Новини громадянського суспільства України, 18 жовтня

Громадянське суспільство України є потужним каталізатором змін, який прагне зміцнювати демократію в нашій державі та впроваджувати інноваційні ідеї для досягнення цієї цілі. Цей ньюзлеттер, наповнений новинами від наших партнерів, є свідченням непохитної відданості цій меті. У цьому випуску ви дізнаєтеся про позицію громадянського суспільства щодо нещодавно прийнятого закону про політичних діячів, ознайомитесь з дослідженням антикорупційної інфраструктури та знайдете інформацію про майбутні події, які можуть вас зацікавити. Ми також заохочуємо вас слідкувати за анонсами на нашому сайті та прочитати надихаючу історію нашого партнера, який розвиває молодіжний активізм в українських громадах під час війни. Залишайтеся з нами та дізнавайтеся більше!

****

 

Більшість українців не підтримують проведення  загальнонаціональних виборів у 2024 році. За результатами опитування Центру Разумкова, 64% громадян ставляться до цього негативно. Серед основних причин такої оцінки респонденти вказують виклики, пов’язані з війною, зокрема брак коштів у державі (36%), правові обмеження під час воєнного стану (32%) та забезпечення безпеки учасників голосування (31%). Громадяни також занепокоєні дотриманням демократичних стандартів під час воєнного стану (29%), а також неможливістю організувати вибори на тимчасово окупованих територіях (26%) та проблеми для голосування тимчасово переміщених осіб й біженців (24%).

****

Новини громадського сектору

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про посилений фінансовий моніторинг публічних діячів

17 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №9269д про посилення фінансового моніторингу PEP (політично значущих осіб). Громадянське суспільство розкололося в оцінці даної законодавчої новації. Що ж насправді запроваджує закон та чи буде статус ПЕП дійсно «довічним» дізнавайтеся з нового відео-експлейнера від Центру Протидії Корупції

****

Премія Global Teacher Prize Ukraine 2023 відзначила випускника Української академії лідерства 

Петро Сітек – випускник Харківського осередку Української академії лідерства. Зараз він викладає дебати та менторство у школі Львова. Уроки Петра – це запальні дискусії між учнями, активна групова робота та невимушена атмосфера. Проте теми уроків – завжди про важливі суспільні проблеми сьогодення. Премія Global Teacher Prize Ukraine 2023 відзначила історію Петра у номінації «Молодий вчитель» за новітні методи викладання з елементами менторства.

Детальніше

****

Школа політичної аналітики визначила ключові наративи пропаганди Росії на тимчасово окупованих територіях 

Школа політичної аналітики опублікувала щомісячний моніторинг окупаційних Телеграм-каналів, які працюють на території тимчасово окупованих Росією областей України – Херсонської, Донецької, Луганської, Донецької та Криму. До вибірки увійшли 35 каналів, які таргетують контент на всі перелічені території. Серед ключових повідомлень, які поширювали ці канали у вересні, – нібито жорстоке поводження України з цивільним населенням на нещодавно звільнених територіях, встановлення на захоплених територіях нової, «легітимної» влади, та інше.

Детальніше

****

Центр розвитку інновацій сприяє залученню громадян до відбудови 

12 жовтня Центр розвитку інновацій завершив серію воркшопів з моделювання оптимальних бізнес-процесів для прозорого та демократичного залучення громадян, активістів та громадських організацій до управління відбудовою. Учасники спільно розробили та представили потенційні моделі майбутнього модуля електронної демократії (eDem) у цифровій екосистемі управління відбудовою, що стануть основою для технічних специфікацій модуля. Наступний етап передбачає  розробку технічного завдання модуля eDem на основі розроблених моделей, отриманих рекомендацій та проведеного дослідження.

Детальніше

****

Міжнародний центр української перемоги провів міжнародну конференцію «Крим глобальний. Розуміння України через Південь» 

13-16 жовтня партнер Програми «Долучайся!» Міжнародний центр української перемоги (ICUV) виступив співорганізатором міжнародної конференції «Крим глобальний. Розуміння України через Південь». Захід зібрав експертів зі всього світу, щоб встановити прямі зв’язки між ними та українськими організаціями громадянського суспільства, а також українським урядом і парламентом, в тому числі краще зрозуміти Кримський півострів, опір українців агресії, а також домовитися про потенційні спільні проєкти та ініціативи.

