В передріздвяний період особливо хочеться підбити підсумки та окреслити свої прагнення на майбутнє.
Цього тижня ми поділимось результатами опитування щодо проєвропейських прагнень українців на майбутнє. Ми також розповімо, як європейці дізнаються про традиції Щедрого Вечора в Україні, а також про міжнародну адвокаційну діяльність наших партнерів.
Читайте та будьте в курсі останніх новин українського громадянського суспільства!
Українці з великою довірою ставляться до Європейського Союзу та у своїй більшості очікують на вступ до нього у майбутньому. Згідно з опитуванням Центру «Нова Європа» під назвою «Зовнішня політика та безпека. Думки українського суспільства», 34% респондентів переконані, що вступ України до ЄС відбудеться протягом найближчих 5 років, 17% – що протягом 10 років, інші 17% – що вступ відбудеться одразу по завершенню війни. При цьому, 13% відповіли, що вступ не відбудеться ніколи.
Серед організацій/асоціацій, які отримують найбільшу довіру серед громадян, українці називають саме ЄС (69%), НАТО (64%) та країни Великої сімки (62%).
Новини громадянського суспільства
EdCamp Україна долає освітні виклики, спричинені війною
9 грудня наші партнери з EdCamp Україна, завершили другий етап платформи POVIR. Ця платформа допомагає українським учням долати освітні прогалини, спричинені війною. Безкоштовний онлайн-інструмент доступний українською та англійською мовами й пропонує наставництво, навчальні матеріали та розвиток життєвих навичок.
За сім тижнів зареєструвалося 325 користувачів, із них 247 активних. Третій етап стартував у той же день: за три дні активовано 119 акаунтів, запитано 95 індивідуальних сесій і оброблено 175 запитів.
*****
ICUV адвокує за підтримку України на глобальних заходах
10–11 грудня команда Міжнародного центру української перемоги (ICUV) взяла участь у заходах у Лондоні та Варшаві задля зміцнення підтримки України міжнародними партнерами.
У Chatham House у Лондоні співзасновниця ICUV Ганна Гопко закликала визнати агресію Росії геноцидом, а Вікторія Войціцька підкреслила важливість енергетичної безпеки. Команда провела зустрічі для просування ініціативи WAR TAX та партнерства.
У Варшаві Ірина Красноштан обговорила майбутні стратегії України, взяла участь у сценарному моделюванні 2025 року та дискусіях Atlantic Council щодо трансатлантичної співпраці, сприяючи солідарності та підтримці України.
*****
Партнер програми «Долучайся!» організовує гала-вечір у Празі для підтримки української культурної спадщини
17 грудня Інститут культури України провів гала-вечір у Празі під назвою «Традиції Щедрого вечора в Україні». Захід спрямований на підтримку кампанії з включення українських святкових традицій до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Гала-вечір був покликаний зберегти та популяризувати українські традиції, підкреслюючи їхню роль у спадщині та ідентичності. Гості змогли скуштувати автентичні українські страви, приготовані відомим шеф-кухарем Євгеном Клопотенком, які символізують процвітання в новому році.
Що ми читаємо?
Які реформи є важливими для українців у 2024 році?
Протягом останніх трьох років команда Вокс Україна проводить опитування українців, щоб дізнатися про їхнє сприйняття реформ та громадянську активність. Цього року команда провела дослідження, аби з’ясувати, чи змінилося сприйняття українцями важливості реформ. Чи залучені вони більшою чи меншою мірою до громадянської активності? Яких реформ вони найбільше очікують та чи готові миритися з певними незручностями перехідного періоду? Якими є найбільші перешкоди та найочікуваніші результати реформ?