Новини громадянського суспільства України, 21 грудня

За 300 днів війни громадянське суспільство підтвердило, що може бути залізобетонною опорою, на яку держава може опертися і продовжити рухатися вперед попри тимчасові складнощі. Коріння цієї незламності сягають у минулі роки, коли громадянське суспільство зміцнилося та інституціоналізувалося. 

Цей випуск нашого ньюзлетера присвячений Індексу стійкості громадянського суспільства за 2021 рік, а також наповнений свіжими новинами, пропозиціями грантових конкурсів та можливостей працевлаштування. Долучайтеся до нашого щотижневого дайджесту!

****

Чи вдалося українським ОГС зберегти ресурсність, довіру та довгострокову життєздатність в 2021 році? Щорічний Індекс сталості організацій громадянського суспільства (CSOSI) дозволяє оцінити як діяли організації на основі 7 індикаторів сталості. Згідно з останніми оцінками, за 2021 рік українські ОГС демонструють стабільний розвиток. У порівнянні з минулим роком, загальна оцінка не змінилася – 3,2 бала з 7,0. Водночас, рівень адвокації, публічного іміджу та правового середовища дещо зріс. 

****

Програма «Долучайся!» розповіла, як громадські організації змінюють Україну на краще

Чи знали ви, що у Верховній Раді викорінено феномен кнопкодавства? Народні обранці мають голосувати за ті чи інші закони лише особисто. Чимало українців чули і про такі ініціативи, як вилучення російського контенту з інфопростору, а також про численні благодійні акції на підтримку України за кордоном. Що їх обʼєднує? Вони стали можливими завдяки громадянському суспільству. У цьому матеріалі, підготовленому в рамках спецпроєкту разом з nv.ua, ми поділимось з вами найгучнішими ініціативами громадських організацій. Тисніть на посилання та читайте!

Детальніше

****

 

Що означає доброчесність для громадської активістки та медійної персони Ярослави Кравченко?

Що таке доброчесність для Ярослави Кравченко, засновниці Дикого Театру, ведучої популярних шоу та громадської діячки? У рамках просвітницької кампанії «Доброчесність перемагає» ми записали інтерв’ю з Ярославою та дізналися, як вона збирає донати під час повномасштабної війни, залишається вірною собі та що думає про громадянське суспільство і доброчесність. Більше корисних підказок про практики доброчесності ви знайдете у соцмережах за хештегом #доброчесністьперемагає

Детальніше

****

Громадські організації попереджають про загрозу закону про реформу Конституційного Суду 

20 грудня Президент Зеленський підписав закон про зміну порядку добору суддів КСУ (законопроєкт №7662). Громадські організації переконані, що у теперішній редауції цей закон не враховує рекомендації Венеційської комісії та заклики громадянського суспільства, загрожує верховенству права, демократії і євроінтеграції. Активісти закликають міжнародних партнерів та народних депутатів не делегувати експертів у Дорадчу групу з відбору суддів КСУ допоки не будуть внесені зміни до закону. Також вони звертаються до народних депутатів  з закликом негайно привести закон у відповідність з рекомендаціями Венеційської комісії. 

Детальніше

****

Центр політико-правових реформ закликав уряд ухвалити Державну антикорупційну програму 

Центр політико-правових реформ закликає Кабінет Міністрів України затвердити державну антикорупційну програму з виконання Антикорупційної стратегії до 10 січня 2023 року. Програма містить конкретні заходи, спрямовані на досягнення очікуваних стратегічних результатів, строки їх реалізації та відповідальних виконавців, деталізує описані у стратегії проблеми. ОГС наголошує, що затримка в затвердженні програми ставить під загрозу антикорупційні зусилля України та її Європейську інтеграцію.

Детальніше

****

Центр протидії корупції розповів про роботу судової системи під час війни 

Як функціонує судова система після повномасштабного вторгнення Росії? Що буде після ліквідації Окружного адміністративного суду Києва? Чому важливо, щоб працювала Вища рада правосуддя? У новому епізоді подкасту Української правди «Кляті питання» експертка Центру протидії корупції відповість на ці питання та пояснить, що взагалі відбувається в одній з ключових гілок влади. 

Детальніше

****

SavED запускає збір потреб закладів освіти, які постраждали від війни 

Благодійний фонд SavED створений, щоб допомогти відновлювати доступ до освіти на територіях, що страждають від наслідків війни. Для цього фонд оголошує збір потреб і заявок від закладів освіти на відновлення освітніх просторів у школах, створення цифрових освітніх центрів, закупівлю обладнання, необхідного для забезпечення життєдіяльності закладу. Отримавши заявку, фонд просуватимемо ці потреби серед донорів, партнерських фондів і громадських організацій. 

