Новини громадянського суспільства, 14 серпня

Війна стала одним із найбільших викликів у житті української молоді. Однак, їхня залученість у життя громадянського суспільства за останні два роки помітно зросла. Цього тижня ми розповімо про те, як молодь робить свій внесок у майбутнє України, про її залученість у політичні процеси та боротьбу з корупцією. А ще у цьому випуску ми поділимось цікавими можливостями для молоді.

Читайте та надихайтесь разом з нами! 


У 2024-му році українська молодь все більш охоче бере участь у житті громадянського суспільства – про це свідчить опитування IREX та Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR). Згідно з дослідженням, 94% опитаних українців від 16 до 30 років за останній рік робили пожертви на військові цілі, що на 2% більше за минулий рік. Також зросла кількість молоді, яка робила пожертви на гуманітарні потреби (78%, порівняно з 76% у 2023), підписувала петиції (75% до 68% у 2023) або брала участь у культурних чи спортивних заходах (65% до 58 у 2023). 


Новини громадянського суспільства

Програма «Долучайся!» посилює участь молоді у політиці та боротьбі з корупцією 

10-12 серпня ми підтримали «Український молодіжний форум: відновлення в єдності». Мета форуму – сприяння діалогу між молоддю та державою задля створення програми «Молодь України 2026-2030». Серед основних тем – заохочення молоді повертатись в Україну, залучення до активізму та боротьби з корупцією. Одним із ключових спікерів на заході став Президент України Володимир Зеленський. 

Детальніше

*****

Програма «Долучайся!» підтримує розробку стратегії для Українського інституту 

У червні-липні Український інститут за підтримки програми «Долучайся!» провів серію стратегічних сесій для своїх програм на період 2025-2029 років. Обговорення охоплювали кіно, літературу, музику, образотворче і сценічне мистецтво, академічні програми, культурну дипломатію та розширення географічного фокуса на Азію, Африку і Латинську Америку. Отримані під час сесій напрацювання увійдуть до стратегії публічної дипломатії Українського інституту на 2025-2029 роки.

Детальніше

*****

Go Global проводить табір з відновлення для молоді з Харківської області 

З 5 по 13 серпня GO GLOBAL провела табір GoCamp Resilience Pro для підлітків із Харківської області. Організатори мали на меті надати психологічну підтримку та стабілізувати емоційний стан молоді через арт-терапію й індивідуальні консультації з психологами.

Детальніше

*****

Програма «Долучайся!» популяризує українську культурну спадщину під час фестивалю Sziget 

7 серпня ми презентували виставку «Україна в мініатюрі» на фестивалі Sziget. Виставка висвітлює культурну спадщину України, яка залишається під постійною загрозою через агресію Росії. Серед експонатів – 29 мініатюрних 3D-моделей українських культурних об’єктів, доповнені VR-туром та музичними композиціями. В перший день виставку відвідали близько 200 гостей, а також Іштван Балог, тимчасовий повірений у справах України в Будапешті.  

Детальніше


Можливості

Стипендії на навчання у Великій Британії Chevening

Chevening – це міжнародна стипендійна програма, що дозволяє здобути ступінь магістра в одному з британських університетів. Упродовж року учасники будуть навчатися, розширювати мережу контактів та пізнавати культуру Великої Британії. Щоб взяти участь у програмі, потрібно мати розвинені лідерські якості. Заявки приймаються до 5 листопада. 

Детальніше

*****

Літня Школа «Війна Росії проти України: Виявлення Коренів, розкриття сучасних тенденцій, прогнозування наслідків» 

Онлайн літня школа від Школи політичної аналітики НаУКМА відбудеться з 16 по 29 вересня. Мета школи – поглибити наше розуміння Російсько-української війни через мультидисциплінарні перспективи, досліджуючи її історичні, політичні та культурні корені, а також вплив на світовий порядок. 

Детальніше


Що ми читаємо? 

Оптимізм щодо майбутнього та зростання громадського активізму: якою є українська молодь сьогодні 

Українська молодь, попри виклики війни, не втрачає віри в перемогу та активно їй сприяє.  

Опитування IREX та Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR) висвітлює участь молоді у громадському та політичному житті, міграційні настрої, освіту, професійну зайнятість, бачення майбутнього та можливостей, участь у відбудові України, сприйняття соціальних груп і меншин, та споживання медіа. 

Детальніше