SHKALA Forum: Айдер Халілов обговорив виклики перед громадянським суспільством

Старший програмний менеджер Програми “Долучайся!” Айдер Халілов та керівниця Проєкту ЄС «Підтримка взаємодії ЄС з організаціями громадянського суспільства України» Ясенка Перович обговорили виклики для громадянського суспільства у комунікаціях під час Другого національного Форуму з комунікацій для соціальних та поведінкових змін SHKALA 2021.

Айдер Халілов розповів, що попри високу довіру до громадських організацій, українці мало залучаються до їх діяльності або до життя своїх громад. Однією з причин цього є недостатня або неправильна комунікація.

“Українські ГО комунікують достатньо примітивно, не враховуючи, де знаходиться їх аудиторія. Пишемо пост на Facebook і чекаємо, що прийдуть наші прибічники та будуть брати участь, – зауважив експерт.

Через недофінансування ГО часто не можуть мати окремого спеціаліста, який фахово б комунікував з аудиторією та відслідковував її настрої. Але в Програмі “Долучайся!” вважають, що комунікацією мають займатися усі представники організацій, і кожен на своєму рівні має підтримувати професійний контакт зі стейкхолдерами.

На думку експерта, одне із завдань комунікації – розвивати громаду: “Якщо ви підтримуєте інтерес до себе та своєї діяльності, то завтра зможете залучати не тільки  голоси своїх прихильників, а й їх кошти”.

Айдер Халілов вважає, що ОГС переважно впоратися з викликами пандемії та змогли адаптуватися до нових умов: “Ми побачили, що ГО в комунікаціх навколо COVID-19  залучилися дуже швидко. Наші партнери з VoxUkraine та Телебачення Торонто розпочали спростовувати фейки. Організації, які займаються боротьбою з корупцією, відслідковували закупівлі та інформували суспільство про зловживання”.

Експерт порадив ОГС звертатися до нових технологій та збирати фідбек від аудиторії.

У свою чергу, Ясенка Перович зазначила, що громадянське суспільство відіграло значну роль у протидії коронавірусу. Організації мобілізувалися та активно займалися допомогою не лише лікарням, а й громадянам, які опинилися у скрутному становищі.

Представниця ЄС також додала, що завданням міжнародних донорів повинен стати розвиток організаційної спроможності ОГС, щоб ті мали ресурси для успішної діяльності, у тому числі й у сфері комунікацій.

Generated by Fontastic.me