для користувачів з вадами зору:
18 РОКІВ КОРУПЦІЇ У СПРИЙНЯТТІ ТА ДОСВІДІ УКРАЇНЦІВ
З 2007 року в Україні кожні два роки, за винятком 2013, 2017 та 2020 проводилось масштабне національне опитування щодо стану корупції в Україні. Нижче ви можете переглянути візуалізацію отриманих результатів. Вона допоможе вам проналізувати відмінності у досвіді і сприйнятті корупції в окремих регіонах та в різні роки. Ми почнемо із історії сприйняття проблеми корупції, потім подивимося на мотивацію та демографію тих, хто готовий боротися із корупцією, проаналізуємо сприйняття корумпованості влади і врешті побачимо, в яких сферах громадяни особисто стикалися із корупцією.
1. КОРУПЦІЯ НА ТЛІ ІНШИХ ПРОБЛЕМ
Зміна виборки
ВВАЖАЮТЬ КОРУПЦІЮ СЕРЙОЗНОЮ ПРОБЛЕМОЮ (2024)
Динаміка сприйняття корупції (назвали проблему серйозною)
Вибірка 2024 року n=10121 осіб
Натисніть на область на карті аби побачити, наскільки важливими для неї є топ-5 національних проблем за 2024 рік.
Україна
м. Київ
З початку проведення нашого дослідження у 2007 році, проблема корупції сприймається як серйозна не менш як 5/6 громадян. У 2024 році корупція посідає друге місце в топ-5 національних проблем, після повномасштабної війни. Найлегше порівняно з іншими регіонами корупція сприймається на Київщині та у Києві, найбільш гостро – у Кіровоградській та Черкаській областях.
2. ЩО СПОНУКАЄ / ЗАВАЖАЄ ДОЛУЧАТИСЯ ДО АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (2024)
ТОП 3 ПРИЧИНИ
Спонукає
Заважає
3. ГОТОВНІСТЬ ДО АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КРІЗЬ ПРИЗМУ ДЕМОГРАФІЇ (2024)
Вік
Освіта
Дохід
початкова та неповна середня
професійна технічна та середня спеціальна
закінчена та незакінчена вища
Регіональний розподіл
Чоловіки, освічені, люди в достатку та молоді готові протистояти корупції більше за інших. Особливе значення має регіональний розподіл. В Київській та Кіровоградській областях найменший рівень готовності до антикорупційної діяльності. Тимчасом, в Тернопільській, Рівненській та Дніпропетровській областях найвищий рівень готовності до антикорупційної діяльності.
4. (АНТИ)КОРУПЦІЯ В ОРГАНАХ ВЛАДИ *
Зміна виборки
президент та його офіс
кабінет міністрів україни та його міністерства
верховна рада україни
КАБМІН відповідає за подолання корупції в Україні
Корупція у КАБМІНІ дуже поширена
КАБМІН хоче подолати корупцію в Україні
Регіональний розподіл
ДИНАМІКА ПО РОКАХ
Вибірка у 2024 році n=10121 осіб
Українці вважають, що корупція поширена в органах державної влади, таких як Верховна Рада, Кабінет Міністрів та Офіс Президента. Частка респондентів, які вважають, що звичайні громадяни, громадянське суспільство та антикорупційні інституції є ключовими гравцями в боротьбі з корупцією, зросла.
* Оскільки сфери та органи влади змінювалися між першим і останнім опитуванням, для забезпечення можливості порівняння деякі сфери та органи влади були ототожнені. Зокрема, так було зроблено щодо національної поліції та прокуратури, хоча в минулих опитуваннях в деяких питаннях міліція фігурувала разом із прокуратурою.
5. КОРУПЦІЯ В ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ
Зміна виборки
система державних закупівель
отримання медичних послуг
керівництво шкіл та вчителі
Стикались зі сферою МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ протягом року
Сприймають сферу МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ корумпованою
Мають особистий досвід корупції у сфері МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ
Регіональний розподіл
Вибірка у 2024 році n=10121 осіб
Громадяни частіше стикалися з корупцією в критичних сферах, зокрема у сферах середньої освіти, охорони здоров’я та у Національній поліції.
Цю інтерактивну інфографіку підготовлено в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст інфографіки є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Дані для інфографіки взяті з опитувань, проведених за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в 2007 – 2009 роках MSI, а з 2011 – організацією Pact.