Новини громадянського суспільства України, 19 квітня

Війна, розв’язана Росією, становить серйозну загрозу для шляху України до повної та успішної демократії, змушуючи громадян жертвувати частиною своїх прав заради перемоги. У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми підготували інфографіку, яка проливає світло на вплив війни на демократію в Україні. Ми традиційно пропонуємо переглянути останні новини наших партнерів – організацій громадянського суспільства – та кілька можливостей для розвитку активізму. Тож знайдіть час, щоб переглянути нашу розсилку!

****

У лютому 2022 року збройна агресія Росії спричинила значний спад демократії в Україні. Згідно зі звітом «Свобода у світі 2023» Freedom House, рівень свободи в Україні знизився з 61 бала у 2022 році до 50 у 2023 році, помістивши її до переліку частково вільних країн. Оцінка ґрунтувалася на двох ключових показниках – політичних правах і громадянських свободах, які погіршилися з 26 і 35 у 2022 році до 22 і 28 у 2023 році.
Крім того, останнє видання доповіді Freedom House про стан демократії «Nations in Transit 2022» класифікує Україну як перехідний або гібридний режим на основі її рейтингу рівня демократії, що становить 3,36 із 7.

****

Новини громадського сектору

Олександра Матвійчук – серед найвпливовіших лідерів за версію Time 

13 квітня Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру та очільниця Центру громадянських свобод (ЦГС), увійшла до 100 найвпливовіших людей світу у 2023 році за версією журналу Time в категорії «Лідери». Як зазначає журнал, Олександра та команда ЦГС прагнули зробити Україну більш демократичною та задокументувати воєнні злочини Росії проти цивільного населення. 

Детальніше

****

Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру закликав виключити Росію з Ради Безпеки ООН

17 квітня, представники Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв, голова правління, та Людмила Коротких, менеджерка проєкту, взяли участь у відкритті двадцять другої сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів Нью-Йорку. У своєму виступі Барієв закликав ініціювати реформу в ООН та виключити Росію з Ради Безпеки ООН. Протягом тижня активісти проінформують міжнародне суспільство про переслідування окупантами корінного кримськотатарського народу в окупованому Криму та на півдні України. 

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» пояснив, чому Україні потрібна нова стратегія вступу до НАТО 

З початком повномасштабної війни відносини України та НАТО увійшли в нову еру та потребують нової стратегії. У  своїй статті Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа» та Сергій Сидоренко, редактор «Європейської правди», пояснили чому українським політикам важливо запропонувати нове бачення цих відносин та перестати посилатися на план дій щодо членства України в НАТО (ПДЧ) та рішення Бухарестського саміту 2008 року, яке ґрунтується на ідеї надання Україні ПДЧ. 

Детальніше

****

Центр політико-правових реформ проаналізував заочне правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні 

Institute for War & Peace Reporting дослідив заочне правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні на основі висновків профільних експертів. Зокрема, Євген Крапивін, експерт Центру політико-правових реформ, зазначив, що однією з проблем заочного судочинства є те, що потерпілі та їхні сім’ї можуть розчаровуватися, коли бачать обвинувальні вироки з очевидно низькими шансами на відбування покарання. Читайте більше за посиланням. 

Детальніше

****

Рух ЧЕСНО виявив колаборантів серед мерів та голів територіальних громад 

12 квітня Рух ЧЕСНО оприлюднив список із 16 мерів і голів територіальних громад, які отримали підозру в злочинах проти національної безпеки України. Більшість з них пов’язані із забороненою політичною партією «Опозиційна платформа – За життя». ОГС також продовжує відстежувати проросійських політиків у Реєстрі Держзрадників, який вже налічує 1150 записів про ймовірних  колаборантів.

Детальніше

****

Активісти проведуть онлайн-конференцію про відбудову України

25 квітня відбудеться онлайн-конференція «Відбудова України: на шляху до сталого відновлення та членства в ЄС», організована RISE Ukraine та International Institute for Sustainable Development. Українські та міжнародні експерти обговорять, як досягти стійкого та справедливого відновлення, а також розглянуть поточні виклики країни. Зареєструйтеся, щоб взяти участь.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості!

Ми раді запропонувати наші можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи відвідати наш веб-сайт і переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

  • Ми оновили та продовжили наш конкурс грантів для ще більшої кількості громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Нарешті, ми оголосили три запити пропозицій для постачальників послуг – https://bit.ly/3mLQg0Q

Відвідайте наш сайт, щоб отримати додаткову інформацію та не пропустити майбутні можливості.

Детальніше

****

ІСАР Єднання оголошує конкурс грантів для участі ОГС у процесах відновлення та розвитку деокупованих територій

ІСАР Єднання запрошує організації громадянського суспільства до участі у конкурсі грантів «Зміцнення спроможності ОГС брати лідерство у процесах відновлення та розвитку деокупованих територій». Конкурс триває до 31 травня 2023.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Відбудова України: питання та спільні позиції 

Повоєнна відбудова України привертає значну увагу, тому нещодавно з’явилося багато публікацій з пропозиціями щодо організації цього процесу. Наші партнери з CASE Україна та Вокс Україна долучилися до створення матеріалу, що переглядає ці пропозиції та аналізує їхні спільні риси та відмінності. 

Детальніше

****