ЗАВЕРШЕНО: Конкурс на отримання грантів № P4767-2021-09

Дата проведення: 2022-04-11 00:00
Завершено

КОРОТКОТЕРМІНОВІ ГРАНТИ ДЛЯ ШВИДКОЇ ВІДПОВІДІ НА ВИКЛИКИ, ЩО ПОСТАЮТЬ ПЕРЕД ОГС

Безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Прийом заявок завершиться 15 травня 2023 р.

Міжнародна організація «Pact» є лідером у розвитку потенціалу недержавних організацій, мереж та організацій, що їм допомагають. Місія Pact полягає в тому, щоб допомагати створювати в усьому світі сильні громади, які надають людям можливість заробляти на гідне життя, ростити здорові сім’ї та брати участь у демократичних процесах. Pact досягає цього шляхом підвищення організаційного й технічного потенціалу громадських організацій, коаліцій та мереж, а також через створення зв’язків між урядом, бізнесом і громадянами задля досягнення соціальної, економічної та екологічної справедливості.

Цей конкурс на отримання грантів (далі – «конкурс») оголошується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (далі – «Програма «Долучайся!»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні. Метою Програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному і місцевому рівнях. Більш детальний опис Програми «Долучайся!» наведено тут.

Якщо у вас є запитання, надішліть їх на адресу електронної пошти grants.engage@pactworld.org. У темі повідомлення зазначте: «Questions to RFA P4767-2021-09 – назва організації, що подає запитання».

 

Ми дамо відповідь при першій нагоді.

Загальна інформація

Сьогодні Україна змушена вести боротьбу одночасно на двох різних фронтах. Зовні це триваючий збройний конфлікт, який спалахнув у 2014 році після Євромайдану внаслідок агресії Росії та гібридної війни. Всередині країни на першому місці національного порядку денного як для уряду, так і для громадянського суспільства, залишаються боротьба з корупцією, поточні виклики реформ публічних фінансів, державного управління, децентралізації. Крім того, пандемія Covid-19 посилила ці тенденції та продовжує чинити безпрецедентний тиск на уряд, бізнес та суспільство в цілому.

Враховуючи те, що постійна зміна контексту вимагає невпинної уваги та оперативного планування задля швидкої адаптації до непередбачуваних обставин, Програма «Долучайся!» запроваджує прискорену процедуру надання грантів для підтримки короткострокових ініціатив, які відповідатимуть на непередбачувані зміни у політичному та економічному середовищі. Ключовою ознакою таких ініціатив має бути невідкладна потреба їхнього впровадження задля реагування на нові виклики.

Мета конкурсу

Метою цього конкурсу є задоволення нагальних потреб громадянського суспільства у протистоянні можливому відкату досягнень у сфері боротьби з корупцією, верховенства права, охорони здоров’я, освіти, виборчих реформ та у інших галузях, важливих для громадян та організацій громадянського суспільства.

Географія конкурсу

Програма «Долучайся!» надає підтримку організаціям та коаліціям на національному, регіональному та місцевому рівнях, зокрема існуючим організаціям громадянського суспільства (ОГС), а також незареєстрованим групам та неофіційним громадським ініціативам.

Тематичні пріоритети

У рамках цього конкурсу пріоритетними темами є протидія корупції, верховенство права, децентралізація, підзвітність та прозорість влади, виборчий процес, інклюзія (в тому числі людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів (ЛГБТІ) і інших вразливих груп), євроінтеграція і інші питання, важливі для громадян і ОГС.

Ініціативи, які будуть підтримані в рамках цього конкурсу, мають бути короткостроковими та характеризуватися невідкладною потребою їхнього впровадження задля реагування на нові виклики.

Вони можуть включати, зокрема, таке:

 • адвокація, включаючи вирішення непередбачуваних питань у розробці політичних стратегій та програм;
 • заходи у сфері неформальної громадянської освіти, включаючи розробку та пілотне впровадження інноваційних інструментів залучення громадян та громадянської освіти;
 • міжрегіональний неформальний обмін досвідом із громадянської освіти;
 • інноваційне залучення громадян, громадські ініціативи та мобілізація суспільства;
 • створення місцевого медіа-контенту для підтримки залучення громадян до вирішення місцевих питань;
 • розвиток інструментів інформаційно-комунікаційних технологій;
 • підтримка заходів ОГС, включаючи конференції, семінари, прес-конференції;
 • діяльність, спрямована на посилення залучення вразливих груп населення;
 • протидія корупції на місцевому рівні;
 • ініціативи у відповідь на кризи у сфері прав людини;
 • Діяльність, пов’язана із забезпеченням відкритості та прозорості виборчого процесу ;
 • адаптація ОГС до пандемічного середовища.

