Цього тижня у світі відзначають Міжнародний день із боротьби з корупцією!
У цьому випуску ми представимо інтерактивну візуалізацію нашого опитування «Стан корупції в Україні 2024: сприйняття, досвід, ставлення»!
Також ми розповімо про нашу участь у ХІІІ Форумі розвитку громадянського суспільства «(ви)СТОЇМО», а також про міжнародну адвокаційну діяльність наших партнерів.
Читайте далі та будьте в курсі новин!
Українці вважають корупцію однією із найбільших проблем в країні. Згідно із нашим опитуванням «Стан корупції в Україні 2024: сприйняття, досвід, ставлення », респонденти віддають перше місце в списку проблем України війні (95%), корупції (92%) та вартості життя та заробітних плат (88%).
Також українці вважають, що саме звичайні громадяни (74%), неурядові організації (38%) та медіа (38%) мають найбільше прагнення подолати корупцію.
Новини громадянського суспільства
Програма «Долучайся!» розповідає про захист культурної спадщини на ХІІІ Форумі розвитку громадянського суспільства «(ви)СТОЇМО»
5 грудня ми провели тренінг щодо цифрових рішень для захисту культурної спадщини в рамках XIII Форуму розвитку громадянського суспільства. Сесію модерувала Тетяна Таренкова, наша програмна фахічиня із цифрових інновацій, за участі засновника «Неritage Моnitoring Lab», голови ГО Тустань Василя Рожка, співзасновника організації «Платформа урбаністичного розвитку», партнера «Неritage Моnitoring Lab» Віктора Дворнікова та голови правління Антикорупційного штабу, заступника голови Громадської ради при НАЗК, члену правління коаліції RISE Сергія Миткалика.
На тренінгу ми представили інструменти для фіксації пошкоджень культурної спадщини під час війни, а також мобільний додаток, створений за нашої підтримки. Учасники обговорили важливість створення мережі для документації та залучення громадянського суспільства до збереження спадщини.
Також на Форумі наша провідна фахівчиня з питань культури та мистецтва Ліна Романуха під час дискусії«Шляхи до єдності: як війна випробовує соціальну згуртованість» розповіла про те, як культура стала частиною національної безпеки.
Протягом дня під час події ми також представили виставку «Україна в мініатюрі», що розповідає про нерухому культурну спадщину України, яка наразі перебуває під загрозою руйнування.
*****
Партнер «Долучайся!» проведе безкоштовне навчання для лідерів громадянського суспільства
2 грудня наші партнери із руху ЧЕСНО та Києво-Могилянської бізнес-школи анонсували дводенний тренінг «Сила змін: управління ГО», який відбудеться 17–18 грудня в Києві. Програма допоможе лідерам покращити стратегію, керувати змінами та розвивати системи мотивації команди. Реєстрація до 12 грудня. Результати відбору оголосять 14 грудня.
*****
Партнер програми «Долучайся!» проводить пресконференцію щодо долі кримських політичних в’язнів
9 грудня Кримськотатарський ресурсний центр до Дня прав людини провів пресконференцію щодо звільнення кримських політичних в’язнів. Учасники обговорили їхні умови утримання, успішні випадки дострокових звільнень і роль адвокації. Серед спікерів були також представники Офісу омбудсмена, громадянського суспільства та родичі колишніх в’язнів.
*****
ICUV закликають до міжнародної підтримки України на конференції в Лондоні
10 грудня співзасновниця Міжнародного центру української перемоги (ICUV) Ганна Гопко та директорка з адвокації Вікторія Войціцька візьмуть участь у конференції «Захист Європи: як перемогти та стримати Росію» в Chatham House, Лондон.
Ганна Гопко розповість про безпеку Європи, міжнародну підтримку України та визнання агресії Росії геноцидом. Вікторія Войціцька представить дослідження про атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України та порушить питання енергобезпеки. Команда ICUV також проведе зустрічі з політиками та експертами, щоб просувати енергетичну незалежність, справедливість і зміцнення глобальної безпеки.
Що ми читаємо?
Десять років боротьби з корупцією: успіхи та виклики для України
За останні 10 років влада та громадянське суспільство спільно створили антикорупційну інфраструктуру, ухвалили законодавство та реформували систему публічних закупівель. Усе це стало основою, на якій було успішно побудовано нову європейську державу.
У звіті, підготовленому експертами Transparency International Ukraine представлено основні досягнення України у підвищенні прозорості держави та антикорупційних реформах з лютого 2014 до березня 2024 року, а також розглядаються питання післявоєнної відбудови.