Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

По суті, інклюзія – це право, а не привілей, яким мають користуватися лише обрані. Але часто правами меншості нехтують, ігнорують або применшують на користь більшості. І хоча уряди зобов’язані гарантувати та захищати права меншин, часто це завдання лягає на громадянське суспільство. На щастя, громадянське суспільство України завжди готове долучитися до вирішення цього питання. Випуск нашого ньюзлетера на цьому тижні розкаже про зусиллях національних та місцевих громад щодо забезпечення рівності та інклюзії. Ми зосередимось на заходах громадських організацій з  різних областей, покликаних відстояти права людей з інвалідністю через кампанії з покращення доступності. І оскільки сексуальна орієнтація не повинна бути підставою для виключення людей із суспільства, ми також поговоримо про регіональні Прайди, які цього року привернуть увагу до прав ЛГБТ+ спільноти та підкреслять необхідність дотримання соціальної дистанції. Громадянське суспільство залучає та включає всіх!

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

Respublica FEST 2020 проведе доступний фестиваль музики та стріт-арту 

25-27 вересня відбудеться десятий ювілейний фестиваль музики та стріт-арту Respublica FEST 2020. Він пройде з дотриманням усіх карантинних обмежень, а доступ відвідувачів та учасників на територію обмежать відповідно до нормативів МОЗ. Фестиваль проходитиме водночас у Кам’янці-Подільському та ще в 10 українських містах онлайн. Панорамні стріми, персоналізований аватар, космічні фрактали, інсталяції та повітряна куля в якості концертного майданчика – ці та багато інших активностей будуть доступні як офлайн, так і онлайн. До того ж Respublica FEST наголошує на інклюзивності та гендерній рівності щодо кількості чоловіків та жінок серед учасників, артистів та організаторів фестивалю, що робить його по-справжньому вартим уваги! Фестиваль проходитиме за підтримки Програми «Долучайся!»
Детальніше тут.

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

Чи відчуваєте ви дискримінацію? Як показують результати нашого загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, українці  принаймні думають про неї, або відчувають дискримінацію у тій чи іншій формі. Наприклад, третина респондентів вважають себе приналежним до дискримінованої групи. Водночас, коли вони не говорять про себе, думка наших співгромадян про найбільш дискриміновані групи змінюється. Так, протягом останніх трьох років українці традиційно вважали найбільш дискримінованими групами пенсіонерів, молодь та представників сексуальних меншин. Примітно, що протягом цього періоду відбулись найбільші зміни у сприйнятті дискримінації стосовно певних соціальних груп. Так, наразі українці вважають, що пенсіонерів, молодь та жінок дискримінують частіше, водночас менше почали дискримінувати групу сексуальних меншин. Детальніше на нашому графіку.

****

Наша аналітика

Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

Крокуючи до більш інклюзивного українського суспільства

Соціальна інтеграція – це не лише робота урядів та організацій громадянського суспільства. Ми всі можемо вжити заходів для побудови інклюзивного суспільства. Ми можемо зробити це через визнання та повагу відмінностей інших людей. А для когось першим кроком у цьому напрямку може стате розуміння стигми. У нашому брифі цього тижня ми досліджуємо ставлення та уявлення українців до певних недостатньо представлених соціальних груп, включаючи людей з інвалідністю та ЛГБТ+ спільноту, а також концепцію інклюзії, оскільки вона стосується певних гендерних норм. У підсумку ми також розглянемо зусилля громадянського суспільства, спрямовані на те, щоб зробити впровадження принципу інклюзивності цікавим та зрозумілим для кожного.
Детальніше тут.

