Новини громадянського суспільства України

Громадянська освіта розвивається та змінюється протягом століть. Її історія починається ще у Давньогрецькі часи, коли громадянам прищеплювали почуття обов’язку перед полісом, а їх виховання ґрунтувалося на моральних якостях та чеснотах. Століттями пізніше Алексіс де Токвіль, французький державний діяч, пов’язав участь у громадському житті з громадянською освітою, відзначаючи: “Для свободи зібрання громади мають таке ж значення, що й початкові школи для науки. Вони роблять свободу доступною, вони вчать, як нею послуговуватися та їй радіти.” Сьогодні громадянська освіта вважається невід’ємною частиною становлення учнів як громадян. Цього разу наш ньюзлетер розповість про становлення громадянської освіти в Україні – нову нагороду для вчителів громадянської освіти, уроки Чорнобиля для сьогодення, флешмоб з громадської активності, а також про перевірені факти та регіональну аналітику, що сприяє поінформованості громадян про стан справ у їхніх громадах.

****

Графік тижня від “Долучайся!”Новини громадянського суспільства України

Поняття “гарний громадянин” можна тлумачити настільки по-різному, що кожен з нас вкладатиме в нього свій зміст, залежно від власного досвіду та світогляду. Результати нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення дають чітке розуміння про те, що більшість українців вкладають у це поняття. Так, згідно з результатами опитування, 90% українців переконані, що головною характеристикою гарного громадянина є повна обізнаність про права та здатність їх захистити. Так само, 90% зійшлися на тому, що “гарний громадянин” завжди дотримується правил та ніколи не порушує закону. 85% уявляють гарного громадянина таким, що достеменно знає та усвідомлює історію своєї держави.

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України

“Освіторія” сприяє розумінню громадянської освіти та заохочує призами, настільними іграми та чудовими статтями

Як вам уже відомо, цього року програма “Долучайся!” та Global Teacher Prize UA започатковали нову номінацію – “Учитель громадянської освіти”. У рамках цього конкурсу “Освіторія” та програма “Долучайся!” оголосили конкурс з настільних ігор. 28 квітня “Освіторія” провела вебінар про створення настільних ігор для шкільних команд, які братимуть участь у конкурсі. Також “Освіторія” опублікувала інформаційні матеріали про те, як викладати громадянську освіту та огляд настольних ігор, які точно стануть вам до вподоби.

****

Новини громадянського суспільства України

Дізнайся про уроки Чорнобиля у часи пандемії

У річницю Чорнобильської катастрофи світові мислителі та активісти – Френсіс Фукуяма, Ребекка Хармс, Міранда Патручич, Сергій Плохій, Роман Борисович, разом із модератором Наталією Гуменюк обговорили сучасні виклики та уроки Чорнобильської катастрофи та її подібність до нинішньої кризи, спричиненої СOVID-19. Дискусія Zero Corruption Talk відбулася в рамках великої Zero Corruption Conference, яку команда програми “Долучайся!” з радістю підтримує цього року. Раптом так сталося і ви, ну випадково, пропустили цю круту подію, переходьте за посиланням та дізнавайтеся більше про сучасні загрози та можливості разом протистояти ним. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України

Про COVID-19 простою мовою: зустрічайте посібник від GoGlobal

Команда GoGlobal підготувала для вчителів англійської мови актуальний посібник, що допоможе зробити уроки вдвічі кориснішими. Цей тематичний збірник допоможе учням не тільки засвоїти англійські слова, а й краще зрозуміти ситуацію з коронавірусом у світі. У ньому підготовлені матеріали для проведення дискусій про причини та наслідки пандемії та веселі активності для класної роботи. У такий спосіб діти зможуть не тільки покращити свою англійську, а й дізнатися перевірену інформацію та розвинути критичне мислення. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України

Навчайся розважаючись разом з “Телебаченням Торонто” та не проґав останні світові новини

