Роланд Ковач: “Підтримувати активну поведінку громадян і робити її сталою – таким чином ми будемо зміцнювати суспільство”

Під час дискусії “Як змінюються інструменти та підходи донорів у підтримці сталості громадянського суспільства?” у рамках IX Форуму розвитку громадянського суспільства експерт зазначив, що у 2020 році усі зрозуміли, що зміни траплятимуться з нами у будь-якому випадку. Щоб справитися з кризою, потрібне уміння адаптуватися та певна автономність.

У мандаті Програми «Долучайся!» йдеться про допомогу ОГС. Проте ця підтримка асоціюється переважно з фінансовою стабільністю. Мета програми – формувати обізнаність суспільства про реформи. «ОГС працюють з громадянами в першу чергу, щоб вони краще розуміли життя навколо – і особливо у 2020 році, щоб познайомити людей з реальністю, яку формує пандемія», – говорить експерт.

Залучення громадян і є тим, для чого створено програму «Долучайся!» Замість того, щоб фокусуватися на ОГС, ми ставимо у центр нашої уваги громадян та зміну їх поведінки. Саме це говорить про те, чи є стійким та стабільним громадянське суспільство і чи має воно певну автономність. «Усе, що ми робимо індивідуально, як громадяни, і усе, що ми робимо разом, – це і є громадянське суспільство», – наголосив Роланд Ковач.

Говорячи про підходи донорів до роботи з громадськими організаціями, експерт наголосив, що у роботі з партнерами програма «Долучайся!» завжди виявляє гнучкість та готова тестувати гіпотези, які базуються на даних. «Ми тестуємо, оцінюємо, адаптуємо, якщо треба».

Generated by Fontastic.me