Навіть перебуваючи у постійній небезпеці, українці продовжують дбати про своє минуле, захищаючи свою історію та культурну спадщину. Водночас українці дбають і про майбутнє, створюючи безпечний та демократичний плацдарм для майбутніх поколінь. Цього тижня ми поговоримо про європейский тур нашої виставки «Україна в мініатюрі», яка розповіла європейцям про загрози українській культурній спадщині. Ми також розповімо зусилля наших партнерів у зборах коштів на гуманітарну допомогу українцям, а також про майбутній форум, присвячений вступу України до ЄС.
Читайте, аби не пропустити головного із життя українського громадянського суспільства!
За останні декілька місяців наша пересувна виставка «Україна в мініатюрі» відвідала 5 країн, серед яких Фінляндія, Латвія, Франція, Угорщина та Німеччина. Цією виставкою ми хотіли підкреслити культурну важливість України в європейському контексті та проілюструвати масштабні руйнування, спричинені жорстоким повномасштабним вторгненням Росії.
«Україна в мініатюрі» – це 29 3D моделей українських пам’яток, серед яких є і вже знищені внаслідок військової агресії будівлі. Експонати доповнювали твори сучасних українських композиторій та VR-тур. Загалом про українську культурну спадщину нам вдалося розповісти більш як 7,5 тисячам відвідувачів із всього світу.
Новини громадянського суспільства
Фонд громади міста Херсон «Захист» звітує про гуманітарну допомогу містянам
11 вересня Фонд громади міста Херсон «Захист» опублікував результати допомоги жителям міста від початку березня 2022 року. Організація зібрала майже 1,5 мільйони доларів, з яких 750 тисяч доларів виділили на гуманітарну допомогу для містян із вразливих груп, 280 тисяч пішло рятувальні бригади, 250 тисяч на лікарні, і майже 150 тисяч – на підтримку навчальних заходів.
*****
Центр Разумкова аналізує українську інтеграцію до Європейського Союзу
12 вересня Центр Разумкова провів дискусію «Результати, перспективи і напрями конвергенції (зближення) країн ЄС. Можливості для України». Запрошені експерти зосередились на соціально-економічному зближенні постсоціалістичних країн ЄС.
Команда Центру Разумкова також представила аналітичний звіт, в якому зібрала думки національних експертів щодо соціально-економічного та політичного становища України на шляху до інтеграції в ЄС.
*****
Всеукраїнська асоціація музичних подій (UAME) підбиває підсумки фандрейзингу з фестивального сезону
11 вересня UAME поділились звітом щодо зборів на гуманітарні потреби українців, проведених під час літнього фестивального сезону. Протягом літа UAME взяла участь у 16 великих музичних фестивалях, включаючи Sziget Festival (Угорщина), Open’er Festival (Польща) та Pohoda Festival (Словаччина). Під час фестивалів організація підвищувала обізнаність європейської аудиторії щодо війни в Україні, а також заохочувала їх до фінансової підтримки постраждалим від агресії Росії. Загалом UAME вдалося зібрати понад 66 тисяч доларів.
*****
Центр «Нова Європа» проведе форум, присвячений вступу України до ЄС
19 вересня Центр «Нова Європа» проведе третій EU Accession Exchange Forum. Подія об’єднає політиків, експертів, лідерів думок, представників масмедіа та офіційних осіб як з країн-кандидатів, так і з держав-членів ЄС. Його головна мета – пропонувати рішення найгостріших питань, пов’язаних із процесом вступу, а також створення міждержавного діалогу для пришлвидшення вступу України до ЄС.
Подія відбудеться 19 вересня та буде транслюватися онлайн із 9:30 на Facebook-сторінці та Youtube каналі Центру «Нова Європа».
Можливості
Партнери програми «Долучайся!” мають такі відкриті вакансії:
- SMM-менеджер/-ка до ГО «Смарт освіта»: https://bit.ly/3ZnyJwN
- Керівник/-ця департаменту комунікацій до Української академії лідерства: https://bit.ly/4d4r0a4
- Менеджер/-ка спільноти (Community Manager) до Української академії лідерства: https://bit.ly/3B3I6Yo
- Програмний/-а експерт/-ка з Кенії, Нігерії та ПАР до Українського Інституту: https://bit.ly/3L1vC5p
- Програмний/-а експерт/-ка проєктів у країнах Латинської Америки (Аргентина, Бразилія та Мексика) до Українського Інституту: https://bit.ly/3L1vC5p
Що ми читаємо?
«Спеціальна культурна операція»
Стаття від NGL Media розповідає про цінні культурні та історичні артефакти з Херсона, які були вкрадені під час Другої світової війни нацистами. Ці експонати були вивезені, щоб продемонструвати уявну перевагу нацистів і їхню культурну домінацію. Після здобуття незалежності Україною артефакти були повернені до Херсона в 1994 році в результаті переговорів між Україною та Німеччиною. Тепер Україна вимушена знову вступати в боротьбу за повернення культурної спадщини – експонати знову були вкрадені російськими окупантами під час їхнього відступу з Херсона у 2022 році.