Очікувані результати

Після завершення дії гранту організації-заявники повинні будуть продемонструвати досягнення деяких або більшості з таких результатів:

 • зростання рівня громадської участі у неформальній громадянської освіті;
 • покращення розуміння громадянами основних ролей та обов’язків у демократичному суспільстві;
 • підвищення обізнаності громадян щодо питань протидії корупції;
 • проведення дієвих громадських кампаній у сфері адвокації та громадського моніторингу;
 • включення питань, що адвокатуються громадянським суспільством, до урядових стратегій та законодавства;
 • підвищення рівня залучення громадян до протидії корупції;
 • інституційне впровадження механізмів зворотного зв’язку з ОГС і громадянами на національному і місцевому рівнях;
 • підвищення рівня залучення громадян до діяльності коаліцій та ініціатив на національному, регіональному та місцевому рівнях;
 • підвищення обізнаності громадян про державні реформи та їхнє розуміння;
 • підвищення обізнаності громадян про роль і значення ОГС;
 • підвищення суспільної довіри до ОГС.

Показники ефективності

Програма «Долучайся!» визначила декілька показників моніторингу ефективності реалізації, що дозволяють інформувати про досягнення результатів програми.

Нижче наведено перелік показників, до досягнення яких будуть залучені отримувачі грантів за цим конкурсом. Заявники мають продемонструвати, яким чином при досягненні прогнозованих результатів проекту можуть бути враховані деякі або більшість із таких показників:

 • відсоток учасників проєкту, які підвищили свою обізнаність та були залучені до процесів громадянського суспільства та громадської активності;
 • кількість досягнутих позитивних законодавчих змін;
 • відсоток учасників проєкту, залучених до боротьби з корупцією;
 • кількість впроваджених механізмів зворотного зв’язку, затверджених на національному та (або) місцевому рівнях;
 • відсоток учасників проєкту, які розуміють державні реформи;
 • відсоток громадян, які заявляють про довіру до ОГС та їхню важливість.

Відповідність вимогам

 • Подати заявку мають право офіційно зареєстровані ОГС, незареєстровані групи та неофіційні громадські ініціативи з усіх регіонів України.
 • У рамках цього конкурсу Pact не може надавати гранти комерційним організаціям, політичним партіям, урядовим організаціям та фізичним особам.
 • Заявники повинні мати номер DUNS* (дев’ятизначний ідентифікаційний номер, необхідний для ведення усіх видів діяльності, пов’язаних із закупівлями).

Критерії відбору

 • відповідність заявленим цілям конкурсу;
 • підтверджена спроможність сприяти активній участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень та розширювати її, перетворюючи пасивну обізнаність на активну участь;
 • чіткий намір не лише спиратися на існуючий досвід та зв’язки, але й діяти у нових напрямах з метою задоволення нагальних потреб, особливо шляхом охоплення вразливих і маргіналізованих груп;
 • спроможність залучати внески у грошовій та негрошовій формах від приватного сектору, громадян або від уряду, коли це можливо та не становить конфлікту інтересів;
 • наявність планів сталого розвитку, які підтверджуватимуть сталість напрацювань після припинення підтримки програмою «Долучайся!»;
 • доказово підтверджені наміри для державних та приватних партнерств або наявність вже встановлених партнерств.

Орієнтовний строк дії грантів: 1-9 місяців. Незалежно від дати початку, усі запропоновані проєкти мають завершитися до 30 червня 2023 року.

Сума гранту: Типова сума гранту — до 30 тис. дол. США. Однак ця сума є предметом обговорення, і в залежності від фактичної потреби, проєкти можуть отримати більшу фінансову підтримку, якщо вони є вмотивованими та обґрунтованими. Загальна сума, запланована для всіх грантів за цим конкурсом, становить 800 тис. дол. США.

Майбутні угоди будуть укладені в українській національній валюті (гривня), тому заявники повинні подавати свої бюджети у гривнях.

Зверніть увагу! Pact здійснює виплати грантоотримувачам лише за допомогою банківського переказу, тому незареєстровані групи та неформальні громадянські ініціативи повинні подавати заявки на цей конкурс у партнерстві/консорціумі з офіційно зареєстрованими ОГС, які погоджуються обліковувати їх кошти.

Кінцевий термін подання заявок

Відсутній. Це безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають рішення протягом двох тижнів з дня, коли Pact отримає повний пакет документів в рамках заявки на грант. Однак після 15 травня 2023 року жодні заявки не прийматимуться.

