Новини громадянського суспільства України, 12 липня

Цього тижня у Вільнюсі проходить саміт НАТО, який є особливо важливим для України та її прагнень до майбутнього членства, щоб захистити свою свободу та демократичні цінності. У цьому випуску ми розглянемо ставлення громадян країн-членів НАТО до війни Росії проти України, висвітлимо адвокаційні зусилля громадянського суспільства щодо членства України в НАТО, запросимо вас на заходи, що допоможуть дізнатися більше про наслідки воєнного стану та нагадаємо про наші гранти та можливості працевлаштування. Залишайтеся з нами!

****

Що думають українці і громадяни країн НАТО про прагнення України до членства в НАТО, загрозу безпеці та підтримку України? Дослідження аудиторії НАТО, проведене напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, виявило, що більшість громадян країн Альянсу підтримують продовження допомоги своїх країн Україні (65%) і вважають, що вторгнення Росії в Україну вплинуло на безпеку їхніх власних країн (64%). Крім того, 66% дотримуються негативної думки про Росію (66%), тоді як 49% довіряють ЗМІ їх країн щодо правдивого висвітлення вторгнення Росії.Окрім того, згідно з опитуванням Національного демократичного інституту, кількість українців, які підтримують набуття членства НАТО до 2030 року, зростала протягом останнього року – 85% станом на травень 2023 року порівняно з 65% у травні 2022 року.

****

Новини громадського сектору

 

Центр «Нова Європа» став інституційним партнером Публічного Форуму НАТО у Вільнюсі

За свій значний внесок у євроатлантичну інтеграцію України та секторальне лідерство, Центр «Нова Європа» обрано інституційним партнером Публічного Форуму НАТО та надано ексклюзивне право транслювати та комунікувати подію в Україні. Слідкуйте за трансляцією та останніми новинами й висновками Форуму на сторінці ОГС у Facebook.

Детальніше

****

Міжнародний центр української перемоги (ICUV) розпочинає серію демонстрацій на підтримку запрошення України до НАТО

9 липня Міжнародний центр української перемоги (ICUV) розпочав серію акцій на підтримку запрошення України до НАТО з нагоди саміту Альянсу у Вільнюсі. Оскільки Україна може стати 33-м членом Північноатлантичного альянсу, ОГС проведе 33 мітинги в Європі та США, щоб наголосити на важливості членства України в Альянсі, як єдиної надійної гарантії сталого миру та ширшої безпеки.

Детальніше

****

Transparency International Ukraine презентували платформу про конфіскацію активів Росії в Україні

11 липня Transparency International Ukraine (TIU) презентували онлайн-платформу щодо конфіскації активів Росії в Україні. Платформа, розроблена на основі дослідження TIU щодо осіб, які потрапили під санкції та їхнього майна, містить інформацію про наявні та рекомендовані механізми конфіскації, які можна використати для забезпечення фінансування державного бюджету України.

Детальніше

****

Центр політико-правових реформ обговорить виклики місцевого самоврядування під час війни

Центр політико-правових реформ запрошує експертів, представників влади та громадянського суспільства до участі в обговоренні щодо викликів функціональності місцевого самоврядування та військових адміністрацій в умовах воєнного стану. Під час дискусії буде оприлюднено аналіз діяльності влади за останні шість місяців у Харківській, Донецькій та Сумській областях. Захід відбудеться 20 липня онлайн.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Запит пропозицій щодо тренінгів та менторської підтримки з адаптивності для ОГС-партнерів Програми «Долучайся!» (Раунд 2) – https://bit.ly/3XP3Puv

****

Фонд родини Богдана Гаврилишина запускає програму для молодих змінотворців

Фонд родини Богдана Гаврилишина запрошує змінотворців до участі у програмі «Молодь змі(ц)нює Україну». Ця програма має на меті об’єднати людей, які активно беруть участь у проектах та ініціативах, які сприяють розвитку, захисту та стійкості України. Програма допоможе знайти спільноту однодумців, виграти малий грант на свій проєкт та здійснити тижневу навчальну поїздку за кордон. Заявки приймаються до 18 липня.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Більше не мезальянс: наскільки НАТО та Україна готові один до одного?

Сьогодні Україна є єдиною країною, яка має значний досвід війни з Росією, а українські збройні сили перетворилися на одні з найсильніших в Європі. Крім того, повномасштабне вторгнення хоча й зупинило деякі, але і посприяло реформам у секторі оборони та безпеки. Це розвіює одне з популярних заперечень про те, що Україна все ще технічно не готова до вступу в НАТО. Читайте матеріал Маріанни Фархурдінової, наукової співробітниці Центру «Нова Європа», щоб дізнатися про перспективи, потенціал та виклики членства України в НАТО.

Детальніше

****