Новини громадянського суспільства України, 17 червня

Чи бувало так, щоб прогулюючись по Хрещатику ви підписували петицію на підтримку ініціативи, за яку вболіваєте? Чи складали ви скарги разом з друзями чи сусідами, коли у вашому будинку виникали проблеми? Чи відвідували ви засідання місцевої ради, щоб обговорити будівництво нового підприємства, чистоту у парку, або висловити занепокоєння щодо того, як витрачаються ваші податки? Якщо так, вітаємо – ви долучилися до просування нової форми демократії, яка називається “демократією участі”. Аби долучитися до неї необхідні лише турбота про вашу громаду, трохи ініціативи та вільного часу. У цьому випуску ньюзлетера ми поговоримо про цю форму демократії та ініціативи ОГС, покликані заохотити громадян долучитися до участі у демократичному врядуванні та надати знання про дійсно важливі речі. Про ініціативи щодо інформування громадськості про реформу поліції та боротьбу з корупцією на державній службі, захист громадських просторів у літній час та інші проекти наших партнерів – читайте у цьому випуску ньюзлетера Програми “Долучайся”.

****

Графік тижня від “Долучайся!”Новини громадянського суспільства України, 17 червня

Інтерес українців до участі у громадському житті знизився до рівня 2015. Про це говорять дані нашого загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення. Так, щодо різних форм демократичної участі, українці в основному залучені до роботи громадських комітетів (8,1%), участі у громадських слуханнях (6,4%) та мирних зібраннях (4,4%), готові подавати скарги стосовно інфраструктурних питань (5,2%) та ініціювати чи підписувати електронні петиції (4,2%). Українці найбільше зацікавлені в повідомленні про інфраструктурні проблеми особисто або телефоном (21,2%). Також вони виявили інтерес до повідомлення про інфраструктурні проблеми через онлайн-платформи (20,1%), участі в громадських комітетах (17,2%) і подання офіційних інформаційних запитів до державних органів (16,8%).

****

Аналітика від “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

Що ми читаємо у “Долучайся!”

Що таке управління за участю громадян і чому європейські лідери та політичні експерти так прагнуть залучити більшу кількість громадян до політичних процесів? У нашому короткому аналізі ми розглядаємо дослідження Карнегі та Сivicus, які вказують на те, що громадянське суспільство та уряд можуть зробити більше, щоб забезпечити стале та ефективне представництво інтересів всіх громадян. Ми також дослідили досвід та уявлення українців про демократію участі. Переходьте за посиланням та читайте нашу аналітику, щоб дізнатися більше про цю сферу, її розвиток та застосування в Україні. Детальніше тут.

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

Конкурс “Твоя влада. Знай своє місце” від Центр UA

Центр UA оголошує Всеукраїнський конкурс плакатів “Твоя влада. Знай своє місце”. У такий спосіб активісти хочуть привернути увагу українців до питання їх відповідальності за рішення місцевих органів влади. За задумом організаторів конкурс має об’єднати навколо себе митців та менеджерів, бізнесменів та громадських активістів, представників місцевої влади та мешканців громад. Конкурс триватиме до 30 липня. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

ЦППР проаналізували вплив та наслідки карантину для українського судочинства

Карантин виявив значні проблеми у комунікації судових органів з усіма своїми стейкхолерами, переважно з громадянами. Так за словами експертів, кількість невирішених справ у судах швидко зростає (в середньому на 30-40%) через особливий режим роботи судів під час карантину, який у майбутньому може перевантажити суди. Експерти підкреслили, що при правильному прогнозуванні негативних наслідків карантину та засвоєнні його позитивних уроків українська система правосуддя може вийти з карантину з потужним потенціалом для подальшого розвитку електронного правосуддя та розширення свого функціоналу. Все це можливо за умови боротьби “багажем” невирішених справ та створення чіткої та надійної систему комунікації з громадянами. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

Ед’ютеймент від #@)₴?$0 Шоу з Майклом Шуром

Невже ви пропустили крайній випуск телешоу #@)₴?$0 з Майклом Шуром? Якщо так, то ми швидко нагадаємо вам топ- новини минулого тижня: президент Зеленський пояснює причини звільнення екс-голови Офісу Президента Андрія Богдана; Святослав Вакарчук знову оголосив, що складає свій депутатський мандат, але йде з політики; та всі деталі кримінального переслідування відомого громадського активіста та блогера Сергія Стерненка. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

