Новини громадянського суспільства України, 13 березня

Цього тижня ми пригадаємо Міжнародний день боротьби за права жінок, відзначавши мужність українок та їх зусилля, спрямовані на підтримку країни в ці складні часи. Наша інфографіка ілюструє, як українки долучалися до ініціатив громадянського спротиву агресору, таких як волонтерство, фінансова підтримка та збереження культурної спадщини. Прочитавши новини наших партнерів, ви також дізнаєтесь, як вони просувають розширення прав та можливостей жінок на міжнародній арені, а також багато іншого. Гортайте донизу, читайте та надихайтесь разом з нами!

****

Українські жінки активно долучаються до громадських ініціатив, спрямованих на протидію новим викликам, які виникли під впливом війни. Наш дезагрегований аналіз даних Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення вказує, що протягом останніх 12 місяців 70% зовнішньо переміщених жінок (ЗПО), 67% внутрішньо переміщених жінок (ВПО) і 67% непереміщених жінок, які проживають в Україні (НПО) робили гроші пожертви на підтримку опору агресії Росії. Також більшість жінок брали участь у волонтерстві для різних потреб, пов’язаних з війною – про це повідомили 54% ЗПО, 52% ВПО та 62% НПО. Крім того, значна частина жінок перевіряли інформацію про війну в надійних або офіційних джерелах – 64% ЗПО, 47% ВПО та 44% НПО відповідно.

****

Новини громадського сектору

Центр громадянських свобод просуває на міжнародній арені права та можливості жінок під час війни

Минулого тижня Олександра Матвійчук та Олександра Романцова, лідерки Центру громадянських свобод, взяли активну участь у міжнародних заходах, присвячених захисту демократії та розширенню прав і можливостей жінок. 5 березня Олександра Матвійчук наголосила на важливості демократії у світі на заході «Факт і вигадка: Майбутнє демократії» в Брюсселі, а 7 березня вона розповіла про виклики, з якими стикаються жінки під час війни на гала-вечері «Join Harper’s Bazaar at Our International Women’s Day» у Лондоні. Тим часом 8 березня Олександра Романцова розповіла про лідерство жінок у кризових ситуаціях на FORBES WOMAN AFRICA Leading Women Summit 2024 у Південній Африці.

****

GoGlobal розповіли про українських жінок, що долають виклики війни

6 березня Ксана Нечипоренко, голова правління GoGlobal, взяла участь у форумі в Вашингтоні до Міжнародного жіночого дня, організованого Atlantic Council та Vital Voices Global Partnerships. Під час заходу вона розповіла про сильних українок, які під час війни показали свою міць та стійкість як на фронті, так і в тилу.

Детальніше

****

Рух ЧЕСНО дослідили прозорість місцевих рад в умовах війни

7 березня Рух ЧЕСНО оприлюднили результати третього моніторингу відкритості місцевих рад. Оцінка, заснована на 11 критеріях, таких як анонси про проведення сесій та публікація порядків денних, виявила, що, не зважаючи на впровадження воєнного стану та безпекові ризики, що ускладнюють доступ до публічної інформації, тенденції підвищення відкритості є позитивними. Водночас навіть у роботі рад із високими показниками наявні прогалини. 

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» проведе міжнародний форум для сприяння співпраці України з Японією

15 березня Центр «Нова Європа» проведе IV Форум Україна-Японія «Особливе глобальне партнерство. Україна і Японія в контексті російської війни». Метою форума є налагодження більш тісної співпраці та покращення взаєморозуміння між двома країнами, зокрема, на рівні аналітичних центрів. Під час трьох дискусійних панелей аналітики та науковці з Японії та України обговорюватимуть питання, пов’язані з безпековим середовищем, а також двосторонні відносини в контексті війни Росії проти України.

Детальніше

****

Можливості

Дивіться наш конкурс грантів та закупівлі

  • Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!
  • Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv

****

Дивіться наші вакансії та долучайтесь до команди!

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути наші вакансії:

Дивіться всі актуальні вакансії на нашому сайті –https://bit.ly/41mdHN5

Детальніше

****

Що ми читаємо

Міжнародний жіночий день 2024: п’ять інфографік про гендерну (не)рівність у всьому світі

Міжнародний жіночий день у 2024 році – це важлива нагода наголосити на актуальності гендерної рівності. Оскільки майбутня Гендерна стратегія Світового банку на 2024 – 2030 роки спрямована на прискорення гендерного паритету, щоб покінчити з бідністю, важливо глибше дослідити дані, що висвітлюють критичні сфери, які потребують негайної уваги. Дивіться інфографіки, що ілюструють дані Світового банку та дізнайтеся більше про боротьбу з гендерним насильством, розширення економічних можливостей і сприяння лідерського потенціалу жінок.

Детальніше

****