Перед українською економікою щодня постають нові виклики, пов’язані з війною. Чим далі точаться бойові дії, тим складніше державі наповнювати бюджет коштами для фінансування оборони. У цьому випуску ми поговоримо про те, чи готові українці до підвищення податків, про визнання наших партнерів як трьох найкращих антикорупційних інституцій, а також розповімо про проблеми повернення українців з ув’язнення у Росії.
Читайте та будьте в курсі останніх новин українського громадянського суспільства!
Українці вважають, що державна податкова політика повинна відповідати підходам до оподаткування, запровадженим в Європейському Союзі. Однак, це має відбутися після повноправного приєднання України до ЄС. Згідно із дослідженням Центру Разумкова, 35% українців готові до нових принципів оподаткування одразу після вступу до ЄС. При цьому, 17% вважають, що податкову систему необхідно адаптувати під європейську вже зараз. Водночас 58% опитаних вважають, що підвищення податків не є доцільним з огляду на обмежену купівельну спроможність населення. При цьому 25% переконані, що підвищення має відбуватися поступово, аби збалансувати потребу держави та спроможності населення.
Новини громадянського суспільства
CASE Ukraine бере участь у обговоренні підвищення податків з місією Міжнародного валютного фонду
26 липня CASE Ukraine разом із представниками економічних аналітичних центрів України зустрілися з експертами місії Міжнародного валютного фонду в Україні. Учасники обговорили ризики цього року, можливі джерела покриття бюджетного дефіциту та пріоритетні інституційні зміни.
*****
Партнера «Долучайся!» визнали однією з провідних антикорупційних інституцій в Україні
1 серпня Національний демократичний інститут та Київський міжнародний інститут соціології оприлюднили результати національного опитування, яке оцінювало демократичний прогрес України, геополітичний клімат і перспективи на майбутнє.
Опитування показало, що Центр протидії корупції був визнаний респондентами однією з трьох найефективніших установ у боротьбі з корупцією в Україні.
*****
Запорізький центр розслідувань оприлюднив звіт щодо проєкту укриття Запорізької обласної лікарні
31 липня Запорізький центр розслідувань оприлюднив звіт, в якому розкриваються невідповідності в ціноутворенні на будівельні матеріали та обладнання для укриття Запорізької обласної лікарні. Аналіз виявив надмірні націнки на суму понад 8 мільйонів гривень по 40 позиціях. Крім того, деякі позиції не містили важливої інформації, що ускладнювало точну оцінку.
*****
Центр громадянських свобод розповідає про права українців насильно затриманих Росією
31 липня Центр громадянських свобод провів зустріч правозахисного клубу на тему «Українські вʼязні, яких примусово вивезли до РФ: проблеми повернення». Учасники обговорили наслідки примусової паспортизації українців, які перебувають у неволі в Росії або на тимчасово окупованих територіях, а також юридичні аспекти щодо повернення примусово паспортизованих українців з неволі додому.
*****
Програма «Долучайся!» просуває українську культурну спадщину під час Олімпійських Ігор у Парижі
2 серпня у Парижі в рамках нашої пересувної виставки «Україна в мініатюрі» відбулася лекція про нематеріальну культурну спадщину України. Під час заходу Марина Соботюк із ГО «Інститут культури України» розповіла про досвід включення борщу в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а відомий український шеф-кухар та ресторатор Євген Клопотенко поділився своїми думками щодо кулінарії як важливого інструменту міжнародної дипломатії.
Що ми читаємо?
Секторальні реформи, людський капітал і податкова політика: чого очікувати протягом наступних чотирьох років?
Під час приєднання до Європейського Союзу Україні потрібно буде провести низку важливих реформ.
У циклі матеріалів Vox Ukraine аналізує заплановані зміни, в тому числі і в системі оподаткування, які дозволять українському уряду збирати більше податків для фінансування оборони та інших потреб.