19 жовтня відзначають Всеукраїнський День відповідальності людини, водночас вшановуючи пам’ять автора «Декларації відповідальності людини» Богдана Гаврилишина. Сьогодні, як ніколи, варто пам’ятати – щоб досягти демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства, потрібно брати на себе відповідальність на всіх рівнях.
У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми розповімо про те, як громадянське суспільство України працює над створенням відчуття спільної відповідальності за успішне майбутнє України, пробуджує дух демократії серед українців та наближає перемогу у війні.
****
Чи відчувають українці оптимізм щодо перемоги своєї країни та майбутнього в цілому? За результатами опитування Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, 92% вірять, що Україна переможе у війні з Росією. Незважаючи на те, що війна завдала значної шкоди та руйнувань, більшість громадян відчувають надію, думаючи про власне майбутнє (56%) і майбутнє своєї країни (66%). Респонденти також вказують оптимізм (38% і 40%) і тривогу (36% і 31%) серед емоцій, які переважають. Більше інформації в нашому графіку тижня!
****
Програма «Долучайся!» та НАЗК запускають просвітницьку кампанію про шкоду побутової корупції
Програма «Долучайся!» та Національне агентство з питань запобігання корупції розпочинають просвітницьку кампанію #ДоброчесністьПеремагає, яка спонукає українців відмовитися від побутової корупції на користь доброчесних альтернатив. Кампанія має на меті виховувати нове покоління українців з нульовою толерантністю до корупції, адже доброчесність – це визначальна риса майбутньої України.
****
Премія Global Teacher Prize Ukraine 2022 відзначила вчителя-захисника
Національна премія Global Teacher Prize Ukraine 2022 відзначила вчителів-захисників. Тисніть на посилання, щоб дізнатися більше про одного з таких педагогів, учителя фізкультури із Кропивницького, який пішов на фронт заради сім’ї, дітей та своїх учнів. Знаєте педагога, який заслуговує, щоб його історію почув світ? Номінуйте його на сайті премії до 30 листопада включно. Більше історій про хоробрих вчителів можна прочитати на Facebook сторінці премії.
****
Центр протидії корупції підбив підсумки Варшавського безпекового форуму
Якої підтримки у війні з Росією слід очікувати Україні від західних партнерів? Виконавча директорка Центру протидії корупції опублікувала статтю «Світ досі не готовий до Росії після Путіна: головні висновки Варшавського безпекового форуму». Читайте висновки за посиланням нижче.
****
Центр «Нова Європа» дослідив, як змінилася підтримка України з боку європейських країн з початку повномасштабної війни
Хоча повномасштабне вторгнення Росії в Україну об’єднало Європу, після семи місяців війни починають лунати заклики зменшити підтримку для України. Аналітики Центру підготували аналітичний матеріал «Зима наближається: як зберегти підтримку України з боку європейських суспільств?» в якому проаналізували занепокоєння та настрої європейців, думки експертів з країн-членів ЄС та теми, які найбільше обговорювались у європейських медіа.
****
Фонд «Демократичні ініціативи» дослідив, як трансформувалось ставлення українців до декомунізації, російської церкви та націоналізму
13 жовтня Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центр Разумкова оприлюднили результати опитування «Як трансформується ставлення українців до декомунізації, УПЦ МП та націоналізму під час війни з Росією». Опитування показало, що 67% українців позитивно оцінюють розпад Радянського Союзу, 59% підтримують визнання радянського режиму тоталітарним і засуджують його терор, а 57% позитивно ставляться до перейменування вулиць та площ, пов’язаних з РФ, Російською імперією та Радянським Союзом.
****
Гендер Зед розповіли, чи є цивільне партнерство альтернативою одностатевим шлюбам
Влітку 2022 року президент Володимир Зеленський відхилив петицію про легалізацію одностатевих шлюбів, але доручив уряду шукати альтернативи, зокрема запропонував розглянути цивільне партнерство. Гендер Зед опублікували статтю, де пояснили, чи є цей крок «принизливим, але ефективним механізмом» для ЛГБТ+ спільноти. Автор стверджує, що хоча одностатеві шлюби стикаються з протидією релігійних груп і значної частини суспільства, визнання цивільного партнерства може бути дієвим способом забезпечити права ЛГБТ+ спільноти.
****
Pact шукає фахівця з фінансів в Програму «Долучайся!»
Більше можливостей! Pact Inc. шукає кандидатів на посаду фахівця з фінансів в Програму «Долучайся!». Заявки прийматимуться до 31 жовтня. Надсилайте ваші резюме та мотиваційні листи на електронну адресу engagehr@pactworld.org. Тисніть на посилання, щоб дізнатися більше.
****
EdCamp запрошує на толоку стійкості з Дженін Бернстін
27 жовтня EdCamp Україна проведуть онлайн-зустріч «Знайди сили, щоб триматися стійко! Практики для зміцнення ментального здоров’я і стійкості», під час якої свою лекцію представить Дженін Бернстін – засновниця та креативна директорка серії подкастів та подій «OUTSIDE THE BOX». Зареєструйтесь, щоб взяти участь.
****
Курс відеолекцій Богдана Гаврилишина
Тиждень перегляду відеолекцій Богдана Гаврилишина до Всеукраїнського дня відповідальності людини! Курс складається з15 лекцій, які містять поради та відповіді на актуальні питання сьогодення. Цей курс буде корисний усім, хто цікавиться історією, політичною й економічною ситуацією в країні та світі, а також прагне бути успішним та ефективним в усіх сферах свого життя.
****
ІСАР Єднання оголошує набір на онлайн-курсу про соціальне підприємництво для ОГС
ІСАР Єднання відкриває набір на другу групу онлайн-курсу «Соціальне підприємництво як шлях до фінансової сталості ОГС». Курс дає можливість комплексно зануритися в тему соціального підприємництва і перейняти знання та досвід експертів, які на практиці пройшли шлях запуску підприємства і продовжуть розвивати свою справу. Для того, щоб взяти участь, потрібно зареєструватися до 24 жовтня 2022 року.
****
Конкурс грантів Української Гельсінської спілки з прав людини
Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує конкурс грантів «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні». Мета конкурсу — вирішення критичних потреб в захисті прав цивільних та військових осіб України, поглиблений моніторинг порушень, пов’язаних з наслідками активних бойових дій, розширенням окупованих територій, спровокованими збройною агресією Російською Федерацією. Заявки приймаються до 24 жовтня 2022 року.
****