Новини громадянського суспільства України, 13 грудня

У 2023 році Україна посилила антик орупційні зусилля на шляху до євроінтеграції. З нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, який відзначається 9 грудня, ми запрошуємо вас переглянути наш свіжий випуск ньюзлеттера. У ньому ви ознайомитесь з нашою інтерактивною візуалізацією опитування щодо стану корупції в Україні, яка дозволяє простежити досвід та сприйняття корупції в окремих регіонах та в різні роки. Також ви дізнаєтесь про найгучніші антикорупційні справи 2023 року та ознайомитесь з зусиллями наших партнерів, присвяченими боротьбі з корупцією, забезпеченням прозорості та громадського нагляду. Не пропустіть наші вакансії та грантові можливості. Читайте далі, щоб дізнатися більше!

****

Що спонукає українців боротися з корупцією та на які перешкоди вони вказують? Наше опитування щодо стану корупції в Україні виявило, що у 2023 році 89% громадян вважають корупцію серйозною проблемою порівняно з 94% у 2021 році. Інтерактивна візуалізація цих даних також демонструє основні мотиви та перешкоди для боротьби з корупцією. Так, 76% респондентів вказують, що їх спонукає відчуття, що це безпосередньо стосується їх інтересів або інтересів їх сімей, а 74% наголошують на важливості гарантій безпеки та анонімності. Крім того, 73% вмотивовані переконанням, що боротьба з корупцією може змінити країну на краще. І навпаки, перешкодами є недостатня обізнаність про доступні засоби боротьби з корупцією (57%), відчуття фізичної незахищеності (60%) та недовіра до органів влади, зокрема антикорупційних органів (56%).

****

Новини громадського сектору

Transparency International Ukraine пригадали найгучніші антикорупційні справи 2023 року

2023 рік запам’ятався гучними антикорупційними розслідуваннями та викриттями. Лише за перше півріччя НАБУ та САП розпочали 286 розслідувань та вручили 137 підозр фігурантам, включаючи 7 суддів та 8 депутатів, а 39 обвинувачених були засуджені. Читайте матеріал від Transparency International Ukraine, щоб пригадати найгучніші антикорупційні справи 2023 року. 

Детальніше

****

Центр протидії корупції закликає скасувати небезпечні правки до законопроєкту про реформу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

8 грудня Верховна Рада прийняла закон, який виокремлює Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) в окремий орган прокуратури. Водночас Центр протидії корупції (ЦПК) звертає увагу, що в межах цього законопро’кту не скасовані повністю скандальні положення, також відомі, як «правки Лозового-Іонушаса». ЦПК наголошує, що вони можуть дозволити уникнути відповідальності фігурантам гучних антикорупційних розслідувань. ОГС закликає скасувати правки в повному обсязі та реєструє відповідну петицію до Президента України.

Детальніше

****

Рух ЧЕСНО проаналізував, хто з топ чиновників подав декларації за 2021-2022 роки

10 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило публічний доступ до Реєстру декларацій, про який неодноразово закликали громадські організації, зокрема партнери Програми «Долучайся!». Дивіться інфографіку, створену Рухом ЧЕСНО, що дізнатися, хто з представників Верховної Ради України, Кабінету Міністрів та Офісу Президента подав декларації за 2021-2022 роки.

Детальніше

****

Запорізький центр розслідувань розповіли про свої зусилля, спрямовані на боротьбу з корупцією

Протягом останніх трьох місяців, Запорізький центр розслідувань (ЗЦР) провів аналітичний моніторинг кошторисів на укриття, які планується відкрити в школах і дитячих садках. Зокрема, ОГС знайшла завищення в 12 і 20% від загальної вартості в 12 і 17 мільйонів гривень в цінах на матеріали. Також ЗЦР привертали увагу до резонансних проваджень з розкрадання гуманітарної допомоги в області та інформували громадян про перебіг тендерів та робіт з відбудови. Читайте більше за посиланням.

Детальніше

****

Можливості

Більше можливостей! Дивіться оновлений конкурс грантів

Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!

Детальніше

****

Відвідайте наш сайт, щоб дізнатися більше можливостей для підрядників та для тих, хто шукає роботу

Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv 

Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути оновлені вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

****

Що ми читаємо

Міфологія хабарництва: чи справді корупція стала основною проблемою України на шляху до ЄС

Протягом більше ніж року Україна виконувала 7 рекомендацій ЄС, необхідних для початку вступних переговорів. Проте якщо запитати громадян про головні задачі України – то серед варіантів ви неодмінно почуєте про «боротьбу з корупцією». Завдання, що є третім у переліку ЄС, у суспільній та медійній свідомості перетворилося на абсолютний пріоритет. То чи насправді ситуація критична, чи українці підсилюють відчуття проблеми до рівня, який не відповідає реальності? Читайте статтю Сергія Сидоренка, редактора «Європейської правди», щоб дізнатися.

Детальніше

****