Сезон різдвяних свят добігає кінця – саме час ставити цілі на наступний рік і відкривати нові можливості.
У цьому випуску новин українського громадянського суспільства ми обговоримо очікування громадян від 2025 року.
Також поділимось підбіркою актуальних вакансій та можливостей у громадському секторі, а ще розповімо про відкрите звернення українських активістів до світових лідерів щодо справедливого завершення війни.
Будьте з нами та не пропустіть головне!
Українці з позитивом та надією дивляться у 2025 рік. Згідно з опитуванням групи «Рейтинг», 45% українців очікують, що 2025 рік буде кращим за 2024, ще 27% прогнозують погіршення, а 20% вважають, що він буде таким самим. Інше опитування, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, досліджує емоції, з якими українці думають про майбутнє. Найчастіше респонденти відчувають надію (55%), тривогу (45%), оптимізм (29%), страх (26%) та розгубленість (26%).
Новини громадянського суспільства
Українські громадські діячі закликають до справедливого завершення війни та встановлення сталого миру
5 січня українські громадські діячі опублікували відкрите звернення «Не умиротворюйте зло» до світових лідерів із вимогою справедливого завершення війни та встановлення сталого миру. Документ підписали понад 160 осіб, зокрема наші партнери – MEZHA, CASE Україна, Міжнародний центр української перемоги, Центр протидії корупції, а також депутати, дипломати, науковці та релігійні діячі.
У зверненні наголошується, що мета Росії – не лише захоплення територій, а й руйнування світового порядку. Поразка Росії є необхідною для відновлення міжнародної стабільності, зміцнення світової торгівлі та забезпечення ядерної й продовольчої безпеки.
Підписанти закликають лідерів світу покарати агресора заради безпеки України та всього світу.
*****
Партнер програми «Долучайся! проводить гала-вечір для популяризації української культурної спадщини
5 січня Інститут культури України провів у Києві мультимедійну подію «Традиції Щедрого вечора в Україні». Метою заходу були збереження та популяризацію українських святкових традицій і підтримку ініціативи включення їх до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Програма включала традиційні виступи, страви та легендарний «Щедрик» у виконанні Jerry Heil і оркестру НАОНІ. Ведучими були Євген Клопотенко та Марина Кобилянська, а спеціальним гостем став Артем Пивоваров.
*****
Партнер програми «Долучайся!» досліджує суспільні настрої в Херсоні за 2023-2024 роки
30 грудня Фонд громади міста Херсон «Захист» опублікував звіт «Суспільні настрої в Херсонській громаді у 2023-2024 роках». Звіт базується на 32 соціологічних опитуваннях, проведених з липня 2023 до вересня 2024 року, та охоплює теми єдності громади, стійкості, втоми від війни, адаптації до війни, культурної ідентичності та бачення майбутнього міста.
Можливості
Transparent cities/Прозорі міста шукають:
- Аналітика (-ню) – https://cutt.ly/aeCcQoaS
- Молодшого (-шу) юридичного(-у) радника(-цю) – https://cutt.ly/deFXJjC
В Center for Civil Liberties / Центр громадянських свобод шукають:
- Координатора (-ку) освітнього-просвітнього напрямку з прав людини – https://bit.ly/3W7qhPE
В Українська академія лідерства шукають:
- Керівника (-цю) департаменту маркетингу та комунікацій – https://bit.ly/4gJfWBO
В GoGlobal шукають:
- Фінансового (-у) менеджера (-ку) – https://bit.ly/4gYycqC
В America House Kyiv шукають:
- Communications Assistant – https://bit.ly/3rmEtbo
В U.S. Embassy Kyiv Ukraine шукають:
- Public Engagement Assistant (Alumni Coordinator) – https://bit.ly/401GA1H
Освітня можливість для представників/ниць НУО, які працюють у сфері громадського здоров’я або займаються розвитком громад.
- «Школа громадського здоровʼя» – безкоштовна навчальна програма, яка стартуватиме з 10 лютого. Подати заявку – https://patients.org.ua/school/
Що ми читаємо?
Як Європа може змусити Росію заплатити за свою агресію
У своїй статті для Euractiv лідерки ICUV Олена Галушка та Вікторія Войціцька обговорюють запровадження «воєнного податку» на імпорт зрідженого природного газу (LNG) з Росії до Європейського Союзу. Вони стверджують, що такий податок сприятиме перенаправленню прибутків, які Росія використовує для ведення війни, на підтримку оборони та відбудови України.