Новини громадянського суспільства України, 21 червня

Цього тижня в Лондоні відбувається Конференція з питань відновлення України. Для громадянського суспільства, що є однією з рушійних сил відбудови, Конференція є вагомою платформою, щоб посилити його голос та наголосити на важливості його включення до цих процесів.
У цьому випуску ми простежимо активну участь громадянського суспільства у відбудові, оцінимо ключові перешкоди, з якими стикаються ОГС і і дослідимо, як їх можливо подолати. Крім того, ми поділимось останніми новинами наших партнерів і нагадуємо вам про наші грантові можливості та відкриті вакансії. Читайте, діліться з тими, кому це може стати у нагоді та залишайтеся з нами!

****

Українське громадянське суспільство активно долучається до процесів відбудови після вторгнення Росії. Так, за результатами опитування Chatham House, проведеного в листопаді-грудні 2022 р., 67% ОГС стверджують, що вони активно беруть участь у відновленні збитків, завданих внаслідок вторгнення. Водночас 66% вважають себе слабо включеними в саме планування відбудови. Серед основних перешкод для більш активної участі громадянського суспільства в цей процес, респонденти вказують відсутність політичної волі на найвищому рівні (76%), недостатню поінформованість про планування відбудови (56%) та виклики, пов’язані з активними бойовими діями та воєнним станом (47%). Щоб посилити участь ОГС у відбудові, респонденти пропонують створити групи із залучення громадян (83%), включити представників ОГС в Національну раду з відновлення України (64%), а також створити спеціальну робочу групу з питань відбудови (59%). 

****

Новини громадського сектору

Партнери Програми «Долучайся!» беруть участь у Конференції з питань відновлення України 

21-22 червня Велика Британія спільно з Україною проводять у Лондоні міжнародну Конференцію з питань відновлення України (URC 2023). Захід спрямований на мобілізацію міжнародної підтримки для економічної та соціальної стабілізації України та подальшого процесу відновлення від наслідків війни. Серед учасників – партнери Програми «Долучайся!» Transparency International Ukraine, Міжнародний центр української перемоги (ICUV), Центр розвитку інновацій, Центр Разумкова, CASE Україна та Центр протидії корупції. 

Зокрема, Центр розвитку інновацій та Коаліція RISE презентують модуль eDem, розроблений для екосистеми управління відбудовою інфраструктури (DREAM)

Представники ICUV приєднаються до заходу, щоб продовжити свої міжнародні адвокаційні зусилля, спрямовані на надання Україні членства в НАТО як передумови сталого миру. 

23 червня наш партнер Transparency International Ukraine проведе подію за результатами конференції «Будуємо прозору та підзвітну Україну: ключові кроки до відновлення», щоб простежити, як Україна може підготуватися до процесу відновлення та реконструкції, що сприяє цифровізації, прозорості та доброчесності. 

Детальніше

****

Transparency International Ukraine проаналізували, як посилити громадський моніторинг під час відбудови України 

В аналітичному матеріалі Transparency International Ukraine досліджують архітектуру відбудови України, пояснюють, як її покращити та як посилити участь громадянського суспільства у моніторингу проєктів відбудови. Тисніть на кнопку, що прочитати більше.

Детальніше

****

Екологія-Право-Людинавиділили першочергові реформи для зеленого відновлення України 

Напередодні Конференції з питань відновлення України 2023 Екологія-Право-Людина нагадали, чому відновлення має бути «зеленим», виділивши першочергові реформи, необхідні для цього процесу та пояснивши, чому вони важливі. 

Детальніше

****

Телебачення Торонто опублікували відео про воєнні злочини Росії та вийшли в топ українського YouTube

У своєму новому відео Телебачення Торонто викривають воєнні злочини Збройних сил Росії. У розслідуванні – записи з телефону російського морського піхотинця, які показують бойові дії, неадекватну поведінку та навіть історію зради. Відео отримало 2,4 мільйона переглядів, 83 000 лайків і вийшло на перше місце в українському YouTube

Детальніше

****

SavED запустили сайт для збору коштів на відновлення доступу до освіти

За час повномасштабного вторгнення Росія знищила в Україні понад 400 шкіл та пошкодила понад 3000. Щоб відновити доступ до освіти в громадах, що постраждали, благодійний фонд SavED запустив вебсайт який дозволяє збирати кошти по всьому світу на відбудову шкільних приміщень, облаштування укриттів та створення освітніх центрів.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Запит пропозицій щодо тренінгів та менторської підтримки з адаптивності для ОГС-партнерів Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3qC7u20
  • Запит пропозицій щодо серії тренінгів з організаційної стійкості для партнерських організацій Програми «Долучайся!»  –https://bit.ly/43IkCRG

****

АНТС оголосили Leadership Hackathon для локальних інновацій

Мережа захисту національних інтересів «АНТС» оголошує конкурс на участь у проекті HALLI 2.0 – Hackathon for Leadership in Local Innovations. Проект запрошує до участі лідерів, що мають практичні ідеї для громад, що постраждали від агресії Росії та пропонує грантову підтримку для їх реалізації. Заявки приймаються до 10 липня 2023 року. 

Детальніше

****

Що ми читаємо

Успішна реконструкція України залежатиме від швидких дій, двопартійних зусиль Сполучених Штатів і партнерства між США та Європою

Тривала відбудова України вимагатиме припинення бойових дій, але кінцевий успіх залежить від партнерства США та Європи та ефективних повоєнних заходів безпеки. Читайте підсумки нового дослідження RAND Corporation, щоб дізнатися більше про те, як успішно реформувати та відбудувати Україну. 

Детальніше

****