Українці розчаровані в реформах, але готові підтримувати одне одного – Спеціальний випуск новин програми «Долучайся!»

Українці розчаровані в реформах, але готові підтримувати одне одного та свої громади

Нарешті це сталося! Ми раді представити Вам найсвіжіші результати нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадянського залучення. Традиційно ми проводимо його,щоб визначити ставлення українців до активізму та залучення, громадського сектору, реформ та корупції. І це далеко не вичерпний перелік питань, відповіді на які дають чітке розуміння стану громадянського суспільства в Україні.
Дійсно, знання про переконання українців дають ГО унікальну можливість для більш ефективної роботи із громадянами та запитом суспільства на ключові зміни. У цьому спецвипуску нашого ньюзлетера ми б хотіли розказати Вам про деякі ключові результати, які допоможуть краще зрозуміти українців, громадський сектор та країну в цілому. Тож, сідайте зручніше та читайте головне про обізнаність громадян щодо активізму, їх готовність долучатися до громадських ініціатив та жертвувати кошти на їх розвиток.

Українці розчаровані в реформах, але готові підтримувати одне одного - Спеціальний випуск новин програми «Долучайся!»

Українці добре обізнані про громадську активність

Б’ємося об заклад, що Ви навіть не здогадуєтеся, наскільки добре українці обізнані про громадянську активність. Семеро з десяти українців (70,8%) знають про можливість участі у мирних зібраннях з конкретних питань. Переважній більшості українців (70,0%) також відомо про можливість повідомити місцевим органам влади про інфраструктурні проблеми особисто або телефоном, в той час як про створення та участь у роботі будинкових, вуличних чи квартальних комітетів знають 66,4% опитаних.

Українці розчаровані в реформах, але готові підтримувати одне одного - Спеціальний випуск новин програми «Долучайся!»

Українці залучаються до громадських активностей, які стосуються їх інтересів

Більш за все українці зацікавлені повідомляти про інфраструктурні проблеми особисто або телефоном (23,7%). Крім того, вони виявили інтерес повідомляти про ці проблеми через інтернет (20,4%), брати участь у мирних зібраннях з певною метою (18,4%), а також створювати та долучатися до роботи будинкових, вуличних чи квартальних комітетів (18,4 %). Чому так? Третина опитаних (35%) зізналися, що вони найбільш мотивовані долучатися до тих громадських ініціатив, які безпосередньо стосуються їх інтересів або інтересів їх сім’ї.

Українці розчаровані в реформах, але готові підтримувати одне одного - Спеціальний випуск новин програми «Долучайся!»

Українці готові фінансово підтримувати ГО, але не знають про право на податкову знижку

Підтримувати громадські ініціативи та організації громадяни можуть різними способами – ставати агентами впливу та поширювати важливу інформацію, долучатися у якості волонтерів або спонсорів. Що ж стосується останнього типу підтримки, то кожен п’ятий українець протягом останнього року перераховував кошти благодійним або громадським організаціям. При цьому, у середньому розмір такого внеску складав до 100 гривень. Але далеко не всі спонсори добре обізнані про свої права – лише 8,9% українців, які робили благодійні пожертви на користь ГО, скористалися своїм правом на податкову знижку.

Українці розчаровані в реформах, але готові підтримувати одне одного - Спеціальний випуск новин програми «Долучайся!»

Чіткі цілі та результат — головна причина фінансово підтримувати громадські ініціативи   

Ми готові підтримувати тих, кому справді віримо. Цей висновок підтверджують результати нашого опитування, які показали, що більше третини українців( 37,6%) готові підтримувати громадські організації, які мають чіткі цілі та мету діяльності. Серед інших причин респонденти також вказали прозоре управління фінансами (30,4%) та відгуки від людей, яким вони довіряють (30,1%). Але найбільший оптимізм викликає наступна цифра – кожен третій (31,8%) серед тих, хто долучився хоча б до однієї громадської ініціативи, зазначив, що це був позитивний досвід, який призвів до бажаних змін. Тож, долучайтесь та творіть зміни на користь cвоєї громади та держави!

Більше даних

Generated by Fontastic.me