Новини програми “Долучайся!”: Міжнародний день боротьби з корупцією

Уявіть, що Фродо дає хабар біля Чорної Брами Мордору, щоб прокрастися всередину і знищити Перстень. А як щодо того, що Ернст Блофельд платить Джеймсу Бонду відкат, щоб той відпустив його? Або Джокер, який «дає на лапу» Бетмену, щоб уникнути покарання за свої злочини?
Хоча ці приклади – цілковита вигадка та перебільшення, вони добре показують руйнівну силу корупції. За даними опитування «Стан корупції в Україні. Сприйняття, досвід, ставлення», проведеного Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», 87% українців вважають найбільш згубною корупцію на найвищому рівні, нехтуючи загрозами побутової корупції.
Напередодні дня боротьби з корупцією ми розповідаємо про досягнення громадянського суспільства та наших партнерів, щоб тримати вас в курсі останніх подій у галузі боротьби з корупцією. Долучайтеся до щотижневого ньюзлеттера!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Корупція – це глобальна проблема та одна з найбільших загроз для світу. Вона спричиняє мільярди доларів збитків та безпосередньо впливає на стабільність, нашу безпеку та демократичний розвиток. Чи актуальна загроза корупції для України? За даними нашого дослідження «Стан корупції в Україні. Сприйняття, досвід, ставлення», 93,5% громадян вважають корупцію проблемою номер один для України. Майже чверть (19,4%) респондентів стикалися з вимаганням хабарів. Водночас 37% відзначили, що вони використовували особисті зв’язки для вирішення проблеми, а 14,6% – пропонували хабарі. Молоді чоловіки (віком до 45 років) які живуть у містах стикаються з вимаганням частіше, ніж представники інші демографічні групи. Дивіться наш щотижневий графік, щоб дізнатися більше!

****

Презентації опитування про cтан та сприйняття корупції в макрорегіонах України

Відзначаємо Міжнародний день боротьби з корупцією серією обговорень даних опитування «Стан корупції в Україні: сприйняття, досвід і ставлення» в макрорегіонах України. Наші експерти та запрошені спікери обговорять проблеми корупції та антикорупційні здобутки, а також сприйняття корупції та реальний досвід українців у 5 макрорегіонах України – Східному, Західно-Центральному, Південному, Західному, Північно-Центральному (по 4-5 областей у кожному). Презентація даних Східного та Північно-Центрального макрорегіонів відбудеться вже в цей четвер, 9 листопада. Кожна подія транслюватиметься онлайн на сторінці Програми «Долучайся!».

****

Що українці думають про корупцію? Дивись наш відоогляд!

Чи вважають громадяни корупцію найважливішою проблемою для України? Як часто українці стикаються з корупцією та наскільки вони готові її толерувати? Відповіді на ці питання шукайте в короткому відеоогляді нашого опитування «Стан корупції в Україні. Сприйняття, досвід, ставлення». Ви також можете переглянути нашу інтерактивну візуалізацію, щоб простежити, як українці відчувають і переживають корупцію та що думають про це явище.

Переглянути візуалізацію

****

Гранти Програми «Долучайся!»

Шукаєте фінансування для своїх ідей та заходів? Тоді зверніть увагу на наші гранти: Об’єднання, адвокація, співпраця: підтримка ініціатив ОГС у сфері реформ та Короткотермінові гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС. Завдяки цим можливостям, Програма «Долучайся!» прагне зміцнити українське громадянське суспільство та допомогти ОГС та протистояти новим та наявним викликам. Тисніть на гіперпосилання, щоб отримати докладнішу інформацію.

****

Поділись своїм відгуком про розсилку Програми «Долучайся!»

Допоможи нам стати кращими! Виділи кілька хвилин, щоб заповнити наше коротке опитування про ваші враження від нашого ньюзлеттера. Нам потрібна ваша думка щодо матеріалів, які ми публікуємо, та тем, які висвітлюємо. 10 учасників опитування отримають спеціальні еко-подарунки. Переможці будуть обрані за допомогою генератора випадкових чисел 10 січня 2022 року!

Пройти опитування

****

Новини партнерів

Центр «Нова Європа» запрошує на Cтратегічну дискусію «Дипломатія 2022: пріоритети Стратегії зовнішньополітичної діяльності»

14 грудня Центр «Нова Європа» разом з Міністерством закордонних справ України проведуть Cтратегічну дискусію «Дипломатія 2022: пріоритети Стратегії зовнішньополітичної діяльності». На заході вперше буде презентовано Стратегію зовнішньополітичної діяльності – зокрема в контексті європейської інтеграції та просування безпекової й економічної дипломатії. Центр «Нова Європа» у свою чергу представить результати щорічного загальнонаціонального соціологічного опитування щодо очікувань українського суспільства від зовнішньої політики України. Тисніть на посилання, щоб дізнатися більше та зареєструватися.

Детальніше

****

ТІ Україна візьме участь у OGP Global Summit

15-17 грудня в Кореї відбудеться 7-й Глобальний саміт Партнерства відкритого уряду (OGP). Його провідні теми – посилення громадського простору та партисипації, боротьба з корупцією та сприяння інклюзивним цифровим інноваціям. Наш партнер ТІ Україна долучається до дискусії «Роль відкритих даних та аналітичних інструментів для забезпечення прозорого та ефективного управління публічною власністю». Зареєструйся, щоб взяти участь у саміті!

Зареєструватися

****

ЦППР дослідили як змінювався національний референдум

30 років тому українці проголосували за незалежність під час історичного референдуму. Відтоді він залишається рідкісним явищем в українській політиці. Зокрема й через проблеми правового регулювання, які існували до початку 2021 року. Як еволюціонував всеукраїнський референдум та які вимоги ставить до нього Конституція? Читайте у статті Олександра Марусяка, експерта Центру політико-правових реформ «Від референдуму 1991 року до закону про референдум 2021 року».

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Конференція «Сім років антикорупційної реформи»

Сім років тому в Україні стартувала антикорупційна реформа з утворенням незалежних антикорупційних інституцій. 9 грудня, в Міжнародний день боротьби з корупцією, українські та іноземні антикорупціонери обговорять досягнення реформи, а також поточні та майбутні виклики на конференції «Сім років антикорупційної реформи». Подія транслюватиметься онлайн.

Детальніше

****

Онлайн-відкриття нової фази Програми громадянського суспільства Східного партнерства

Програма громадянського суспільства Східного партнерства запрошує представників громадянського суспільства, організації та активістів із шести країн Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України) приєднатися до огляду можливостей, які відкриються у найближчі місяці. Учасникам розкажуть про нещодавно відкритий конкурс стипендій громадянського суспільства Східного партнерства, майбутні ідеатони та хакатони для громадянського суспільства, а також можливості з організаційного розвитку. Захід пройде онлайн в Zoom. Щоб приєднатися, зареєструйтеся за посиланням.

Детальніше

****

Інституційні гранти для молодіжних організацій

Програма «Мріємо та діємо» оголошує конкурс на отримання інституційних грантів для тих, хто працює з молодю та підтримує молодіжне лідерство. Заохочуються пропозиції, спрямовані на залучення молоді до розв’язання проблем, пов’язаних із громадами, та на просування гендерної рівності й соціальної інтеграції, розмаїття і плюралізму. Заявки приймаються до 22 грудня.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me