Онлайн-курс із громадянської освіти для 10-их класів та портал із теми citizen.in.ua презентовано

Пост-реліз

30 вересня 2020 року

 29 вересня Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» спільно з Програмою «Долучайся!» (USAID/ENGAGE) презентували онлайн-курс із громадянської освіти для 10-их класів та портал із теми citizen.in.ua. Захід модерував освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.

З 2017 року Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку і впроваджується Pact в Україні, активно співпрацює з Міністерством освіти і науки України над впровадженням громадянської освіти у шкільну програму. Два роки тому в програму середньої школи предмет «Громадянська освіта» ввели як обов’язковий. Pact разом із МОН та Асоціацією «Нова доба» розробили матеріали для викладання цього предмета в 10-му класі. Понад 60 тисяч учнів щороку навчаються за цими матеріалами. Матеріали курсу разом з додатковими інтерактивними завданнями та матеріалами доступні на онлайн-платформі www.сitizen.in.ua.

За словами заступниці міністра освіти і науки України Любомири Мандзій, формування громадянських компетентностей у школярів – це, перш за все, знати захищати і відстоюювати свої права і обов’язки. Вона зазначила, що є абсолютним прихильником викладання предмету в школі. «Дякую усім, хто долучився до розвитку громадянської освіти в Україні та дякую за досвід та напрацювання колег. Будемо творити зміни разом», – резюмувала Мандзій.

Світлана Супрун, фахівчиня з громадянської освіти Програми сприяння громадській активності «Долучайся», розповіла, що для оцінки ефективності курсу було опитано понад 700 десятикласників з 34-ох шкіл 14-и областей України. Вони пройшли тестування перед та після курсу. Тест містив 13 запитань. На початку куру лише 40 відсотків дали правильну відповідь на понад 10 питань порівняно з майже 70 відсотками після його завершення. «Школа дійсно дає знання та готує наших дітей до дорослого життя», – резюмавала Супрун.

«Ставлення до курсу та тематики громадянської освіти є однаково позитивним як серед педагогічної спільноти, так і серед молодої генерації», – відмітив Петро Кендзьор, д.п.н., координатор освітніх проектів Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба». «Цей курс вчить наших дітей робити усвідомлений вибір, він сприяє об’єднанню суспільства. Поясню чому. Мій колега, вчитель з окупованої території, якось сказав мені, що якби тема громадянської освіти була піднята на національний рівень раніше, з десяток років тому, ми б може і не мали такої конфронтації у нашій країні», – додав Кендзьор.

Микола Попадюк, тренер освітніх програм, проєктний координатор “Громадянська освіта: онлайн-курс” впевнений, що сайт citizen.in.ua є унікальною онлайн-платформою. Онлайн-курс представлений 60 онлайн-уроками від найкращих педагогів України, журналістів, правників та інших фахівців у різних сферах суспільства. Курс складається не лише з відео-уроків, а й наповнений інтерактивними заняттями, форумами, тестами, опитуваннями та навіть готовими домашніми завданнями. На платформі є можливість реєстрації в ролі учня, вчителя чи незалежного користувача. Після реєстрації кожен користувач може отримати вільний доступ до середовища, де учень чи учениця можуть опановувати матеріал, спілкуватися зі своїм вчителем, однолітками класу чи навіть інших міст України.

Сергій Горбачов резюмував, що для себе визначив кілька основних переваг курсу: багато спікерів, отже учням цікаво і вони не звикають до одноманітності; сучасна платформа з різними форматами для навчання; фіксація здобутків учасників освітнього процесу;  поступове наповнення сайту, що дає змогу разом із користувачами робити його ще більш зручним і цікавим.

Проведення презентації стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст презентації  є винятковою відповідальністю Pact та  його партнерiв i не обов’язково відображає погляди  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  або уряду США

Generated by Fontastic.me