USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 9 листопада

Там, де один безсилий, група, об’єднана спільною справою, може зрушити гори. Ще до війни – і особливо після її початку – люди часто гуртувалися заради досягнення великої мети – з сусідами та друзями чи під проводом організацій громадянського суспільства. Адже триматися разом – це той важіль, який колись шукав Архімед, щоб зрушити Землю.
У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми запропонуємо вам цікаві дані про участь громадян у діяльності ОГС та довіру до громадських організацій, а також запропонуємо гарячі новини і можливості для українського громадянського суспільства. Долучайтеся!

****

У сучасному світі громадські організації є рушіями змін. Вони спонукають громадян впливати на прийняття рішень, порушувати важливі питання та творити краще майбутнє. Чи обирають українці бути активними та безпосередньо долучатися до цих процесів, або залишаються осторонь? Дані нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення свідчать, що участь у діяльності ОГС значно зросла у 2022 році. 15% респондентів зазначили, що активно долучались до діяльності громадських організацій порівняно з 4% у 2021 році, тоді як 32% брали участь зрідка (29% у 2021 році). Водночас менше людей стверджують, що не брали участь, тому що не були зацікавлені (12% порівняно з 41% у 2021 році). Що стосується довіри до ОГС, то майже половина українців (43%) вважають їх вартими довіри та важливими. Дізнайтеся більше в нашому графіку тижня!

****

Рух ЧЕСНО розпочинає національну кампанію з виявлення колаборантів і зрадників 

Рух ЧЕСНО розпочав національну кампанію «Зрадників здавати сюди». Організація закликає громадян виявляти осіб, які вчинили дії, що підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, та вносити їх до Реєстру зрадників, який веде ОГС. Українці можуть поділитися інформацією про колаборантів і зрадників через спеціальну онлайн-форму та QR-код, розміщений на білбордах у Києві та чотирьох областях: Київській, Чернігівській, Харківській та Запорізькій.

Детальніше

****

EdCamp запускає ініціативу з добрих справ для українських вчителів 

 До Дня Гідності і свободи, EdCamp Україна запрошує вчителів долучитися до #доброчелленджу. Цю ініціативу створив голова організації, адаптувавши правила класичного п’ятидоларового експеримента Стенфорда для українських освітян – з акцентом на добрі справи, командну взаємодію і творчість. Головне правило – створити за допомогою невеличкої суми максимально можливого добра. Більше про #доброчелендж читайте за посиланням.

Детальніше

****

Премія Global Teacher Prize Ukraine відзначила героїв освітнього фронту 

Премія Global Teacher Prize Ukraine нагородила планшетами 7 вчителів, яких відзначили в ефірі національного телемарафону у День вчителя 2 жовтня. Два гаджети були передані дітям, які евакуювались з окупованої Херсонщини, щоб вони змогли навчатися, чекаючи на перемогу. Знаєте педагогів, який заслуговують, щоб їх історію почув світ? Номінуйте їх на сайті премії до 30 листопада включно. Більше історій про хоробрих вчителів можна прочитати на Facebook сторінці премії.

Детальніше

****

GoGlobal запускає освітньо-мотиваційну програму для молоді 

7 листопада GoGlobal стартували з освітньо-мотиваційною програмою «Країна взаємно красивих людей» для вчителів та їх учнів зі всієї країни. Протягом 3 тижнів учасники працюватимуть в командах, щоб дізнатися більше про медіаграмотність, критичне мислення та способи зберегти ментальне здоров’я. По завершенню програми кожна команда представить власне бачення відбудови України та своєї участі у процесі, яке об’єднають у Маніфест.

Детальніше

****

Харківський антикорупційний центр бореться з розтратою державних коштів у Харкові та звільнених територіях області

Минулого тижня Харківський антикорупційний центр (ХАЦ) випустив серію публікацій, які досліджують можливе нецільове використання державних коштів місцевими чиновниками. ОГС виявила кілька фактів закупівель, що мають корупційні ознаки. Наприклад, виділення 700 млн грн на будівництво доріг фірмам, пов’язаним з російським бізнесом. Постійно висвітлюючи факти корупції, ХАЦ прагне сформувати нульову толерантність громадян до цього явища та покарати корупціонерів.

Детальніше

****

ІСАР Єднання проведе XI Форум розвитку громадянського суспільства  

5 грудня, в Міжнародний день волонтера, ІСАР Єднання запрошує всіх охочих взяти участь в XI Форумі розвитку громадянського суспільства. Форум – це найбільша національна платформа для навчання, спілкування та обміну досвідом. Щороку на Форумі збираються громадські активісти, благодійники, волонтери, представники бізнес-компаній та донорських організацій, очільники держави та представники органів місцевого самоврядування, щоб разом обговорити найактуальніші питання розвитку не тільки громадянського суспільства, але й усієї країни. Для участі у заході, зареєструйтеся за посиланням.

Детальніше

****

Zagoriy Foundation відкриває набір на навчальний онлайн-курс про благодійність

Zagoriy Foundation відкриває відбір на навчальний курс для некомерційних організацій «Charity Match: перезавантаження». Курс буде складатися з двох модулів, протягом яких ви дізнаєтеся, як почати благодійну діяльність, управляти організацією, будувати ефективні партнерства, фандрейзити та комунікувати. Заявки приймаються до 14 листопада 2022 року.

Детальніше

****

Шведський інститут оголошує програму для лідерів громадянського суспільства

Ви очолюєте організацію, яка працює задля більш справедливого, мирного та інклюзивного суспільства? Подайте заявку на участь у SI Leader Lab – лідерській програмі, розробленій для зміцнення спроможності організацій громадянського суспільства та покращення адвокаційної роботи, пов’язаної із Ціллю сталого розвитку №16 – справедливі, мирні та інклюзивні суспільства. Заявки приймаються до 30 листопада, 2022 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо: Школа політичної аналітики дослідила ставлення українців до тимчасово окупованих територій

Школа політичної аналітики НаУКМА оприлюднила опитування «Окуповані території та Росія: бачення та ставлення українців». Отримані дані свідчать, що більшість українців не вважають ворогами співвітчизників, які лишились на окупованих територіях, з цим твердженням погодились 59,8% українців, а 21,8% не визначилися зі своїм ставленням. Також, опитування з’ясувало, що 31% українців не підтримує запровадження кримінальної відповідальності за отримання російських паспортів на тимчасово окупованих територіях, а 41.2% – повністю погоджуються з цією ідеєю. Більше результатів – за посиланням.

Детальніше

****