Процес подання заявки

Надішліть заповнені заявки електронною поштою на адресу grants.engage@pactworld.org з темою: «Response to RFA P4767-2021-09».

Увага!

 • Заявки подаються українською або англійською мовами.
 • Мінімальний прийнятний пакет документів по заявці повинен складатися з таких документів: (1) заявка, (2) коротка форма «Оцінка ризиків і відповідальності грантоотримувача (SRRA)», (3) (а) для зареєстрованих організацій: підтвердження організаційно-правової форми; (б) для неформальних груп: меморандуми про співпрацю, рекомендаційні листи, гарантійні листи або інші подібні документи між групою-заявником та її партнерською ОГС.

Завантажте необхідні шаблони за цим посиланням.

 • Неповні заявки не розглядатимуться.
 • Заявки у паперовій формі не прийматимуться.
 • Заявникам повідомлять про стан розгляду заявки письмово електронною поштою.

Процес розгляду заявок

Із представників різних відділів Програми «Долучайся!» Pact створить технічний грантовий комітет, відповідальний за швидке прийняття рішень щодо отриманих заявок. Склад комітету буде регулярно змінюватися. Усі технічні рецензенти пройдуть перевірку для виключення будь-якого конфлікту інтересів. Оцінювання базуватиметься на критеріях, викладених вище. Залежно від наявності заявок, їх розгляд проводитиметься щотижня. Після оцінки заявок, грантовий комітет передасть рекомендації щодо їх фінансування чи відхилення до відділу управління грантами і контрактами. Заявники отримають рішення протягом двох тижнів з дня, коли Pact отримає повний прийнятний пакет документів по заявці.

Для полегшення розгляду заявок, будь ласка, використовуйте шаблони Pact.

Умови

Стандартні умови: Для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, в необхідному застосовному обсязі будуть чинними Стандартні умови USAID для НУО, зареєстрованих за межами США.

Дозвіл на використання і розголошення: Подаючи заявку за цим оголошенням, заявник надає згоду на розкриття інформації, що міститься в поданих ним документах, експертам, залученим до оцінки у процесі відбору. Звертаємо вашу увагу на те, що всі експерти несуть зобов’язання за угодами про нерозголошення інформації.

Відмови від відповідальності:

 • Pact може скасувати цей грантовий конкурс і не підтримати жодну заявку.
 • Pact може відхилити будь-яку одержану заявку або усі.
 • Оприлюднення оголошення про конкурс не являє собою зобов’язання Pact щодо надання фінансування.
 • Pact зберігає за собою право не допустити до участі у конкурсі будь-яку заявку на підставі неспроможності заявника дотримуватися вимог конкурсу.
 • Pact не надає заявникам компенсації витрат, пов’язаних із участю у цьому конкурсі.
 • Pact залишає за собою право присуджувати грант на основі початкового оцінювання заявок без його подальшого обговорення.
 • Pact може вирішити фінансувати тільки частину заходів, поданих на конкурсний розгляд, або присудити кілька грантів по конкурсних заходах.
 • Задля сприяння конкуренції, Pact залишає за собою право не зважати на деякі невеликі недоліки у заявках, які можуть бути виправлені до того, як буде визначено присудження грантів.
 • Pact може звертатися до заявників, щоб уточнити дані про контактну особу, адресу, а також факт подання заявки на цей конкурс.
 • Pact може без повідомлення заявника звертатися по відгуки щодо минулих результатів його діяльності до осіб або інстанцій, зазначених у списку рекомендацій. Pact також залишає за собою право звертатися до інших джерел інформації щодо минулих результатів діяльності заявника, не зазначених ним у заявці.
 • Подаючи заявку, заявники підтверджують, що вони розуміють умови конкурсу.

Виникли запитання?

Якщо у вас є запитання, надішліть їх на адресу ел. пошти grants.engage@pactworld.org. У темі повідомлення зазначте: «Questions to RFA P4767-2021-09 – назва організації, що подає запитання».

Відповіді на запитання будуть надаватися мірою надходження. Документ із запитаннями та відповідями буде додано до пакета документів цього конкурсу та оновлюватиметься на постійній основі.


*Відповідно до Федерального закону про підзвітність та прозорість фінансування (FFATA або Закон про прозорість), щоб мати можливість отримати субгрант, що фінансується урядом США, Ви повинні отримати індивідуальний номер DUNS. Номер DUNS можна отримати онлайн за посиланням fedgov.dnb.com/webform. Номер DUNS не вимагається для подання заявки, однак вимагатиметься для одержання наданого фінансування. Якщо вам необхідна детальна інструкція для отримання номера, зв’яжіться з нами за адресою: grants.engage@pactworld.org.