Новини громадянського суспільства, 15 травня

В той час як Україна захищається від неспровокованої та невиправданої агресії, забезпечення тривалої підтримки з боку міжнародних союзників є життєво важливим для наближення її перемоги. У цьому ньюзлеттері ми представимо вам нашу спеціальну подію на X Львівському медіафорумі, учасники якої досліджуватимуть стратегії ефективної комунікації історій про Україну за кордоном та посилення координації цих зусиль. Ми також проаналізуємо думку українців щодо врядування країною та поділимось найсвіжішими новинами наших партнерів із громадянського суспільства. Читайте цей випуск з нами та дізнайтеся більше!

*****

Найбільше українців вважають, що виборна демократія є найефективнішою моделлю врядування в Україні. Згідно з опитуванням Фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова, 42% громадян вірять в ефективність виборної демократії, верховенства права та незалежного суду. Натомість 23% підтримують поєднання демократичних процедур з політикою «сильної руки», а 19% переконані, що кращим для забезпечення порядку є консолідація влади в руках сильного лідера та його політичної сили. Щодо забезпечення належного рівня життя, то більшість, 52%, стверджують, що держава та громадяни повинні рівною мірою його забезпечувати. Водночас 21% респондентів вважають, що відповідальними повинні бути самі громадяни, окрім непрацездатних осіб, а 22% переконані, що держава зобов’язана забезпечити належний рівень життя для всіх громадян.


Новини громадянського суспільства

Програма «Долучайся!» обговорить стратегії посилення голосу України за кордоном 

16 травня ми проведемо спеціальну подію під назвою «Як ефективно комунікувати історії про Україну за кордоном: роль медіа та громадянського суспільства» під час Х Львівського медіафоруму, що відбудеться за підтримки Програми «Долучайся!». Учасники заходу поділяться уроками, отриманими під час міжнародних комунікацій, простежать ключові проблеми та стратегії розширення міжнародної цільової аудиторії та координації стейкхолдерів під час донесення інформації про Україну за кордоном. Подія відбудется 16 травня з 9:00 до 12:30 та транслюватиметься на Facebook сторінках Програми «Долучайся!» та Львівського медіафоруму.

Дізнатись більше

*****

Центр громадянських свобод привертає увагу міжнародної спільноти до воєнних злочинів Росії проти України

7 травня Олександра Матвійчук, лідерка Центру громадянських свобод, взяла участь у Forum Europe Afrique 2024, де наголосила на воєнних злочинах Росії проти цивільного населення тимчасово окупованих територій, закликала до відновлення миру в Україні та привернула увагу до викликів для світової демократії, які виникли у зв’язку з війною, розв’язаною Росією. 

З 10 по 12 травня Олександра Матвійчук взяла участь у Всесвітній зустрічі про людське братерство на тему «Будь людиною», яка відбулася у Ватикані у присутності Папи Франциска. Олександра привернула увагу до таких викликів, як депортація українських дітей, незаконні затримання майже 7 000 українських цивільних осіб та розповіла про злочини, скоєні проти духовних діячів та релігійної інфраструктури. 

Докладніше

******

Партнери Програми «Долучайся!» залучають молодь до формування безпечного майбутнього України

13 травня партнери Програми «Долучайся!», GoGlobal та Українська академія лідерства, спільно з Аспен Інститут Київ провели Watch Event Молодіжного саміту НАТО 2024 у Києві. Учасники почули виступ Генерального Секретаря НАТО Єнса Столтенберга та дізналися більше про Україну та НАТО: їх виклики, перспективи та роль молоді в формуванні безпечного завтра. Також на заході виступила Олександра Матвійчук, лідерка Центру громадянських свобод, яка розповіла про роль молоді в демократичному розвитку України.

Детальніше

******

Мережа захисту національних інтересів «ANTS» підвищує обізнаність громадян про вступ України до Європейського Союзу

7 травня Мережа захисту національних інтересів «ANTS» у партнерстві з освітньою платформою Prometheus запустили онлайн-курс «Перемовини про вступ України до ЄС». Курс охоплює такі теми, як еволюція євроінтеграції, відносини між ЄС та Україною, адаптація законодавства України до норм ЄС та практичні поради щодо ведення переговорів. Курс призначений для молоді та представників громадянського суспільства, які цікавляться євроінтеграційними процесами та прагнуть просувати інтереси України. Він є у вільному доступі на платформі Prometheus.

Докладніше

******

Об’єднання матерів і дружин Захисників України закликають підтримати інформаційну кампанію про загальнонаціональну хвилину мовчання

Об’єднання матерів і дружин Захисників України створили ролик до Дня матері, щоб нагадати про важливість вшанування полеглих захисників та захисниць України. Організація закликає поширювати відео, аби якомога більше людей звернули увагу на важливість хвилини мовчання, як прояву поваги до тих, хто віддав своє життя за мир і безпеку нашої країни, а також символу пам’яті, вдячності та визнання їхньої жертви.

Детальніше


Можливості

Кар’єрні можливості у програмі «Долучайся!»

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути вакансії в ENGAGE 


Що ми читаємо?

Три завдання Європи Макрона: як Франція прагне змінити ЄС та яким є місце України

25 квітня президент Франції Емманюель Макрон проголосив програмну промову про Європу в паризькій Сорбонні. Місце символічне: у вересні 2017 року він так само приїхав до Сорбонни з програмною промовою про бачення розвитку континенту. За роки, що минули з того часу, сталися карколомні події, включно з початком повномасштабної війни Росії проти України, тож стратегічний порядок денний Європейського Союзу змінюється просто зараз. Читайте матеріал авторства Ірини Красноштан, програмної директорки Міжнародного центру української перемоги (ICUV) та дізнайтеся, яким Франція бачить майбутнє Європи у новій реальності.

Читати статтю