Проблеми формування громадянського суспільства в Україні

Бути доброчесним, відповідальним, справедливим та не боятися змін. Такі навички важливі для проблеми формування громадянського суспільства в Україні. Позаяк головним завданням зараз є створити середовище для волевиявлень, свободи слова та ЗМІ, доступу кожного до публічної інформації та самоідентичності українців. 

Проблеми взаємовідносин правової держави і громадянського суспільства в Україні залишаються відкритими. Причина банальна — відставання нашої держави від інших країн Європи у питанні громадянської свідомості. Тому проблеми і перспективи становлення громадянського суспільства в Україні ще формуються на наших з вами очах. 

У центрі будь-яких відносин знаходиться насамперед соціальна взаємодія. Вона має бути незалежною від самої держави та складатися з ініціативних груп громадян, рухів, команд та спільнот, які можуть об’єднати громаду навколо вирішення відповідного питання. Всередині проблеми становлення правової держави і громадянського суспільства в Україні є людина, яка залишається головною цінністю та епіцентром усіх процесів навколо. 

Та все одно громадам не вистачає взаємозв’язку між собою. Наприклад, громадські організації та ініціативні групи зустрічаються з проблемами співпраці один з одним. Кожен хоче мати свою нішу та унікальну сферу діяльності. 

Окрім цього ще однією проблемою становлення та розвитку громадянського суспільства в Україні є те, що молодь знайомиться з цими питаннями вже після закінчення школи, коли потрапляє в активне студентське середовище. У школі лише лідери, які окрім навчання цікавляться культурним та соціальним життям, можуть втілювати якісь ідеї. Саме вони стають каталізаторами змін, до яких уже потім приєднуються школярі, вчителі, батьківські комітети, благодійні організації тощо. І першим кроком на шляху до вирішення такої проблеми є навчання дітей основам громадянського суспільства ще зі школи. Тому програма «Долучайся!» разом із Міністерством освіти та науки України та освітянами розробила програму навчального курсу «Громадянська освіта» для 10-х класів. Курс став обов’язковим до вивчення в усіх українських школах з 1 вересня 2018 року. Також по навчальних підручниках, які були створені за підтримки програми «Долучайся!», щороку навчається понад 60 000 десятикласників з усіх куточків України.

Варто пам’ятати і про роль кожної сім’ї у вихованні відповідальних та свідомих представників громадянського суспільства України. Бо таку модель відносин візьме для себе молодь, яка буде вдосконалювати не лише своє місто, країну, а й світ.

Generated by Fontastic.me