Новини громадянського суспільства України, 12 жовтня

Тяжкі часи схожі на магніт: вони притягують нас то до ірраціональної паніки, то до продуманої поведінки. Не зважаючи на російський терор в Україні, наші громадяни демонструють непохитну волю та сталеві нерви. Ми жертвуємо мільйони на дрони, тоді як уряд і громадянське суспільство адвокують за надання необхідної підтримки для держави. Поки Збройні Сили захищають території України, ми скорочуємо споживання електроенергії, щоб кожен зміг отримати свою частку. Цей дух взаємодопомоги і підтримки має жити і надалі!
У цьому випуску ми розповімо про те, як українське громадянське суспільство адвокатує необхідну для нашої перемоги підтримки та європейську інтеграцію серед Західних партнерів, а також поділимось можливостями для активістів. Долучайтеся до нашого щотижневого дайджесту!

****

Чи схильні українці до патерналізму? Опитування Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва виявило, що більшість громадян переконані, що втручання держави у життя людей має бути мінімальним. Вона має забезпечити людям однакові «правила гри», а далі кожен самостійно несе відповідальність за те, як використати ці можливості. Найбільше цю тезу підтримує молодь віком 18-29 та 30-39 років – по 61% у кожній віковій групі. І навпаки, тезу про те, що держава повинна забезпечувати кожну людину всім необхідним, частіше підтримують ті категорії населення, що здебільшого є більш залежними від програм соціальної підтримки держави – 51% респондентів старших за 60 років підтримують ідею держави загального добробуту.

****

Центр громадянських свобод отримав Нобелівську премію миру 

Цього року Центр громадянських свобод став одним з лауреатів Нобелівської премії миру. Заснований в 2007 році, Центр є однією з провідних правозахисних організацій України, що просуває права людини, демократичні цінності та верховенство права. Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Центр долучився до виявлення, документування воєнних злочинів Росії проти цивільного населення України, а також до притягнення до відповідальності їх виконавців. 

Детальніше

****

Коаліція «Україна. П’ята ранку» просить уряди країн світу відреагувати на масовані обстріли України 

10 жовтня вся територія України зазнала наймасовіших обстрілів за весь час повномасштабного вторгнення. Українці потребують захисту – у вигляді зброї, найжорсткішого санкційного режиму, економічного та політичного тиску на Росію та росіян, які підтримують збройну агресію своєї держави. Організації коаліції «Україна. П’ята ранку» закликають уряди країн світу відреагувати на події 10 жовтня не лише заявами про наміри, а й рішучими діями та всебічною підтримкою України в боротьбі за збереження держави, людських життів та цінностей. 

Детальніше

****

ОГС закликали надати Україні військову підтримку та визнати Росію терористичною державою на Варшавському безпековому форумі 

4-5 жовтня Центр протидії корупції та Мережа захисту національних інтересів «АНТС» відкрили спеціальну програму на Варшавському безпековому форумі під назвою «Адвокація для української перемоги». Захід організовано в рамках міжнародної адвокаційної кампанії, яку проводить Міжнародний центр для української перемоги (ICUV) з метою посилення міжнародної військової та політичної підтримки України. Під час форуму ICUV закликав надати Україні зброю НАТО та визнати Росію державою-терористом. 

Детальніше

****

Коаліція ОГС закликає забезпечити прозорий екологічний нагляд 

Коаліція громадських організацій, у тому числі Екологія Право Людина та Мережа захисту національних інтересів «АНТС», звернулися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з проханням скасувати обмеження на доступ до екологічної інформації, пов’язані з воєнним станом. ОГС зазначають, що держава повинна зробити екологічну документацію, видану до 24 лютого 2022 року, доступною для громадськості та запропонувати заходи щодо покращення ситуації з екологічним наглядом, зокрема внести зміни до екологічного законодавства. 

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» проаналізував, як посилити євроінтеграційний поступ України 

Як запобігти тому, аби процес приєднання України до ЄС не потрапив в західнобалканську пастку? Стокгольмський центр східноєвропейських досліджень опублікував аналітичний документ, що розглядає можливі сценарії вступу України до ЄС, підготовлений директоркою Центру «Нова Європа». Матеріал також досліджує поточний прогрес реформ щодо імплементації рекомендацій ЄС і пропонує політичні рекомендації щодо майбутнього головування Швеції в ЄС. 

Детальніше

****

Українська академія лідерства запускає онлайн-забіг до річниці Маріуполя 

244 кілометри за Маріуполь з літерою «Ї»! Випускники Української академії лідерства запускають онлайн-забіг до 244-ї річниці міста. Молодь закликає 14 жовтня пробігти будь-яку дистанцію на будь-якому маршруті,  зробити фото з літерою «Ї», яка стала символом національного спротиву, та задонатити на ЗСУ. Щоб стати учасником забігу потрібно зареєструватися до 13 жовтня, 23:59. Детальніше за посиланням. 

Детальніше

****

Шукаємо фахівця з персоналу та фахівця з грантів та контрактів в Програму «Долучайся!» 

Більше можливостей! Pact Inc. шукає кандидатів на посаду фахівця з персоналу та фахівця з грантів та контрактів в Програму «Долучайся!». Заявки прийматимуться до 20 та 21 жовтня відповідно. Надсилайте ваші резюме та мотиваційні листи на електронну адресу engagehr@pactworld.org. Тисніть на посилання, щоб дізнатися більше.  

****

ІСАР Єднання оголошує грантовий конкурс для ОГС та медіа, що протидіють пропаганді та дезінформації 

ІСАР Єднання запрошує організації громадянського суспільства до участі у грантовому конкурсі «Підтримка ОГС/медіа для посилення їх у протидії пропаганді та дезінформації». Через надання цього гранту ІСАР Єднання має на меті підвищити спроможності ОГС та медіа протидіяти дезінформації та пропаганді, та стимулювати виробництво та доступність інформаційних повідомлень та аналітики для підвищення обізнаності громадян, обмежених у доступі до об’єктивної інформації. Прийом заявок триває до 20 жовтня 2022 року. 

Детальніше

****

Грантова підтримка IREX в рамках програми «Український фонд швидкого реагування» 

IREX оголошує конкурс грантів в межах Програми «Український фонд швидкого реагування», створену у відповідь на вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. За допомогою цього конкурсу грантоотримувачі отримають фінансування для реалізації проєктів, які допомагають громадянам та інституціям України розбудувати стійкість зараз та після завершення бойових дій. Усі запропоновані проєкти повинні відповідати головній меті Програми – підвищити стійкість України або задовольнити нагальні потреби, які виникла в результаті російського вторгнення. Заявки приймаються до 31 жовтня 2022 року. 

Детальніше

****