзвітності та прозорості у використанні цих коштів.

Детальніше

****

Transparency International Ukraine закликали до прозорого відбору проєктів відбудови

16 лютого Transparency International Ukraine (TIU) закликали Кабінет Міністрів затвердити методику пріоритезації проєктів відновлення. Хоча Кабмін вніс суттєві зміни до розподілу коштів, надавши собі повноваження виділяти кошти фонду для термінового фінансування проєктів, пов’язаних з ліквідацією наслідків, спричинених збройною агресією, такий ручний відбір може негативно вплинути на ефективність фінансування та довіру міжнародних партнерів. Натомість необхідно затвердити методику пріоритезації, яка матиме обов’язковий характер під час відбору проєктів відновлення для фінансування.

Детальніше

****

Кримський інститут стратегічних досліджень відкрив виставку, присвячену річниці окупації Криму

10 лютого Кримський інститут стратегічних досліджень відкрив у Львові виставку «Крим: у діалозі століть», присвячену 10-й річниці окупації Криму та 2-й річниці повномасштабної війни. На виставці представлені роботи культурного проєкту «Zincir/Ланцюг. Ланки пам’яті», кераміка Рустема Скибіна та жанрові сцени українського художника Дмитра Доценка, що відображають побут і культуру  діятиме до 10 березня у Львівській національній галереї ім. Б.Г. Возницького; вулиця Стефаника, 3. Час роботи: 14:00 – 17:00. 

Детальніше

****

Вокс Україна розпочали співпрацю з Google News Initiative для боротьби з дезінформацією

14 лютого Вокс Україна запустили проєкт із Google News Initiative, глобальною програмою Google, спрямованою на співпрацю з видавцями та журналістами для боротьби з дезінформацією, обміну ресурсами та створення різноманітної та інноваційної медіа-екосистеми. ОГС допоможе українським редакціям розбудовувати фактчек-команди, шукати для них фінансування та навчати майбутніх фактчекерів.

Детальніше

****

Можливості

Дивіться наші можливості та долучайтесь

  • Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!
  • Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv
  • Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути наші вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

****

Конкурс проєктів в рамках Програми малих проектів 2024-2025 в Україні 

Посольство Великої Британії в Україні оголошує конкурс пропозицій для здійснення проектної роботи у квітні 2024 р. – березні 2025 р. в рамках Програми малих проєктів. Кінцевий термін подання проектних заявок – 17.00 (за Києвом) 15 березня 2024 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Як знайти більше коштів для України – ліквідувати заморожені активи Росії на 300 мільярдів доларів

Поки в США та Європі обговорюють схвалення пакетів допомоги Україні, існує також простий спосіб розблокувати більше фінансування. Настав час змусити Росію заплатити, конфіскувавши заморожені активи Центробанку Росії на суму 300 мільярдів доларів. Про те, як забезпечити цей процес, читайте у статті співзасновниці Олени Галушки, Міжнародного центру української перемоги.

Детальніше

****