Детальніше

****

GoGlobal запускає спецпроєкт про участь молоді у відбудові України 

GoGlobal та Наш Київ запустили спецпроєкт в межах молодіжної ініціативи #ВліпиЗаСебе, що вчить відповідальності та розповідає, як бути корисним там, де ти є. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з «Маніфестом Змін», що відображає бачення молоді повоєнної відбудови України та її участі в цьому процесі. Маніфест було створено в рамках освітньо-мотиваційної програми «Країна взаємно красивих людей». 

Детальніше

****

Гендер ЗЕД розповідають про ЛГБТ-військових, що захищають Україну 

До початку повномасштабне вторгнення Олександр був актором, режисером та викладав акторську майстерність. Але після 24 лютого він одним із перших приєднався до Сил територіальної оборони. Тисніть на посилання, щоб почути історію одного із відкритих геїв, які зараз служать на фронті та захищають свободу України від окупантів.

Детальніше

****

Ціна держави провели дискусію про переспективи для української економіки у 2023 році 

Українська економіка отримала страшний удар внаслідок агресії Росії у 2022 році. Падіння виробництва на третину, масштабні руйнування, мільйони громадян залишили країну. Як буде розвиватись ситуація? Які сценарії є найбільш можливими на 2023-й рік? Які наші макро-перспективи? Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Макроперспектива: що нас чекає 2023 року?». Тисніть на посилання, щоб прочитати ключові тези дискусії та переглянути відео. 

Детальніше

****

Більше Вакансій! Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців

Шукаєте роботу? Програма «Долучайся!» оголошує нові можливості! Це ваш шанс приєднатися до нашої команди, яка невпинно зростає:

– Фахівець/чиня з комунікацій https://bit.ly/3H4C22F

– Фахівець/чиня з оцінки та моніторингуhttps://bit.ly/3EZhgiv

– Програмний менеджер/ка з реформ та адвокаціїhttps://bit.ly/3XLr8oJ

– Програмний менеджер/ка з культури та мистецтва https://bit.ly/3E1WE8A;
– Програмний менеджер/ка з цифрових інновацій https://bit.ly/3EgAPCG;
– Програмний менеджер/ка з організації заходів https://bit.ly/3EyNfHe;
– Програмний менеджер/ка з мережування і коаліцій https://bit.ly/3UV3VOz;
– Програмний менеджер/ка з громадянської освіти https://bit.ly/3g9D1DN;
– Програмний менеджер/ка з соціальної згуртованості https://bit.ly/3UTmPW0;
– Фахівець/чиня з фінансів https://bit.ly/3g0RAK0;
– Фахівець/чиня з грантів та контрактів https://bit.ly/3hNg9u4;
– Фахівець/чиня з закупівель https://bit.ly/3O8RfBB.

Зацікавились? Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з обов’язками і кваліфікацією та не вагайтесь надсилати резюме і мотиваційні листи!

****

Пакт оголошує конкурс грантів для підтримки системи громадського здоров’я

Пакт оголошує конкурс грантів в рамках Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Метою цього конкурсу є підтримка програм громадського здоров`я на рівні громад, розвиток спроможностей закладів первинної медичної допомоги та організацій громадянського суспільства. Заявки приймаються до 30 вересня 2023 року. 

Детальніше

****

Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів для волонтерів

Щоб підтримати волонтерську діяльність в Україні та посилити її ефективність в умовах воєнного часу, Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів у межах Програми «Спільнодія». Завданнями грантової програми є підтримати громадські ініціативи, що залучають волонтерів для боротьби з викликами воєнного часу; посилити операційну та організаційну спроможність організацій громадянського суспільства, що здійснюють волонтерську діяльність; популяризувати та розширити волонтерський рух в Україні. Заявки приймаються до 8 січня 2023 року.

Детальніше

****

USAID «ГОВЕРЛА» оголошує конкурс грантів, щоб посилити місцеве самоврядування в Україні

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує конкурс грантів для організацій громадянського суспільства, щоб посилити місцеве самоврядування в Україні та розвивати місцеву демократію. Географія конкурсу – Львівська, Полтавська, Волинська, Житомирська, Одеська, Закарпатська та Рівненська області. Концепції можна надсилати будь-коли протягом року – їх щомісячно розглядатиме комітет з експертної оцінки.

Детальніше

****