Новини громадянського суспільства, 21 серпня

Цього тижня Україна відзначить 33 річницю своєї Незалежності, з яких 2 з половиною роки чинить спротив у повномасштабному вторгенню з боку Росії. Протягом цих 33 років українське громадянське суспільство продовжує боротьбу за демократію та безпеку. 

У цьому випуску ми розповімо, які цінності українці вважають найважливішими, та які виклики стоять на їхньому шляху до перемоги. Ми також поділимось, як наші партнери імплементують цифрові технології та штучний інтелект у свою роботу. 

Читайте та будьте в курсі найцікавіших новин з життя громадянського суспільства!  


Українці визнають свободу, безпеку та справедливість своїми головними цінностями. За результатами опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, свободу назвали головною цінністю 91% респондентів. При цьому 58% переконані, що держава повинна забезпечити людям однакові «правила гри» (рівні умови та можливості) у житті, а далі сама людина несе відповідальність за те, як вона ці шанси використає. Про повну відповідальність держави за забезпечення кожної людини всім необхідним заявляють 35% опитаних. 


Новини громадянського суспільства

Програма «Долучайся!» підтримує цифрові інструменти для впливу громадян на місцеву владу 

9 серпня Запорізький центр розслідувань поділився результатами роботи чат-боту, розробка якого відбулася за підтримки Програми «Долучайся!». За допомогою бота, громадяни звертались до Міністерства екології із проханням скасувати дозволи  на викиди для двох найбільших промислових компаній міста – «Запоріжсталі» та «Запоріжкоксу». В результаті, ці дозволи було скасовано. Загалом ботом уже скористалось майже 2000 громадян.  

Детальніше

*****

Центр Разумкова аналізує виклики та досягнення України на шляху до перемоги  

13 серпня Центр Разумкова, опублікував липневий випуск щомісячних аналітичних оцінок «Україна: Від війни до миру і відновлення». У звіті йдеться про становище України на фронті, стан української економіки та енергетичної безпеки.  

Детальніше

*****

Рух ЧЕСНО впроваджує інноваційні технології штучного інтелекту (ШІ) для виявлення корупційних ризиків 

14 серпня Рух ЧЕСНО оголосив про впровадження інноваційних технологій ШІ для виявлення потенційних корупційних ризиків у законодавчих текстах. Традиційні методи виявлення при цьому мають не настільки високу точність. Впровадження технологій стало можливим завдяки американській компанії 12New.AI, яка розробила платформу BestAgreement.AI для аналізу правових документів за допомогою ШІ. 

Детальніше

*****

VoxUkraine оцінює ефективність роботи депутатів Верховної Ради 

19 серпня команда VoxUkraine представила аналіз «Коефіцієнт ефективності депутатів». У звіті оцінюється голосування народних депутатів протягом 1-го по 10-й сесій IX скликання Верховної Ради, зокрема їхня підтримка реформаторських законодавчих ініціатив. Згідно з рейтингом, депутати, обрані менше року тому, мають найвищу ефективність.  

Детальніше

*****

Міжнародний центр української перемоги (ICUV) проведе всесвітню кампанію, присвячену Дню Незалежності України 

З 23 по 25 серпня ICUV у партнерстві з Українським світовим конгресом та Арміями громад України, проведе серію мітингів по всьому світу, присвячених Дню Незалежності України. Мета цих заходів – продемонструвати єдність українців по всьому світу, висловити вдячність західним партнерам і виступити за визнання агресії Росії проти України як геноциду. 


Що ми читаємо? 

Не тільки житло і робота. Як ідентичність і туга за домом впливають на бажання українських біженців повернутися додому 

Агресія Росії змусила багатьох українців покинути свої домівки та шукати безпеку за кордоном для себе і своїх родин. Польща стала найбільшим прихистком для українців після початку повномасштабної війни: з 24 лютого 2022 року по січень 2024 року було зафіксовано 18,61 мільйона перетинів кордону з України до Польщі. Частина біженців продовжила свій шлях до інших країн, деякі повернулися додому, а майже мільйон залишився жити в Польщі. VoxUkraine дослідив, які фактори впливають на бажання українців повернутися додому. 

Детальніше