Детальніше

****

Transparency International Ukraine представили аналіз антикорупційної інфраструктури України

12 жовтня Transparency International Ukraine оприлюднили друге Дослідження спроможності, управління і взаємодії органів антикорупційної інфраструктури України. Так, згідно з результатами, антикорупційні органи покращили свій середній загальний бал з попереднього дослідження 2020 року на пів бала – з 3,4 до 3,9. При цьому найкращий результат отримав Вищий антикорупційний суд (ВАКС) – 4,6 бала, а найгірший – Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) – 3,4 бала. ОГС також включила до звіту рекомендації для антикорупційних інституцій, що стосуються покращення їх роботи.

Детальніше

****

Фонд родини Богдана Гаврилишина проведе фестиваль до Всеукраїнського дня відповідальності людини 

До Всеукраїнського дня відповідальності, який щорічно відзначають 19-го жовтня, Фонд родини Богдана Гаврилишина проведе Тихий фестиваль відповідальності, щоб об’єднати українців навколо спільних цінностей, відповідальності та взаємодії. На фестивалі буде представлена виставка ілюстрацій, створених митцями «Pictoric», які переосмислили 15 пунктів Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина. Виставка триватиме з 20 жовтня по 5 листопада в Києві в «Українському Домі». Також фестиваль мандруватиме іншими містами України – Рівне, Чернівці, Миколаїв, Полтава, Львів, Виноградів.

Детальніше

****

Центр політико-правових реформ проведе молодіжний аналітичний форум

Центр політико-правових реформ запрошує молодь, яка цікавиться процесами державотворення, має активну громадянську позицію та бачить себе активним учасником розбудови держави, долучитися до Молодіжного аналітичного форуму. Подія відбудеться 30 жовтня 2023 року у Львові в офлайн, з можливістю долучитися онлайн. Реєстрація відкрита до 28 жовтня.

Детальніше

****

Можливості

Слідкуйте за анонсами на сайті Програми «Долучайся!»

Оскільки Програма «Долучайся!» продовжує зростати разом із громадянським суспільством України, ми підготували запуск оновленого Конкурсу грантів для громадських ініціатив, що запропонує ще більшу інституційну та проєктну підтримку. Слідкуйте за нашим сайтом, щоб не пропустити!

Вже незабаром ми оприлюднимо наше Загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення. Вперше з 2017 року ми простежимо, як різні умови, що склалися внаслідок війни, впливають на обізнаність та участь у діяльності громадянського суспільства, а також на розуміння та сприйняття реформ відразу серед трьох категорій населення: серед дорослих непереміщених осіб, які проживають в Україні, зовнішньо переміщених осіб, які вимушено покинули Україну через війну та внутрішньо переміщених осіб. Слідкуйте за нашим сайтом, щоб не пропустити!

Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути оновлені вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

****

Програма USAID «Мріємо та діємо» запускає проєкт розвитку молодіжної політики у громадах

Програма USAID «Мріємо та діємо» оголосила конкурс на відбір громад до проєкту «Творимо молодіжну політику в громаді разом з молоддю». Цей проєкт покликаний допомогти громадам розробити локальні програми для розвитку молоді, опираючись на дані й потреби молоді. Заявки приймаються до 3 листопада 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Українська античність розвиває молодіжній активізм, відроджуючи молодіжні простори в українських громадах

З моменту заснування у 2019 році, Українська античність, партнер Програми «Долучайся!», присвятила себе формуванню проактивної молоді з сильними громадянськими компетенціями. Залучаючи молодь до волонтерства, наукової діяльності та збереження культурної спадщини, організація вибудувала мережу ентузіастів, які прагнуть стати кращими громадянами та зробити позитивний внесок у суспільство.

З початком повномасштабного вторгнення, ОГС була вимушена припинити частину своїх заходів. Не злякавшись нових викликів, організація продовжила залучати молодь до громадського активізму. Тисніть на посилання нижче, щоб дізнатися, як наш партнер розвиває молодіжний активізм під час війни.

Детальніше

****