Соціальні мережі як чинник розвитку громадянського суспільства

Ранок починається не з кави, а зі смартфону в руках. Ця картинка вже давно стала нашою реальністю. Соцмережі увійшли в наш щоденний ритуал, без якого ми часто не сідаємо навіть їсти. Це найшвидший спосіб передачі інформації, який на сьогоднішній момент є серйозним конкурентом для найкращих традиційних ЗМІ.

Сьогодні, щоб бути в курсі будь-яких подій достатньо приєднатися до тематичної спільноти. Саме завдяки цьому такі групи часто стають платформою громадського життя та об’єднують активістів зі всього світу. Без перебільшення можемо сказати — соціальні мережі сприяють розбудові громадянського суспільства. Завдяки ним кожен може долучитися до обговорення важливого питання чи певної ініціативи, висловити свою думку, а потім «продовжити» свою підтримку вже у офлайні. Соцмережі є чудовим засобом комунікації, який за години збирає неймовірну кількість людей на події чи захід. Також все частіше вони стають якісним інструментом для нетворкінгу зі своєю цільовою аудиторією, встановлення діалогу між владою та суспільством. Зараз держава активно використовує соцмережі для комунікації та звітування перед суспільством. Навіть передвиборча агітація кандидатів вже майже повністю перейшла в онлайн.

Інтернет та соціальні мережі сприяють розвитку громадянського суспільства, адже не лише сприяють взаємодії громади, а й виступають майданчиком для пошуку рішень проблемних питань. Це дає можливість оперативно обговорювати пропозиції, вирішувати проблеми в режимі онлайн та бути в курсі подій.

Доречним є сприйняття соціальних мереж як чинника розвитку громадянського суспільства. Погодьтеся, що для більшості громадських організацій та активістів їх сторінки у соцмережах стали своєрідними ЗМІ, а отже забезпечили рівний доступ до інформаційних ресурсів. Крім того, для активістів та ГО, соцмережі — це ще і про свободу. Тут можна обмінятися досвідом реалізації соціальних проєктів, самовиражатися, приєднатися до активностей, шукати інформаційні приводи та об’єднуватися навколо ініціатив та просторів. А найголовнішим надбанням мережі є те, що кожен активіст та активістка, небайдужий громадянин та громадянка може побачити, що змінювати своє життя, село/місто/країну можна і треба, починаючи з себе.

Generated by Fontastic.me