TI Ukraine проаналізував кандидатів на посади прокурорів САП

Загалом на посади прокурорів САП подалося 650 осіб, з них 213 успішно склали тестування та пройшли до співбесід. Тобто на одне місце в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі претендують 59 кандидатів. Наразі в конкурсі беруть участь 187 чоловіків та 26 жінок. Серед них – прокурори, детективи НАБУ, адвокати, та інші. Найбільший бал, який отримали кандидати за результатами тестування на загальні здібності, — 145, найнижчий — 110 (таку оцінку отримали 12 потенційних прокурорів). Етап співбесід триватиме 3-4 тижні, в результаті яких комісія повинна буде обрати 11 найбільш достойних. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

Реформа поліції: місія (не)здійсненна?

15 червня в рамках серії онлайн-дискусій Zero Corruption Talk наш партнер Центр протидії корупції провів онлайн-подію “Поліція нульової корупції: місія (не)здійсненна”. Захід зібрав міжнародних експертів, представників правозахисних громадських організацій, міжнародних організацій та депутатів від різних фракцій, щоб обговорити досвід створення поліції нульової корупції у Фінляндії та реалії реформування поліції в Україні: що було зроблено після Революції гідності, історії успіху та засвоєні уроки, чому страшні випадки трапляються у поліції та як не допустити їх в майбутньому? Детальніше тут.

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

ГО “FreeDom” об’єднує молодь навколо створення громадського простору

20 червня наш регіональний партнер з Енергодара – ГО “FreeDom” – проведе захід для місцевої молоді “Вечірка DIY”. Її основна мета – спільними зусиллями зробити публічний простір. Всі разом – активісти, волонтери, команда ГО та її партнери, підлітки та місцеві жителі – створюватимуть комфортний простір біля молодіжного центру “FreeDom” для проведення майбутніх заходів на свіжому повітрі.

****

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

Правове лото: Долучайся! Навчайся! Дій!” від ГО “Бюро правничих комунікацій”

А ще одні наші регіональні партнери – на цей раз з Сум – презентували гру “Правове лото: Долучайся! Навчайся! Дій!”. ГО “Бюро правничих комунікацій” створила своєрідний тренажер знань про права людини та можливості їхнього захисту. Активісти кажуть, що з його допомогою можна дізнатись про основні права людини, ключові поняття, а також нормативно-правові акти та інституції, які гарантують захист цих прав. Детальніше тут.

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 17 червняРеакція суспільства на звинувачення проти активіста Сергія Стерненка

Минулого тижня Сергію Стерненко оголосили підозру у вбивстві. Підтримати активіста під стіни Шевченківського суду, де відбувалось за сідання по його справі, прийшло близько 300 небайдужих. Також в день засідання Українська Гельсінська спілка з прав людини оприлюднила відкриту заяву та назвала справу проти активіста політично вмотивованою. УГСПЛ вважає такі дії очільників правоохоронних органів кричущим порушенням принципів правосуддя. Спілка закликала Державне бюро розслідувань перевірити та розслідувати озвучену в ЗМІ інформацію щодо політичного тиску у справі Сергія Стерненка.  Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

Останні новини з Форуму Нової Доби

Цими вихідними, 13-14 червня, відбулася унікальна подія – Форум Нової Доби “На кордонах”. 125 спікерів, близько 1700 учасників, а також популярні українські виконавцi зустрілися у спеціально створеному віртуальному просторі, аби обговорити, як кожен громадянин може зробити завтра України кращим. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 17 червня

Екоактивістка Ірина Ставчук буде виконувати обов’язки міністерки екології України

Ірина має чималий попередній еко-досвід. Вона очолювала Центр екологічних ініціатив “Екодія”, була спостерігачкою від громадськості в раді директорів Фонду чистих технологій Світового банку. Також працювала в Національному екологічному центрі та координувала мережі екологічних організацій Climate Action Network в регіоні. Детальніше тут.

 

Generated by Fontastic.me