Однією з найвизначніших рис війни стала стійкість українців та їх здатність перетворювати стрес та гнів у значущу реакцію. Боротися з ворогом, підтримувати тих, хто в біді, жертвувати гроші заради перемоги України – ми разом із державою навіть у найважчі дні, завжди готові знайти корисне заняття.
Цей випуск нашого ньюзлеттера розповість про воєнний активізм та напрямки, на які українці найчастіше жертвують гроші з початку війни, останні події громадянського суспільства та можливості, що допоможуть вдосконалити ваш досвід і спроможності. Долучайтесь до нашої щотижневої підбірки найважливіших новин!
****
Незважаючи на тривожні часи, українці залишаються сильними, підтримують інших та спільними зусиллями протистоять викликам сьогодення. Але до якої діяльності, спрямованої на опір агресору, громадяни долучаються найчастіше? Дані нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення вказують, що 41% українців допомагали ВПО у притулках або безкоштовно надавали житло, 40% закуповували товари для потреб армії, а 21% брали участь в інформаційному опорі. 14% респондентів були залучені до евакуації мирного населення з небезпечних територій, а 10% несли службу в армії або формуваннях територіальної оборони. З початку війни українці перераховували більшість грошових пожертв на потреби армії (65%). 56% жертвували на гуманітарну допомогу постраждалим від війни, а 48% на благодійні ініціативи. Більше інформації в нашому щотижневому графіку!
****
Програма «Долучайся!» та НАЗК створили Маніфест доброчесност
Бути доброчесними – це визначальна риса нової України та щоденний вибір чинити правильно. Лише завдяки об’єднаним зусиллям ми зможемо побудувати суспільство та державу, в якій будуть жити щасливо наступні покоління. Розкажіть про своє рішення жити доброчесно іншим. Підтримайте Маніфест доброчесності та поділіться ним у соцмережах. Маніфест було створено в рамках спільної просвітницької кампанії «Доброчесність перемагає!» Програми «Долучайся!» та Національного агентства з питань запобігання корупції, яка спонукає українців відмовитися від побутової корупції на користь доброчесних альтернатив.
****
Вокс Україна продовжує волонтерський марафо
Волонтерський марафон від Вокс Україна об’єднує дві важливі цілі – навчатися і допомагати. Аналітичний центр провів уже 6 благодійних подій, 158 учасників яких задонатили на підтримку ЗСУ близько 225 000 гривень. 22 листопада відбудеться наступна подія – благодійна лекція «Вплив російсько-української війни на світ». Експерти поділиться результатами досліджень щодо того, як у різних куточках світу змінилося життя після 24 лютого 2022 року.
****
Випускниці Української академі
Щомісяця у центрі Львова проводиться Sunday BazaarR – ярмарок українських брендів, який втілюють випускниці Української академії лідерства. Роботу над проєктом дівчата почали ще під час навчання в УАЛ, а з початком повномасштабного вторгнення повністю перевели його у благодійний формат, щоб допомагати ЗСУ. На ярмарку представляють свою продукцію понад 100 українських брендів одягу, аксесуарів та декору для дому. За 6 благодійних ярмарків команда Sunday BazaarR зібрала 450 тисяч гривень на тепловізори, пікапи та іншу допомогу захисникам та захисницям України. Дізнатися більше про проєкт можна на його сторінці в Instagram.
****
Центр «Нова Європа» проаналізував виконання Україн
Минуло понад 4 місяці, як Україна отримала статус кандидата і низку рекомендацій, необхідних для подальшого просування до членства в ЄС. Чи спостерігається прогрес у виконанні цих «7 кроків»? Центр «Нова Європа» у партнерстві з низкою профільних аналітичних центрів здійснили другий незалежний моніторинг виконання Україною рекомендацій ЄС «Кандидат Check-2». З коротким змістом моніторингу можна ознайомитись за посиланням.
****
Екологія – Право – Людина створили рекомендації щодо притягнення Росії до відповідальності за шкоду, завдану довкіллю
7 листопада Екологія – Право – Людина у партнерстві з іншими екологічними громадськими організаціями оприлюднили публічну заяву, в якій оцінили вплив війни на довкілля. Підписанти закликають притягнути країну-агресора до відповідальності за завдані збитки та вимагають стягнути відшкодування. Заява передувала слуханню Комітету з питань екологічної політики та природокористування: «Вплив воєнних дій на довкілля в Україні та його відновлення до природного стану». Також ОГС пропонують низку рекомендацій органам влади, які допоможуть встановити правові, інституційні та фінансові аспекти відповідальності Росії за завдану шкоду українському довкіллю.
****
«Нова Доба» запускає програму онлайн-тренінгів для вчителів громадянської освіти
8 листопада «Нова Доба» розпочала онлайн-програму для вчителів громадянської освіти «Команда.UA», що об’єднує різних стейкхолдерів у сфері громадянської освіти – ОГС, Міністерство освіти і науки України та заклади післядипломної педагогічної освіти. Програма пропонує п’ять поглиблених онлайн-курсів для вчителів громадянської освіти, спрямованих на підвищення кваліфікації, розвитку зв’язків з колегами та партнерами та консолідації українського суспільства. Перший зимовий курс відбудеться в листопаді-грудні 2022 року.
****
Вакансії: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців
Шукаєте роботу? Це ваш шанс приєднатися до команди Програми «Долучайся!», яка невпинно зростає. Ми пропонуємо цілу низку цікавих вакансій:
– Програмний менеджер/ка з культури та мистецтва https://bit.ly/
– Програмний менеджер/ка з цифрових інновацій https://bit.ly/
– Програмний менеджер/ка з організації заходів https://bit.ly/3EyNfHe
– Програмний менеджер/ка з мережування і коаліцій https://bit.ly/
– Програмний менеджер/ка з громадянської освіти https://bit.ly/3g9D1DN;
– Програмний менеджер/ка з соціальної згуртованості https://bit.ly/
– Фахівець/чиня з фінансів https://bit.ly/
– Фахівець/чиня з грантів та контрактів https://bit.ly/
– Фахівець/чиня з закупівель https://bit.ly/
Зацікавились? Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з обов’язками і кваліфікацією та не вагайтесь надсилати резюме і мотиваційні листи!
****
American Councils оголошує набір на програму ста
Professional Fellows Program – це програма стажувань, яка знайомить молодих українських професіоналів із урядовою системою США, основами федералізму, організацією державного устрою США, системою стримувань і противаг, роллю громадянського суспільства у розбудові держави. Програма передбачає 6-тижневе стажування в державних установах та неурядових організаціях США та має тематичне спрямування «Урядування та суспільство». Заявки приймаються до 31 січня 2023 року.
****
Реєстрація на річну освітню програму з розвитку волонтерства в Україні
Хочете змінювати вашу громаду та робити суспільно-важливі справи, що наближають перемогу України? Агенти Волонтерства – це річна освітня програма з розвитку волонтерства в регіонах України. У рамках програми ви навчитеся проводити волонтерські акції, будувати сталі партнерства, створювати можливості для спільноти волонтерів, розбудовувати та покращувати своє місто через волонтерство. Реєстрація відкрита до 27 листопада.
****