Новини громадянського суспільства, 4 грудня

Вчора Україна та світ об’єдналися у відзначенні Щедрого Вівторка — дня, який мотивує мільйони людей до благодійності та підтримує культуру добрих справ. Для українців цей день важливий ще й тому, що суспільство вже понад два роки активно допомагає тим, хто підтримує цілісність держави.  

У цьому випуску новин ми розповімо, як допомога одне одному стала важливою частиною життя суспільства. Ще ми анонсуємо свій воркшоп зі збереження культурної спадщини під час Форуму розвитку громадянського суспільства, а також розповімо про документальний фільм наших партнерів про роль мемів в часи повномасштабної війни.  

Залишайтесь з нами та будьте в курсі головного! 


Життя в постійній напрузі та небезпеці не позбавляє українців прагнення допомагати та підтримувати одне одного. Ми запитали українців, чи ініціювали вони особисто будь-яку суспільно корисну діяльність для вирішення нагальної соціальної проблеми або допомоги людям. 

За результатами, 25% осіб, які не залишали свої місця проживання (НПО), відповіли «так». Таку ж відповідь дали 22% внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і 18% переміщених за кордон (ЗПО). 

Крім того, протягом останніх 12 місяців 68% НПО, 60% ВПО і 66% ЗПО робили фінансові пожертви для підтримки опору російській агресії або для подолання її наслідків.


Новини громадянського суспільства

Програма «Долучайся!» розповість про захист культурної спадщини на XIII Форумі розвитку громадянського суспільства 

5 грудня ми проведемо воркшоп «Цифрові рішення для захисту культурної спадщини» на XIII Форумі розвитку громадянського суспільства, організованому ІСАР Єднання. На воркшопі експерти представлять цифрові інструменти для документування руйнувань культурної спадщини під час війни. Учасники зможуть протестувати мобільний додаток і обговорити створення мережі для збереження спадщини. 

Також наша старша програмна менеджерка з культури та мистецтва Ліна Романуха візьме участь у дискусії «Шляхи до єдності: як війна випробовує соціальну згуртованість». Учасники говоритимуть про поляризацію суспільства, інформаційні впливи, а також про переосмислення інформаційного та культурного простору задля посилення стійкості. 

Також на Форумі ми представимо виставку «Україна в мініатюрі», яка включає 3D-моделі культурних пам’яток, VR-тури та твори сучасних українських музикантів.

Детальніше

******

Партнери програми «Долучайся!» обговорюють стратегії роботи на 2025 рік 

25 листопада ми провели зустріч із нашими партнерськими організаціями для обговорення результатів 2024 року та планів на 2025-й. Учасники обговорили фінансові та програмні досягнення, а також роль активізму в демократичних реформах і інтеграції України до ЄС. Серед викликів, які партнери визначили на наступний рік, — емоційне вигорання, питання безпеки та неможливість довгострокового планування. 

******

Партнери програми «Долучайся!» здобувають перемогу на 2024 Effie Awards 

29 листопада відбулася церемонія нагородження Effie Awards, яка відзначила найкращі маркетингові кампанії 2024 року. 

Кампанія «Злочин без покарання» від Української академії лідерства отримала бронзову нагороду в категорії «Неприбуткові організації» за потужну адвокаційну кампанію, що висвітлює злочини Росії проти українських дітей. 

Кампанія #MakeRussiaPay Міжнародного центру української перемоги стала фіналістом у двох категоріях. Кампанія включала глобальні протести та політичну адвокацію, понад 600 тисяч використань хештега, 20 мільйонів цифрових переглядів і сприяла забезпеченню $50 мільярдів від країн G7 та €400 мільйонів від ЄС на відновлення України. 

Крім того, ми тішимося, що символ стійкості українського суспільства — арт-інсталяція «I’m Fine», створена українським художником Олексієм Саєм, здобула дві золоті нагороди (у категоріях «Культура та мистецтво» та «Позитивні зміни – соціальне благо: некомерційні організації»), срібну нагороду (за кросмедійний сторітелінг) та спеціальну нагороду за найкращу команду. Ця 32-метрова скульптура була представлена на фестивалі Burning Man 2024 і охопила аудиторію у 159,61 млн осіб, щоб привернути глобальну увагу до воєнних злочинів Росії проти української культурної спадщини. 

Детальніше

*****

Партнер програми «Долучайся!» презентує документальний фільм про меми в інформаційній війні  

30 листопада наші партнери з Української асоціації музичних подій презентували фільм «Битва мемів». У документальній стрічці показано, як меми стали важливим інструментом інформаційної війни України під час повномасштабного вторгнення. Фільм розповідає про їхній культурний вплив, думки дипломатів і науковців, а також роль гумору у підтримці стійкості українців. З 5 грудня його можна буде переглянути на YouTube та Megogo. 

Детальніше


Що ми читаємо? 

Штовхнути на рішучість: як переконати Норвегію більше допомагати Україні зброєю та грошима 

Переконання союзників у необхідності підтримки України є однією із ключових запорук її перемоги у війні. У своєму блозі для «Української правди» співзасновниця Міжнародного центру української перемоги (ICUV) Олена Галушка аналізує, як переконати Норвегію збільшити військову та фінансову допомогу Україні. Вона розглядає унікальні можливості Норвегії, зокрема її значні доходи від зростання цін на газ, та обговорює внутрішні дебати щодо посилення підтримки України.  

Детальніше