Новини громадянського суспільства України, 10 квітня

Україна зробила визначальні кроки для досягнення перемоги з початку повномасштабного вторгнення. У цьому випуску ми дослідимо, як змінюються уявлення про перемогу серед українців. Ми підкреслимо значення міжнародної співпраці під час війни, акцентуємо на важливості глобальних зусиль з адвокації та покажемо приклади виняткового стійкості українців. Дізнайтеся, як наші партнери сприяють досягненню перемоги, і надихайтесь непохитним духом українського народу. 

****

За понад два роки опору повномасштабному вторгненню, українці все менше очікують швидкого завершення війни. Згідно з новим дослідженням Центру Разумкова, проведеним у березні 2023 року, кількість українців, які сподіваються на перемогу України протягом 3-5 років, збільшилась до 17%, порівняно з січнем 2024 року. Відповідно зменшилась кількість громадян, які очікують завершення війни за 1-2 роки – з 40% до 35%. Загальний рівень оптимізму щодо перемоги України в війні також зменшився з 62% до 59%. Ознайомитись із повним дослідженням можна за посиланням. 

****

Партнери програми «Долучайся!» взяли участь в ІІІ Форумі Україна-Франція  

4 квітня Центр «Нова Європа» та Міжнародний центр української перемоги взяли участь у ІІІ Форумі Україна-Франція, організованому Центром «Нова Європа». Учасники Форуму обговорили військові, політичні та економічні виклики для України та Європи. Організації активно адвокували за конфіскацію російських активів, підвищення антиракетних здібностей України та формування коаліції для підтримки України. Також вони провели зустрічі з французькими політиками та організували мітинг у Парижі, закликаючи до посилення підтримки України та конфіскації російських активів.

Дізнатись більше

****

Лідерка Центру Громадянських свобод просуває посилення підтримки України в США 

Минулого тижня лідерка Центру громадянських свобод, Олександра Матвійчук, розпочала адвокаційний візит до США, де вона взяла участь у низці публічних заходів, адвокуючи захист прав людини в Україні. 4 квітня вона виступила в Університеті Індіани, де також отримала нагороду за лідерство Global Voices for Change. Крім того, Олександра Матвійчук виступила в Міжнародному Домі університету Чикаго та у Лос-Анджелесі. 

Детальніше

****

International Center for Ukrainian Victory Advocates for Ukraine’s Security in European Capitals 

From April 7-13, the International Center for Ukrainian Victory (ICUV) is conducting advocacy visits to Europe. In Rome from April 7th to 10th, the team met with various government officials, and from April 10th to 13th in Oslo, they will participate in the conference “Ukraine: Year 11. Challenges and Solutions,” advocating for the confiscation of Russian assets and security guarantees for Ukraine. 

Детальніше

****

Фонд родини Богдана Гаврилишина запускає медіапроєкт для промоції відповідального партнерства між ОГС 

1 квітня Фонд родини Богдана Гаврилишина разом із фундацією ЗМІН та the Ukrainians запустив медіапроєкт соціальної відповідальності. Першим героєм стала ГО «Плато» та шлях їхньої ініціативиміського саду «Розсадник», здійсненої за підтримки Програми «Долучайся!» у Львові. Проєкт має на меті підкреслити важливість партнерської та міжсекторної співпраці між ОГС в часи війни.  

Детальніше

****

Центр громадянських свобод показав фільм про українську вчительку, яка пройшла через російський полон 

10 квітня Центр громадянських свобод організував у Празі показ свого фільму «Голос Вікторії: щоденник викраденої вчительки». Документальний фільм розповідає про вчительку математики та інформатики з Чернігівщини Вікторію Андрушу, яка дев’ять місяців провела в полоні у Курському СІЗО.  Фільм нагадує про тему полонених та вплив громадськості на їхнє звільнення.

****

Можливості

Кар’єрні можливості у програмі  «Долучайся!»

Можливості від Pact:

  • Конкурс грантів у сфері покращення доступу та використання послуг з профілактики, скринінгу, діагностики та лікування хронічних неінфекційних захворювань: https://bit.ly/49lE8FW

Вакансії в наших партнерів: 

Грантові можливості:

  • Гранти у рамках проєкту «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro Integrity) за підтримки USAID та FCDO, яку реалізує компанія DAI: https://bit.ly/3JdB3xe 

****

Що ми читаємо

Звіти Європейської комісії про Україну: порівняльний аналіз від Euroscope 

В лютому 2019 року Україна висловила свої амбіції стосовно членства в Європейському Союзі, і на початку 2022 року офіційно подала заяву на членство. Незважаючи на виклики, які виникли через анексію Росією Криму та вторгнення на Донбас, Україна домоглася статусу кандидата на членство в червні 2022 року, отримавши рекомендації від Єврокомісії. Громадські організації та експерти відіграли ключову роль у фасилітації переговорів, поки урядовці працювали над впровадженням рекомендацій від ЄС.  

Читайте аналіз Euroscope, щоб дізнатись більше про євроінтеграційний прогрес України в період з лютого по листопад 2023 року.   

Читати