В останньому випуску передачі #@)₴?$0 Майкл Щур розказує про головні новини у світі: різкий обвал цін на нафту на біржових ринках, повідомленням про ймовірну смерть лідера Північної Кореї Кім Чен Ина та домашній концерт Post Malone з піснями гурту Nirvana. І , звичайно ж, про COVID-19 та нові «живі маски» від польських вчених. Цікаво дізнатися більше? Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України

Приєднуйся до флешмобу #хабВдома з ГО “Розвиток разом”

Мережа молодіжних хабів Харківщини дотримується вимог карантину та перенесла свої хаби по домівкам, звідки теж можна робити світ кращим і цікавішим, використовуючи всі можливості для самореалізації онлайн. Так, минулого тижня вони спільно з ГО “Розвиток разом” провели онлайн-марафон, під час якого розказали, як провести час на карантині з користю. А вже цього тижня стартує флешмоб #хабВдома, учасники якого вже самі розкажуть, чим вони займаються на карантині. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України

Будь проінформованим завдяки фактчекінгу від ГО “Запорізький центр розслідувань”

Команда запорізьких активістів перевіряє інформацію на тему COVID-19 та вже з’ясувала, що голова Запорізької обласної адміністрації Віталій Туринок “прикрасив” правду про забезпеченість лікарень Запоріжжя необхідними засобами. Активісти також проаналізували, чи справді “святкування Великодня обійшлося без ексцесів”.

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України

Громадянське суспільство 5 міст України: спільні проблеми і потреби?

CEDOS провів інтерв’ю з 45 представниками громадянського суспільства у 5 містах України, щоб визначити проблеми, потреби і запити громадянського суспільства. Вдалося з’ясувати, що у цих містах є спільні проблеми та потреби. В усіх містах наголошували на існуванні проблем у комунікації ГО з місцевою владою, а також проблем з відсутністю стратегічного бачення щодо розвитку міста та міської інфраструктури. Але є і спільна позитивна тенденція – попри різницю в активності громадянського суспільства у цих містах, усі активісти погоджувалися, що протягом останніх 5 років кількість ініціатив і організацій значно збільшилась. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України

Переслідування активістів у 2020 році: ZMINA презентувала доповідь

На жаль, правозахисники не захищені від переслідувань та нападів, так само як їхня діяльність не захищена від дискредитації. У звіті Правозахисного центру “ZMINA”, оцінюється ситуація щодо переслідування українських громадських активістів і правозахисників та тиску на них у період з січня по березень 2020 року. Протягом моніторингового періоду було зафіксовано 23 інциденти на підконтрольній Україні території: 7 у січні, 10 у лютому та 6 у березні. Більшість з них сталися у Києві (10), Київській та Одеській областях (по 2). Серед найбільш ризикових видів громадської діяльності можна виокремити боротьбу з корупцією (4 напади) та захист прав ЛГБТІ-людей (3 випадки). Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України

Результати всеукраїнського муніципального дослідження від МРІ

Міжнародний республіканський інститут опублікував результати Всеукраїнського муніципального дослідження, яке свідчить про невдоволення станом медичних закладів ще до спалаху COVID-19. Українці визначили поліпшення стану медичних закладів одним із трьох ключових пріоритетів у діяльності новообраних посадових осіб, при цьому, більшість респондентів оцінили стан своїх медичних установ як “жахливий” або “поганий”. У порівнянні з результатами попередньої хвилі цього опитування оптимізм щодо майбутнього країни на національному рівні знизився. Водночас, жителі усіх міст, що брали участь в опитуванні, висловили готовність голосувати на виборах. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України

Що ми читаємо у “Долучайся!”

Громадянська освіта набирає дедалі більшого значення по всьому світу, даючи поштовх освітнім реформам. Так сталося і в Україні, де предмет “громадянська освіта” став обов’язковим для учнів 10 класів. Дослідження “Викладання та педагогічна освіта” проводить порівняння цілей викладачів громадянської освіти з різних частин світу та показує, як поставлені цілі сприяють розвитку громадянського суспільства. Більше про результати дослідження читайте у нашому аналітичному брифі. Детальніше тут.

Generated by Fontastic.me