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

У Харкові Марш рівності проведуть у форматі АвтоПрайду

ХарківПрайд оголосив, що цьогроічний Марш рівності, запланований на 13 вересня, відбудеться в унікальному для України форматі автомобільного пробігу. Організатори запрошують усіх, хто розділяє цінності рівності та підтримує правила ХарківПрайду, приєднатися до заходу та зареєструвати власне авто для участі в АвтоПрайді. Активісти ХарківПрайду вважають, що автомобільна колона є найбезпечнішим форматом мирних зібрань під час карантинних обмежень. Організатори заявили, що вони перебувають на постійному зв’язку з поліцією та міською владою задля гарантування безпеки учасників заходу.
Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

У вересні в Запоріжжі відбудеться ЛГБТ-прайд

20 вересня в Запоріжжі відбудеться ЛГБТ-прайд. Гаслом заходу організатори обрали “Запоріжжя — місто без стереотипів”. ЗапоріжжяПрайд має на меті показати, що лесбійки, геї, бісексуальні та трансгендерні люди потребують підтримки та визнання по всій країні, а не лише у столиці. Організатори наголосили, що проводять переговори з поліцією щодо безпеки під час події.
Детальніше тут.

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

В Сумах активісти створюють доступне середовище для маломобільних груп

5 вересня ГО «Бюро правничих комунікацій» провела вуличну акцію «Місто, дружнє до візочка». Акція проводиться з метою просування інтересів людей на візках та батьків із колясками для забезпечення належного рівня доступності інфраструктури та залучення громадськості до обговорення цього питання. Організатори зарєєстрували електронну петицію щодо створення доступного середовища для маломобільних груп населення в центральній частині Сум та розпочали збір підписів. Близько 800 громадян долучилися до акції, та навіть ті, хто раніше не приєднувався до діяльності проекту, виявили готовність долучитися до реалізації наступних етапів проекту.
Детальніше тут.

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

КиївПрайд оголосив програму подій ПрайдМісяця2020

ПрайдМісяць – це правозахисний ЛГБТ-марафон, який проходитиме з 26 вересня до 11 жовтня і включатиме щонайменше 12 прайд-заходів. Організатори КиївПрайд оприлюднили попередню програму онлайн та офлайн-заходів, яка поповнюватиметься новими подіями протягом місяця. Програма включає в себе виставки, перформенси від українських квір-активістів, дружній простір для спілкування, дискусії на теми рівності у шлюбі, перехресної дискримінації, сексуальної освіти тощо. Незабаром KyivPride опублікує інструкцію з безпеки для кожного гостя. Відвідувачів офлайн-заходів просять не забувати про маски й соціальну дистанцію.
Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

Молодіжна організація підтримує людей з вадами слуху під час карантину

В липні молодіжна організація «Наше щасливе життя» почала працювати над проєктом «[Не]смертельна тиша і COVID-19» про підтримку людей з вадами слуху, який підтримав Міжнародний фонд «Відродження». Постійна фінансова скрута штовхає людей на дрібні правопорушення, як крадіжка продуктів в магазині, а з початку карантину кількість таких випадків збільшились. Основною метою проєкту є зменшити кількість правопорушень серед дорослих з вадами слуху, зменшити маргіналізацію глухих та надати інформацію про можливі легальні способи заробітку максимально доступно. Активісти створюють інклюзивні освітні відео лекції для людей із вадами слуху на тему пошуку роботи та самозайнятості, організовують для них консультації психологів й  профільних спеціалістів, які допомогають впоратися з психологічними наслідками карантину та надають адресну допомогу молодим родинам, які найбільш цього потребують.
Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 9 вересня

На Вінниччині запрацювала Школа громадських радників з інклюзії

7 вересня  Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» презентувала першу у Вінницькій області Школу з підготовки громадських радників з інклюзії. Метою проєкту є активізація участі членів 27 об’єднаних територіальних громад області через розробку та впровадження спеціальної навчальної програми з підготовки громадських радників з інклюзії, працівників місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги місцевих громад із числа людей з інвалідністю. Навчальна програма школи складається з декількох тематичних освітніх модулів, перший з яких «Інклюзія у соціальному вимірі» вже розпочався на базі обласного молодіжного центру «Квадрат».
Детальніше тут.

Generated by Fontastic.me