Новини громадянського суспільства, 22 травня

Коли йдеться про розвиток громадянського суспільства, поруч із посиленням демократії, відбудовою та боротьбою з корупцією, не менш гостро для українців стоїть питання відновлення справедливості. Цього тижня ми розповімо, як українське суспільство бачить своє майбутнє та які кроки робить для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах проти держави. Ми також розповімо про повернення нашого Форуму, присвяченого збереженню культурної спадщини.  

Читайте та надихайтесь разом з нами! 

*****

Досягнення справедливості у контексті війни буде можливе лише за умови покарання винних у агресії та воєнних злочинах. За результатами опитування «Правосуддя в контексті російської збройної агресії» проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 47% українців визначають справедливість у контексті війни як покарання винних у воєнних злочинах проти України. 30% вважають, що справедливість полягатиме у встановленні правди щодо всіх подій. При цьому, 50% респондентів важають, що якщо ви винні у нападі на Україну та у військових злочинах не будуть заарештовані і не постануть перед судом у найближчі роки, то справедливість встановити буде неможливо.


Новини громадянського суспільства

Програма «Долучайся!» проведе другий Форум, присвячений збереженню культурної спадщини України 

30-31 травня ми проведемо в Києві другий Форум «Українська культурна спадщина #ДійЗадляСпадщини». Подія стане майданчиком, що об’єднає громадянське суспільство, державу, фахову спільноту та міжнародних донорів та інституції. Учасники візьмуть участь в панельних дискусіях, круглих столах та робочих групах, де обговорять шляхи збереження культурної спадщини. Зокрема європейські практики та ініціативи з протидії злочинів проти культури, аналіз реферм та законодавчих змін, роль освіти, безпеки та громад у відновленні культури. Учасники Форуму також зможуть переглянути виставку «Україна в мініатюрі», представлену у форматі 3D-надрукованих моделей визначних культурних та історичних об’єктів України, зокрема й тих, що постраждали внаслідок агресії Росії.  

Подія транслюватиметься на сторінці заходу в Facebook та на YouTube каналі USAID/ENGAGE

Перегляньте, як пройшов минулорічний форум у нашому відео:

*****

Партнери програми «Долучайся!» увійшли до списку топ-100 людей десятиліття від NV 

17 травня Віталій Шабунін та Дар’я Каленюк із Центру протидії корупції, Олександра Матвійчук із Центру громадянських свобод та нині покійна Ірина Бекешкіна із Фонду «Демократичні ініціативи» увійшли до списку «100 людей десятиліття». Цей перелік видання New Voice (NV) відзначає українців, які зробили важливий внесок в історію за останні 10 років – від Революції гідності до сьогодення. 

Детальніше

*****

 

Центр Разумкова просуває посилення міжнародної підтримки України напередодні саміту G7 

13-14 травня Центр Разумкова взяв участь у саміті Think7 (T7) у Римі під назвою «G7 і світ: відновлюємо мости». Ця подія зібрала провідних експертів із аналітичних центрів, щоб обговорити ключові глобальні виклики, зокрема агресію Росії проти України, геополітичне суперництво, зміну клімату, ризики торговельних воєн та цифровий перехід. Центр Разумкова також представили аналітичну записку «Міжнародна підтримка України як передумова глобальної продовольчої безпеки», в якій окреслили пріоритети України та рекомендації для країн G7. Документ був обраний як один із 23 позиційних документів із 200, що сформують основу для підсумкового комюніке G7, яке містить рекомендації країнам G7. Це комюніке буде представлено італійському головуванню перед самітом G7. 

Детальніше

Центр громадянських свобод дослідить правозахисний вимір євроінтеграції України 

25-26 травня Центр громадянських свобод проведе офлайн-дискусії на тему «Правозахисний вимір євроінтеграції». В події візьмуть участь українські правозахисники, активісти, посадовці та фахівці у галузі євроінтеграції. Вони обговорять баланс безпеки та прав людини, готовність до вступу в ЄС, ризики для свободи, вплив війни та необхідні реформи. Для участі у події необхідно зареєструватися. 

Детальніше


Можливості

Кар’єрні можливості у програмі «Долучайся!»

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути вакансії в ENGAGE 


Що ми читаємо

Майбутнє післявоєнної України: опитування щодо екологічного відновлення та довкілля 

Українці розуміють значущість екологічних проблем, спричинених агресією Росії. Аналітичний звіт «Україна майбутнього: приєднання до ЄС, післявоєнна реконструкція, екологічні виклики та енергетична незалежність крізь призму поглядів звичайних українців» від Центру ресурсів та аналізу «Society and Environment» пояснює, як українці визначають своє майбутнє після війни. Аналіз висвітлює результати опитування українців щодо зеленого відновлення в післявоєнний період, екологічних та енергетичних проблем у часи війни та приєднання до ЄС.  

Детальніше