Українське громадянське суспільство продовжує наполегливо працювати в напрямку інтеграції до Європейського Союзу та збереження демократичних цінностей. Одну з найважливіших ролей у досягненні цих цілей відіграє довіра громадян до держави та соціальних інститутів.
У цьому випуску ми розповімо, кому сьогодні українці довіряють найбільше. Також ми висвітлимо Міжнародний форум культурної дипломатії та розповімо про загрози інформаційній безпеці України.
Читайте та залишайтеся в курсі головних новин українського громадянського суспільства!
Громадяни України стабільно продовжують виявляти довіру до соціальних інституцій. Згідно з опитуванням Центру Разумкова «Оцінка ситуації в країні, довіра до соціальних інститутів, політиків, віра в перемогу та ставлення до виборів», українці продовжують найбільше довіряти Збройним Силам України (91,5%). Високий рівень довіри має також Державна служба з надзвичайних ситуацій (83,1%) волонтерські організації (80,3%), добровольчі батальйони (79,5%), Національна гвардія (74,4%) та організації громадянського суспільства (58,8%).
Новини громадянського суспільства
Партнер програми «Долучайся!» провів Форум культурної дипломатії
8 жовтня за нашої підтримки відбувся Міжнародний форум культурної дипломатії, в якому взяли участь представники держави, громадського суспільства та культурні діячі. Серед ключових спікерів – директорка місії USAID в Україні Джулі Конен, Перша леді України Олена Зеленська та міністр закордонних справ Андрій Сибіга. Протягом дня українські та міжнародні експерти дискутували про поточні виклики та можливості культурної дипломатії в умовах глобальних змін, методи деколонізації культури та боротьбу з розповсюдженням російської дезінформації. Відвідувачі також побачили частину нашої виставки «Україна в мініатюрі», яка нагадує про важливість збереження культурної спадщини.
*****
Партнер програми «Долучайся!» розповідає про загрози інформаційній безпеці України
9 жовтня Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, провів брифінг на тему «Тенденції в інформаційному просторі України». Під час заходу Тарас Жовтенко, в.о. виконавчого директора Фонду, та Артем Біденко, виконавчий директор Інституту інформаційної безпеки, проаналізували зміну динаміки та загроз в інформаційному середовищі України. Учасники дискусії прийшли до висновку, що пропаганда Росії, майже втративши вплив на Україну, переорієнтувалася на світову аудиторію. Також експерти заявили про активне застосування пропагандистами Росії інструментів штучного інтелекту.
*****
Transparency International Ukraine розповідає про 10-річну історію української боротьби із корупцією
9 жовтня організація Transparency International Ukraine опублікувала звіт «Десять років боротьби з корупцією: успіхи та виклики, які постали перед Україною». У звіті проаналізовано, як Україна впроваджувала антикорупційну реформу в останні 10 років, та які перепони й виклики заважають повноцінній євроінтеграції. Автори відзначають, що попри активні бойові дії та протистояння військовій агресії з боку Росії, Україна продовжує прогрес у демократичних реформах і реформах верховенства права.
*****
Партнер програми «Долучайся!» аналізує самоідентифікацію та цінності жителів Херсона
8 жовтня Фонд громади міста Херсон «Захист» представив опитування містян щодо самоідентифікації та ціннісних орієнтирів. Опитування показало, що 74% респондентів оцінюють демократію в Україні як середню або вище, ставлячи їй понад 5 балів за 10-бальною шкалою. Також містяни однаково відчувають свою залученість не лише до майбутнього країни, а й до майбутнього міста: 20-21% відчувають себе дуже залученими, а 54-56% – дещо залученими до розвитку обох.
*****
Партнери програми «Долучайся!» розробили онлайн-курс з OSINT-досліджень
10 жовтня, платформа Prometeus оголосила про початок реєстрації на безоплатний курс «OSINT — розвідка з відкритих джерел та інформаційна безпека». Серед авторів курсу — партнери нашої програми — Центр протидії корупції та аналітична платформа VoxUkraine. Учасники курсу навчаться збирати, аналізувати та використовувати дані з відкритих джерел (соцмереж, державних реєстрів тощо), виявляти інформаційні загрози та ідентифікувати дезінформацію. Початок курсу запланований на 18 жовтня 2024 року.
Що ми читаємо?
Верховенство права, правосуддя та фундаментальні права в Україні
Україна наполегливо продовжує впроваджувати необхідні реформи на шляху до вступу в Європейський Союз.
Тіньовий звіт «Верховенство права, правосуддя та фундаментальні права в Україні» є незалежною оцінкою українським громадянським суспільством прогресу України у сфері судочинства та боротьби з корупцією, захисту фундаментальних прав і правосуддя. Автори також надають рекомендації та окреслюють нові виклики, що постають перед Україною в її євроінтеграційних зусиллях.