Програмні менеджерки програми “Долучайся!” взяли участь у форумі РПР “Діалоги про реформи”

Програмні менеджерки програми “Долучайся!” Світлана Супрун та Олена Рибій долучилися до онлайн-форуму “Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса”, яку організувала Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ. 23 та 24 листопада вони взяли участь у панельних дискусіях про освітню реформу та розвиток громадянського суспільства.

У своєму виступі Світлана Супрун розповіла про успіхи у впровадженні шкільного курсу з громадянської освіти та трансформації в освіті, викликані епідемією COVID-19. Зокрема, мова зайшла про необхідність запуску довгоочікуваної єдиної освітньої електронної платформи, яка особливо потрібна школам для організації дистанційного навчання у випадку карантину протягом навчального року.

Світлана Супрун наголосила, що програма “Долучайся!” готова передати усі напрацювання з громадської освіти за останні 4 роки, щоб наповнити таку платформу змістом. Розроблені та грифовані Міністерством освіти і науки матеріали включають навчальні матеріали по інтеграції громадянської освіти в молодшу та середню школи, матеріали для обов’язкового курсу з громадянської освіти в 10-му класі на www.citizen.in.ua та онлайн курси для вчителів з інклюзивної освіти та гендерночутливих підходах в навчанні на www.ed-era.com.

Під час панельної дискусії про розвиток громадянського суспільства Олена Рибій зазначила, що більшість національних стратегій і планів дій з розвитку громадянського суспільства розглядають громадянське суспільство як мережу організацій та ініціатив, ігноруючи цінність окремого громадянина.

Настав час змінити підхід. Зрештою, ті активісти й волонтери, які час від часу долучаються до різних неформальних і формальних ініціатив, громадяни, що виходять на протести та отримують досвід солідарності у відстоюванні своїх прав, є повноправною частиною громадянського суспільства. Це ті, хто не тільки знають і розуміють, що діється у суспільно-політичному житті, але й, об’єднуючись, вимагають, контролюють та впливають. Власне, відповідальність за системне залучення громадян до громадського активізму лежить не на державі і її національних програмах, а на самих громадських організаціях.

Онлайн-форум «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса» проходить з 17 до 27 листопада. Реанімаційний Пакет Реформ зібрав провідних політиків, експертів, та представників громадянського суспільства, щоб обговорити прогрес впровадження реформ за останній рік та визначити пріоритети реформ в Україні на 2020-2021 роки. Форум проводиться в межах підготовки до Ukraine Reform Conference, яка є ключовою щорічною міжнародною подією, присвяченою експертному обговоренню прогресу реформ в Україні. У 2021 році URC відбудеться у Вільнюсі.

Generated by Fontastic.me