За понад два роки повномасштабної війни українська молодь стала одним із рушійних сил для розвитку українського громадянського суспільства. Саме тому наші партнери докладають значних зусиль для підтримки молодих активістів.
У цьому випуску ми поговоримо про те, як українська молодь переживає реалії війни, та як українські ОГС сприяють розвитку молодого покоління. Ми також розповімо про міжнародну адвокаційну діяльність наших партнерів за перемогу України, та поділимося грантовими можливостями для спеціалістів зі збереження культурної спадщини.
Читайте та не пропустіть головного!
Більшість молодих українців погоджуються, що їхнє майбутнє здебільшого залежить від них самих. Згідно з опитуванням Міжнародого республіканського інституту та IREX, залученість молоді в життя українського громадянського суспільства зростає, порівняно з минулим роком. З 92% до 94% зросла кількість молодих людей, які робили пожертви на військові потреби (дрони, авто і тд), із 76% до 78% зросла кількість тих, хто жертвував на ВПО, тварин, сиріт чи інші гуманітарні потреби. Також виросла кількість респондентів, які підписували електронні петиції (З 68% до 75%) та брали участь в культурних чи спортивних заходах (із 58% до 65%).
Новини громадянського суспільства
Партнер програми «Долучайся!» дослідив думки мешканців Херсона про демографічні та міграційні виклики
14 листопада Фонд громади міста Херсон «Захист» оприлюднив результати опитування щодо ставлення мешканців Херсона до демографічних та міграційних проблем. Згідно з опитуванням, відновлення населення міста буде залежати від розвитку підприємництва (обрали 66% респондентів), відновлення зруйнованих будівель (60%) та підтримки молодих сімей (54%).
*****
Партнери програми «Долучайся!» запустили гру для молоді про державотворення
Цього тижня наші партнери — Рух ЧЕСНО та Українська академія лідерства (УАЛ) — запустили інтерактивну онлайн-гру “Нові громадяни”.
Вона допомагає молоді дізнатися більше про процеси державотворення в Україні.
Гра містить вікторини за сімома темами, зокрема історія України, політика та державні процедури. Найкращі гравці отримають призи та запрошення на форум УАЛ “Софія Київська”, де зможуть поспілкуватися з політиками та експертами.
*****
GoGlobal підтримали українську молодь на TEDxYouth у Львові
15 листопада наш партнер GoGlobal співорганізував конференцію TEDxYouth у Львові. Захід був присвячений підтримці молоді та залучив учасників проєкту “Покоління перемоги”.
Спікери ділилися ідеями, мотивували запускати власні ініціативи, знаходити можливості в Україні та розвивати навички публічних виступів. Обговорювали роль історії, культури й мистецтва у воєнний час, вплив соціальних проєктів та шляхи, як змінювати громади.
На конференцію завітали представники місцевої влади та лідери громад.
*****
ICUV адвокатує за перемогу України на міжнародній арені
З 18 по 20 листопада наш партнер Міжнародний центр української перемоги (ICUV), проведе адвокаційний візит до Осло, Норвегія. Делегація зустрінеться з Міністерством оборони та закордонних справ, виступить на мітингу на підтримку України, аби закликати до посилення підтримки України, розширення санкцій проти Росії та розвʼязання питань енергетичної безпеки.
19 листопада співзасновниця ICUV Ганна Гопко виступить на слуханнях у Вашингтоні, присвячених 1000 дням війни Росії. Обговорюватимуться втрати від війни, шлях до перемоги України та загрози від Росії та її союзників.
20 листопада ICUV візьме участь у Безпековому форумі в Молдові, де співзасновниця Центр Олена Галушка виступить на панелі щодо плану відновлення України.
Того ж дня ICUV братиме участь у Белградській конференції з безпеки. Ірина Красноштан виступить на панелі про політичні наслідки війни Росії для Східної Європи за участі понад 500 політиків і експертів.
*****
UAME презентують розкажуть про війну в Україні під час European Festival Summit
З 18 по 20 листопада наші партнери із Всеукраїнської асоціації музичних подій (UAME) візьмуть участь у European Festival Summit в Карлсруе, Німеччина. Захід об’єднає лідерів музичної індустрії для обговорення стійкості, відповідальності та майбутнього музичних фестивалів.
19 листопада UAME представить документальний фільм “Music Ambassadors Tour 2024” про проєкт Music Saves Ukraine. У стрічці показано міжнародних організаторів фестивалів та артистів, які відвідали Україну, щоб побачити реалії життя під час війни.
Можливості
Поділіться своїми ідеями щодо проєктів, спрямованих на збереження культури!
Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини оголошує початок конкурсу на отримання фінансування. Фонд допомагає захищати історичні будівлі, археологічні пам’ятки, музейні колекції й традиційні прояви культури, такі як мови та ремесла корінних народів, у всьому світі. Відібрані проєкти отримають фінансування від 25 000 до 500 000 доларів США.
Що ми читаємо?
Вимушено переміщена українська молодь: переміщене майбутнє
Вимушене переміщення української молоді стає серйозною загрозою для розвитку людського капіталу країни в майбутньому. У звіті Берлінського центру східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS) під назвою «Вимушено переміщена українська молодь: переміщене майбутнє» розкриває досвід, виклики та прагнення української молоді, яка була змушена покинути свої домівки через війну. У дослідженні аналізуються соціально-економічні наслідки переміщення, стратегії подолання труднощів, які застосовує молодь, а також їхні уявлення про майбутнє. Автори також надають критично важливі рекомендації для політиків та гуманітарних організацій щодо врахування потреб цієї вразливої групи.