USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 1 березня

Дані досліджень вказують, що чоловіки частіше очолюють організації громадянського суспільства, створюючи хибне враження, що жінки не досить активно долучаються до захисту незалежності, не захищають найвразливіших та не відстоюють демократію в Україні. Щоб подолати цей стереотив та вшанувати Міжнародний жіночий день, ми розпочинаємо серію публікацій історій про дивовижну працю та досягнення жінок громадянського суспільства України.
Ми розпочинаємо з надихаючої історії Фонду громади міста Херсон «Захист», який очолює Лариса Польська. Незважаючи на виклики окупації, ОГС продовжує надавати життєво важливу допомогу найбільш уразливим мешканцям Херсонщини. Традиційно ми поділимось останніми новинами громадського сектору, спрямованими на захист демократії та пзапропонуємо грантові можливості для ОГС, а наша експертка розповість про особливості фандрейзингу на власні ініціативи.
Долучайтесь і залишайтеся з нами протягом березня, щоб дізнатися більше неймовірних історій про те, як жінки змінюють світ!

****

Як вплинула повномасштабна війна на діяльність громадянського суспільства? Дослідження «Громадянське суспільство України в умовах війни», яке оприлюднили ІСАР Єднання виявило, що більшість громадських та благодійних організацій продовжують працювати у тих самих напрямках, проте їх пріоритети кардинально змінилися. До вторгнення найпоширенішими сферами були культура, спорт та туризм (36%) і освіта (29%). З початком вторгнення 43% організацій визначили допомогу армії і жертвам агресії Росії своїм головним напрямком діяльності. Близько 20% організацій повністю переорієнтували свою активність відповідно до нових викликів, а 56% поєднують пріоритети довоєнної роботи із новими напрямками.

****

Наші історії

Даруючи надію: як очолювана місцевою активісткою громадська організація  допомагає незахищеним херсонцям пережити окупацію 

24 лютого 2022 року українці прокинулися від вибухів, які ознаменували початок неспровокованої та невиправданої повномасштабної війни Росії проти України. Почавши наступ з метою окупації України, агресор одним з перших захопив стратегічне портове місто Херсон. Життя під окупацією ізолювало херсонців від решти країни та змусило боротися за виживання та давати раду нестачі медикаментів, їжі та зв’язку.  

Незважаючи на ці тяжкі випробування, Лариса Польська, керівниця Фонду громади міста Херсон «Захист», партнера Програми «Долучайся!», та очолювана нею команда відмовилися опустити руки. Тисніть на посилання, щоб прочитати історію неймовірної відданості ОГС вразливим мешканцям Херсонщини.  

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Громадянське суспільство України оприлюднило Маніфест сталого миру 

20 лютого представники громадянського суспільства України оприлюднили Маніфест сталого миру. Документ перелічує кроки для досягнення сталої міжнародної безпеки, справедливості та миру. З-поміж іншого, ідеться про притягнення військових злочинців до відповідальності, компенсацією збитків та обмеженням впливу Росії на міжнародну політику. Маніфест закликає до демілітаризації та денуклеаризації Росії, подолання імперської історичної пам’яті, відмови від російських енергоносіїв. Автори вважають, що ці дії дозволять запобігти майбутній агресії та забезпечать сталий мир у Європі.  

Детальніше

****

Виконавчий директор Transparency International Ukraine підсумував антикорупційні зміни в Україні за рік повномасштабної війни 

Уже понад рік Україна протистоїть повномасштабному вторгненню, стверджуючи при цьому свою відданість демократичним принципам. Саме в такий складний час Україна стала кандидаткою до вступу в Євросоюз. Одна з головних вимог для приєднання до європейської родини – боротьба з корупцією.
Щоб дізнатися більше про зміни, що відбулися у цій сфері протягом року війни, читайте матеріал Андрія Боровика, виконавчого директора Transparency International Ukraine. 

