Новини громадянського суспільства, 23 жовтня

Стійкість та наполегливість українського суспільства вразила та надихнула весь світ. Саме вони стали основою для нових ініціатив, що спрямовані на відновлення та зміцнення країни.   

У цьому випуску новин ми розповімо, як пройшов щорічний форум «СТАЛИМО ПЕРЕМОГУ: від стійкості громадян до держави вдячності». Ми також поділимось, як наші партнери популяризують українську культурну спадщину, а також можливості для українських ОГС на «Responsibility Award 2024».  

Не пропустіть найважливіше із життя українського громадянського суспільства! 


Українці оптимістично налаштовані стосовно термінів закінчення війни. Згідно з останнім опитуванням Центру Разумкова «Оцінка ситуації в країні та діяльності влади, довіра до соціальних інститутів, політиків, посадовців та громадських діячів, віра в перемогу», 39% українців вважають, що війна завершиться протягом 1-2 років, а 15% відповідають, що для перемоги українцям знадобиться 3-5 років. Тільки 10% очікують перемогу швидко – до кінця цього року.


Новини громадянського суспільства

Партнер програми «Долучайся!» проводить форум про демократичну стійкість українського громадянського суспільства в умовах війни 

22 жовтня Мережа адвокації національних інтересів «АНТС», провела форум «СТАЛИМО ПЕРЕМОГУ: від стійкості громадян до держави вдячності» в Києві. Форум об’єднав лідерів громад, українських і міжнародних експертів та молодь, аби обговорити реальні кроки для забезпечення майбутнього України. Серед ключових спікерів – надзвичайний та повноважний посол США в Україні Бріджит Брік та посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова. Під час форуму мережа «АНТС» також представила Маніфест «Держава вдячності», візійний документ для післявоєнного майбутнього України

Детальніше

*****

Партнер програми «Долучайся!» у Брюсселі закликає до посилення підтримки України та фінансової відповідальності Росії  

З 14 по 17 жовтня Міжнародний центр української перемоги (ICUV), здійснив адвокаційний візит до Брюсселю, Бельгія. Команда зосередилась на стратегічних для України питаннях, серед яких фінансова відповідальність Росії під гаслом «Make Russia Pay», а також зміцнення енергетичної безпеки та накладення фінансових стягнень на Росію, включаючи можливі військові податки. ICUV провела зустрічі із представниками Європейського парламенту та інших європейських інституцій, експертами з міжнародних відносин, геополітики та торгівлі. 

*****

ІРЦ «Правовий Простір» розповідає про історію Тягинської фортеці для популяризації української культурної спадщини 

17 жовтня організація «Правовий Простір», провела офлайн-презентацію віртуального музею Тягинської фортеці. Двомовна онлайн-платформа розповідає про унікальну археологічну пам’ятку національного значення. Вона містить детальну інформацію про артефакти та їхню історію, а також 3D-модель фортеці. Ініціатива спрямована на популяризацію культурної спадщини України на глобальному рівні. 

Детальніше

*****

Партнер програми «Долучайся!» оголошує початок «Responsibility Award 2024» 

19 жовтня Фонд родини Богдана Гаврилишина оголосив про початок прийому заявок на премію «Responsibility Award 2024». Щороку премія відзначає проєкти, які в часі повномасштабної війни зміцнюють Україну та демонструють відповідальність на різних рівнях. У короткий список увійдуть десять фіналістів, і буде обрано трьох лауреатів. Усі фіналісти отримають визнання та медійну підтримку, а лауреати – грошову винагороду. Церемонія нагородження відбудеться 22 січня 2024 року в День Соборності України, що символізує важливість єдності та співпраці. 

Детальніше

*****

Російський геноцид: міжнародна відповідальність та виклики для світу 

На початку жовтня на цьогорічній конференції Варшавського безпекового форуму війна Росії проти України залишалася головною темою. Співзасновниця Міжнародного центру української перемоги Ганна Гопко у авторському блозі рефлексує щодо основних питань форуму та розповідає про сприйняття загроз, які випливають із російської війни для всього трансатлантичного простору. 

Читати статтю