Новини громадянського суспільства України, 2 серпня

На тлі більш ніж року спустошливої війни, розв’язаної проти України та її народу, постає нагальне питання: чи зміцнила війна стійкість українців і наскільки вони налаштовані вистояти перед новими викликами? У цьому випуску ньюзлетера ми заглиблюємося у незламний дух українського народу та його непохитну відданість продовженню боротьби з агресором. Крім того, ми висвітлюємо останні зусилля наших партнерів з громадянського суспільства, спрямовані на зміцнення демократії та надання підтримки тим, хто постраждав від війни. Як завжди, не пропустіть наші вакансії та грантові можливості, які залишаються відкритими для подачі заявок. Тож гортайте вниз і насолоджуйтеся читанням!

****

Незважаючи на виклики воєнного часу, стійкість українського народу залишається непохитною. Згідно з опитуванням, проведеним Міжнародний центром української перемоги (ICUV), понад 93% українців вірять у перемогу своєї країни над Російською Федерацією. Для 70% населення перемога ототожнюється зі звільненням українських територій у кордонах станом на 1991 рік. 65% опитаних заперечують будь-яке припинення вогню, якщо частина українських територій залишатиметься окупованою. 51% українців не підуть на компроміс з ворогом і готові продовжувати боротьбу до перемоги. Крім того, 54% громадян вважають вступ до НАТО найкращою гарантією безпеки для України, а 56% вірять у тривалу підтримку з боку Заходу.

****

Новини громадського сектору

Transparency International Ukraine проаналізували законопроєкт про відновлення е-декларування

Минулого тижня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №9534, про відновлення електронного декларування українськими посадовцями під час воєнного стану. Transparency International Ukraine проаналізували документ та перелічили рекомендації та застереження, які потрібно врахувати до другого читання.

Детальніше

****

Рух ЧЕСНО презентував звіт про прозорість комітетів Верховної Ради

1 серпня Рух ЧЕСНО презентував рейтинг прозорості комітетів Верховної Ради під час пресконференції в інформаційному агентстві «Укрінформ». Це вже третій випуск рейтингу прозорості комітетів Верховної Ради, який громадська організація проводить у цьому скликанні парламенту.

Детальніше

****

Центр Разумкова оцінив ставлення громадян до ситуації в Україні

26 липня Центр Разумкова презентував результати опитування «Оцінка громадянами ситуації в країні та довіра до суспільних інститутів, політиків, посадових осіб та громадських діячів» в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна». Опитування показало, що після початку російської агресії сприйняття громадянами подій в Україні суттєво змінилося. Дізнайтеся більше, натиснувши на кнопку нижче.

Детальніше

****

Кримськотатарський Ресурсний Центр забезпечив доступ 9 000 ВПО до критично важливої допомоги

27 липня Кримськотатарський Ресурсний Центр презентував результати запуску проєкту «ТурБОТа про ВПО» – чат-бота, що пропонує необхідну інформацію для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та корінних народів. За 3 місяці 9 000 громадян скористалися чат-ботом, щоб знайти інформацію, необхідну для облаштування в приймаючих громадах у Києві, Чернівцях, Івано-Франківську та Львові. Громадська організація планує розширювати сервіс на нові міста, щоб сприяти соціальній інтеграції внутрішньо переміщених українців у різних регіонах країни.

Детальніше

****

Запорізький центр розслідувань запустив чат-бот для посилення цивільного захисту у Запоріжжі

26 липня Запорізький центр розслідувань запустив чат-бот, який дає змогу мешканцям міста повідомити міську раду про проблеми, пов’язані з укриттями у місті. Доступний у Telegram та Viber, чат-бот пропонує користувачам можливість створювати чітко структуровані скарги та сприяти підвищенню рівня безпеки та покращенню загальної якості укриттів. Інструмент також надає контактну інформацію відповідального департаменту Запорізької міської ради.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Запит на послуги консультанта для проведення оцінки результатів роботи Програми «Долучайся!» в сфері розвитку спроможності партнерських організацій – https://bit.ly/47bf3xH

****

Українська Гельсінська Спілка оголошує конкурс з посилення спроможності місцевих громад в документуванні воєнних злочинів Росії

Українська Гельсінська Спілка з прав людини оголошує конкурс з посилення спроможності місцевих громад півдня та сходу України в документуванні воєнних злочинів Російської Федерації в рамках програми «Права людини в дії». Зацікавлені організації можуть подати заявку до 9 серпня 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Найбільша помилка Путіна полягала в тому, що він справді вважав українців росіянами

Рішення Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення в Україну було засноване на низці катастрофічних прорахунків. Найвизначнішим з них стала його віра в те, що українці – це справді росіяни. Путін давно наполягав на тому, що українці та росіяни є «одним народом», який був штучно розділений розпадом СРСР. Тепер очевидно, що Путін неправильно розуміє Україну. Український народ не привітав вторгнення Росії, але об’єднався й підняв опір. Тисніть на кнопку нижче, щоб прочитати матеріал Романа Сольчаника, який тривалий час працював  старшим аналітиком Дослідницького інституту Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода та RAND Corporation, щоб дзнатися більше про ідентичність українців та хибні уявлення Росії про неї.

Детальніше

****