Активна українська молодь – це запорука розвитку громадянського суспільства. Тому українські ОГС докладають значних зусиль, аби молоді українці мали більше можливостей для розвитку. Цього тижня ми розповімо вам про новий навчальний рік в Українській академії лідерства і про те, як і де бачить своє майбутнє молодь. Ми також розповімо про підтримку нашими партнерами молодих активістів та фінал туру нашої виставки «Україна в мініатюрі».
Українська молодь в більшості дивиться на майбутнє України з позитивом – про це свідчить опитування IREX та Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR). Згідно із дослідженням, 70% респондентів від 17 до 35 років відповіли, що майбутнє країни для них виглядає обнадійливим. При цьому, 94% погодились, що їхнє майбутнє залежить від них самих, а 83% точно бачать своє майбутнє в Україні.
Новини громадянського суспільства
Українська академія лідерства (УАЛ) проведе церемонію відкриття нової формативної програми для молодих лідерів
13 вересня УАЛ проведе 10-му урочисту церемонію відкриття Формативної програми. Студенти цієї програми проведуть рік у навчальному кампусі, де вчитимуться працювати в команді, досягати цілей, створювати проєкти, брати відповідальність за своє життя та долю країни та свідоміше обрати освіту та професію.
Програми Академії націлені на зміцнення національної та громадянської ідентичності України, просуванні громадських цінностей і залученні молоді до відновлення нації.
******
Фонд родини Богдана Гаврилишина підтримує стипендіями молодих лідерів
2 вересня Фонд родини Богдана Гаврилишина вручив стипендії двом найкращим абітурієнтам програми з публічного управління та адміністрування Українського католицького університету. Переможців стипендії обирали за їхні видатні академічні досягнення та громадську активність. Ця ініціатива відповідає місії фонду – підтримувати молодих лідерів, які прагнуть будувати Україну, орієнтуючися на цінності.
******
Партнер програми «Долучайся!» провів презентацію цифрових проєктів з охорони культурної спадщини
6 вересня команда Civic Space провела Demo Day для учасників програми акселерації HATA Hub – платформи, присвяченої цифровізації та популяризації культурної спадщини України.
Протягом трьох місяців відбувалась інтенсивна освітня програма, завдяки якій команди опрацювали свої ідеї, отримали технологічні інструменти для розвитку та навчилися креативного підприємництва. Окремо наставники HATA Hub приділили увагу пітчингу проєктів, адже це невіддільна частина промоції, залучення інвесторів та партнерів. Крім того, одна з команд буде відібрана через номінацію Europeana Digital Heritage для участі у заході Europeana наступного року в Гаазі.
*****
Програма «Долучайся!» на фестивалі Superbloom розповіла про загрози українській культурній спадщині
7-8 вересня наша команда вирушила у Мюнхен, аби презентувати виставку «Україна в мініатюрі» відвідувачам фестивалю Superbloom.
Наша виставка – це 29 мініатюрних 3D-моделей українських культурних об’єктів, доповнені VR-туром та музичними композиціями. Виставку побачили понад півтори тисячі людей.
Що ми читаємо?
Окупована освіта. Як Росія спотворює свідомість українських дітей у Херсоні
Понад 500 українських шкіл розпочали новий навчальний рік під контролем російських окупаційних військ. І поки українська армія продовжує боротьбу за території, освітяни та навіть молоді в окупації здійснюють власний спротив.
«Українська правда» розповідає, як Росія реалізує свої плани щодо поневолення нових поколінь через спотворення та пропаганду в шкільному навчанні.