Форум «Українська культурна спадщина #ДійЗадляСпадщини»

Форум «Українська культурна спадщина #ДійЗадляСпадщини повертається в Київ!

Вже 30-31 травня ми проведемо у Києві другий Форум «Українська культурна спадщина #ДійЗадляСпадщини». Подія стане майданчиком, що об’єднає громадянське суспільство, державу, фахову спільноту та міжнародних донорів та інституції. 

Головною темою Форуму стане внесок громад у збереження та відновлення культурної спадщини, а також роль освіти, культури та безпеки як невід’ємних елементів її захисту. 

«Війна, розв’язана Росією проти України спрямована знищити українську ідентичність, стерши її культуру руйнуючи або привласнюючи її спадщину. Зосереджуючи зусилля на підтримці громадського залучення, ми переконані, що активісти відіграють героїчну роль у захисті культурних скарбів України. Наш спільний щорічний Форум, який відбувається вже вдруге поспіль, свідчить про те, що Україна є важливою для культурно різноманітної, цілісної, процвітаючої та вільної від агресії та насильства Європи»,  Роланд Ковач, директор Програми сприяння громадській активності «Долучайся!».

Форум «Українська культурна спадщина #ДійЗадляСпадщини», 2023 рік

Протягом двох днів учасники Форуму, серед яких експерти з різних галузей й регіонів України та їх європейські колеги, будуть залучені до панельних дискусій та обговорень, щоб разом напрацювати рішення для збереження культурної спадщини України. Зокрема вони розглянуть такі теми, як:

  • Стратегії та ініціативи, спрямовані на боротьбу зі злочинами проти культурної спадщини, враховуючи європейський досвід й практики;
  • Ключову роль культурної спадщини в післявоєнній відбудові, збереженню ідентичності та сприянню стійкості громади;
  • Роль культурної спадщини як інструменту налагодження міжнародної співпраці, сприяння взаєморозумінню та зміцненню дипломатичних відносин;
  • Важливість освіти для збереження спадщини, інтеграцію збереження культурної спадщини в загальноосвітні програми та розвиток професійної підготовки для забезпечення її збереження;
  • Аналіз реформ та нормативних змін, необхідних для приведення сектору культурної спадщини України до стандартів і вимог ЄС;
  • Роль громад у захисті нематеріальної спадщини, дослідження ролі, яку відіграють місцеві громади у захисті як матеріальної, так і нематеріальної спадщини у своїх регіонах;
  • Досвід проєктів та ініціатив, реалізованих за підтримки міжнародних донорів, спрямованих на збереження та популяризацію української культурної спадщини.

На Форумі також буде представлена виставка “Мініатюрна Україна”, на якій будуть виставлені надруковані на 3D-принтері моделі визначних українських культурних та історичних пам’яток, у тому числі тих, що постраждали внаслідок російської агресії. Ці мініатюрні копії, що супроводжуватимуться VR-туром, дозволять учасникам Форуму отримати справжній досвід занурення, який допоможе їм дослідити та взаємодіяти з багатим розмаїттям культурної спадщини України.

Дивіться також детальну програму форуму

Програма Форуму

 

Серед запрошених спікерів Форуму

Біографії спікерів Форуму дивіться за посиланням:

Біографії

Захід транслюватиметься онлайн на Facebook сторінці Програми «Долучайся!»

Слідкуйте за подією у Facebook

Організатори: Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
 
Партнери: Міністерства культури та інформаційної політики України, UNESCO Desk in Ukraine, Український інститут, House of Europe. 
 

Як пройшов перший Форум «Українська культурна спадщина #ДійЗадляСпадщини» у 2023-му році.

Всі фото з Форуму доступні за посиланням:

Фото