Новини громадянського суспільства, 4 вересня

Незважаючи на повномасштабну війну українські освітяни докладають значних зусиль, аби навчання дітей продовжувалось. Українська освіта – один із головних пріоритетів для країни, оскільки вона відіграє вирішальну роль у вихованні свідомих активних громадян, здатних захищати власну незалежність, ідентичність та розбудову демократії. Цього тижня ми розповімо, яких збитків зазнала українська система освіти в часи війни. Ми також поділимось новинами про нашу виставку «Україна в Мініатюрі», а ще розповімо про проект для привернення уваги до українців, які перебувають у полоні Росії.  


Вже два з половиною роки українська система освіти змушена адаптувуватись до реалій воєнного часу. Цьогоріч багато шкіл по Україні взагалі не змогли відчинити свої двері для школярів. За даними Міністерства освіти та науки України, на кінець липня 2024 року в Україні було зруйновано 197 шкіл, пошкоджено 1625 шкіл. Середня вартість будівництва однієї школи становить приблизно 150 млн грн. Тобто на відбудову знищених шкіл потрібно орієнтовно 29,5 млрд грн. Найбільше через військову агресію Росії постраждав освітній сектор Донецької області – там зруйновано 111 закладів освіти та 397 закладів пошкоджено.


Новини громадянського суспільства

Програма «Долучайся!» підтримує розробку стратегії для Українського інституту 

27 серпня Український інститут за підтримки програми «Долучайся!», провів завершальну стратегічну сесію в рамках серії з одинадцяти засідань, присвячених розробці стратегії Інституту на 2025-2029 роки. Отримані під час сесій напрацювання увійдуть до стратегії публічної дипломатії Українського інституту на 2025-2029 роки. Крім того, захід також визначив пріоритети та вектори для проведення Форуму культурної дипломатії, який відбудеться 8 жовтня в Києві.

Детальніше

*******

Центр громадянських свобод (ЦГC) запускає проєкт про українців, що перебувають у російському полоні 

30 серпня, у Міжнародний день насильницьких зникнень, Центр громадянських свобод презентував поетичний відеопроєкт «Тримайся! Тримаюсь!». Мета проєкту — висвітлити біль і стійкість українців, які стали жертвами російського полону, та підвищити обізнаність про труднощі, з якими стикаються ці в’язні. Під час заходу відбувались читання віршів відомими українськими поетами, а також поезії, авторства українців, які нині в російському полоні.  

Детальніше

*******

Програма «Долучайся!» на фестивалі Superbloom розповість про загрози українській культурній спадщині 

7-8 вересня у Мюнхені під час фестивалю Superbloom ми представимо виставку «Україна в Мініатюрі». Серед експонатів – 29 мініатюрних 3D-моделей українських культурних об’єктів, доповнені VR-туром та музичними композиціями.  Виставка буде відкрита з 12:00 до 20:00 в Олімпійському парку Мюнхена, Spiridon-Louis-Ring 21. Вхід вільний для всіх учасників фестивалю.  

Детальніше

*******

Transparency International Ukraine запускає інструмент для моніторингу рішень Вищого антикорупційного суду (ВАКС) 

5 вересня Transparency International Ukraine (TIU) представить онлайн платформу для відстеження та аналізу ВАКС. Розроблена через громадський контроль та регулярний моніторинг засідань ВАКС, інтерактивна платформа надає легкий доступ до бази судових рішень, детальних описів справ, інфографік та аналітики від експертів TIU. 

Детальніше


Що ми читаємо? 

Освіта та добробут дітей в умовах війни в Україні 

Повномасштабна війна завдала величезної шкоди життю 7,5 мільйона дітей в Україні. Гуманітарна організація «Save the Children» дослідила, як цей складний час вплинув на українських дітей. Опитування більше ніж 1 500 дітей, батьків і опікунів показало, що дев’ять з десяти дітей страждають від психологічного та емоційного стресу. Серед цих дітей найпоширенішими проблемами є відчуття небезпеки або страху (73%), відсутність інтересу до навчання (64%) та сум або низька самооцінка (54%). 

Read more