Детальніше

****

Фонд «Демократичні ініціативи» презентував дослідження про вплив війни на життя українців 

24 лютого Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва оприлюднив результати опитування «Опір агресору, волонтерство, обстріли інфраструктури: як повномасштабна війна вплинула на життя українців», проведене в партнерстві з Центром Разумкова. Опитування виявило, що війна торкнулася майже кожної української родини. Так, 52% респондентів стикалися з відключенням електроенергії, 24% – з мобілізацією родичів до підрозділів Сил оборони України. 21% повідомив про значне зниження доходів сім’ї, а 17% були змушені розлучитися з рідними. Дізнайтеся більше даних опитування за посиланням нижче. 

Детальніше

****

Кримськотатарський ресурсний центр відкриває художню виставку, щоб висвітлити спротив окупації Криму 

23 лютого Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) у партнерстві з Меджлісом кримськотатарського народу та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України провели прес-конференцію «9 років спротиву», присвячену Дню кримського спротиву російській окупації. Під час заходу КРЦ презентували тематичну художню виставку. Плакати, створені українським художником Андрієм Єрмоленком, демонструватимуться в Києві, у приміщенні Укрінформу з 23 лютого по 9 березня.

Детальніше

****

Центр спільних дій запустив ток-шоу про політику та реформи 

22 лютого Центр спільних дій презентував «An Outside Opinion» – серію інтерв’ю з дипломатами, міжнародними експертами та дослідниками про політику, реформи, місце України у світі та євроінтеграцію. У першому епізоді Давід Стулік, прес-аташе представника ЄС в Україні, а зараз старший аналітик центру «Європейські цінності», обговорив потенційні загрози європейській єдності у підтримці України, чи можна проводити успішні реформи під час війни та як зробити український уряд та парламент більш ефективним. 

Детальніше

****

Можливості

Більше вакансій: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців 

Оновили перелік вакансій на сайті Програми «Долучайся!». Серед нових можливостей – старший радник/ця зі стратегічних комунікаційасистент/ка з грантів та контрактів та програмний менеджер/ка з інклюзії. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з актуальними можливостями та не вагайтесь подаватися або ділитися  з тими, хто може зацікавитися! Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті в розділі «гранти та конкурси».

Детальніше

****

Програма USAID «Справедливість для всіх» оголошує конкурс грантів

Програма USAID «Справедливість для всіх» приймає концепції грантових проєктів, спрямованих на посилення ролі ОГС у зміцненні системи юстиції, сприянню її підзвітності та покращення доступу до її послуг. Заявки приймаються до 1 квітня 2023 р. або до вичерпання усіх коштів Річної грантової програми.

Детальніше

****

Конкурс грантів для ініціатив, що протидіють корупції  

Програма «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» оголошує грантовий конкурс для ініціатив громадянського суспільства та медіа у сфері протидії корупції. Його мета – підтримати проєкти, що розширюють громадську підтримку та залученість до антикорупційної діяльності, а також підвищують прозорість і підзвітність роботи органів влади під час війни, у перехідний та післявоєнний періоди. Заявки приймаються до 30 червня 2023 року. 

Детальніше

****

Що ми читаємо

Фахівчиня Програми «Долучайся!» розповіла, як залучати кошти на громадські ініціативи 

Останнім часом в Україні активно розвивається культура благодійності. Благодійні збори на Збройні сили, підтримка громадян, що постраждали від війни, та відновлення інфраструктури, – всі ці ініціативи об’єднує не лише бажання зробити хорошу справу, а й активне залучення коштів за допомогою фандрейзингу. Дізнайтеся про ефективні способи залучення коштів на свої ініціативи у матеріалі Світлани Колодій, фахівчині із залучення приватного сектору та стійкості в  Програмі «Долучайся!», експертки з фандрейзингу та проведення краудфандингових кампаній. 

Детальніше

****

Опитування «Втеча з України. Досвід переміщених осіб у ЄС» 

Неспровокована і невиправдана повномасштабна війна дала поштовх найбільшому переміщенню людей з часів Другої світової війни. Європа виявила величезну підтримку біженцям, прийнявши їх та надаючи необхідну допомогу. Щоб краще зрозуміти досвід людей, що були вимушені покинути свої домівки, Агенція Європейського Союзу з основних прав (FRA) провела опитування в країнах ЄС, які прийняли найбільше біженців. Ці дані будуть використані під час формування відповідних політик ЄС та при пошуку рішень, які найкраще відповідають викликам, з якими стикаються біженці та країни, що їх приймають.

Детальніше

****