Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

«Для здорової демократії необхідне гідне суспільство. Ми маємо були чесними, щедрими, толерантними та мати повагу до інших»– сказав американський адвокат та суддя Чарльз Пікерінг. Ці фундаментальні істини є визначальними для сталого демократичного правління та формують відчуття відповідальності за власну країну. У цьому номері нашого ньюзлеттера ми зануримося в дані про ставлення українців до організації державної влади та запропонуємо найсвіжіші можливості для громадянського суспільства. Вдихніть якомого глибше і пориньте у читання!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Демократія чи авторитаризм? До якого державного устрою тяжіють українці? За результатами дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи», 54% респондентів переконані, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. Ще майже 20% вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний. Також більшість респондентів (53%) переконані, що в Україні люди можуть вільно висловлювати свої політичні погляди. Коли йдеться про майбутнє демократії в нашій державі, то громадська думка обережно оптимістична. 37% респондентів вірять, що за наступні 10 років рівень демократії та законності в Україні покращиться. Ще 21% мають протилежну думку і вважають, що ситуація погіршиться, тоді як 24% переконані – нічого принципово не зміниться.

****

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Конкурси грантів від Програми «Долучайся!»: сесія запитань та відповідей

10 вересня Програма «Долучайся!» проведе сесію запитань та відповідей для представників ГО, які хочуть подати заявки на оголошені грантові конкурси:Інституційна підтримка регіональних організацій громадянського суспільстваПідтримка секторально-цільових ініціатив на національному, регіональному та місцевому рівнях;Короткотермінові гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС. Ви можете поставити ваші питання спікерам за посиланням до 8 вересня або безпосередньо під час ефіру.

Поставити запитання

****

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Голосуй за найкращого вчителя Global Teacher Prize Ukraine

Ми терпляче чекали й нарешті знаємо імена ТОП-10 вчителів, фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine, серед яких і вчителька громадянської освіти Ганна Бут. В той час як ім’я переможця назвуть 2 жовтня на урочистій церемонії, ви все ще можете підтримати вашого улюбленого вчителя чи вчительку, проголосувавши онлайн та обравши переможця глядацьких симпатій!

Проголосувати

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Центр спільних дій проаналізували як українці розуміють та оцінюють систему влади

Кожен п’ятий українець думає, що нашій державі варто відмовитися від посади президента і стати парламентською республікою. Утім, кожен другий вважає, що неконституційні рішення влади, джерелом яких здебільшого були українські президенти, – головна загроза нашій демократії на найближчі три роки. Про це свідчать дані соціологічного дослідження «Як українці розуміють та оцінюють систему влади», яке провів наш партнери Центр спільних дій. Але що означають ці цифри? Як добре українці розуміють, що відбувається у державі та куди нас це може привести? Тисніть на посилання, щоб дізнатися відповідь.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Який з тебе суддя Антикорсуду? Пройди тест від TI-Україна

Нещодавно виповнилося два роки з моменту запуску Вищий антикорупційний суд. Вже два роки саме цей суд розглядає корупційні порушення депутатів, суддів, прокурорів та інших високопосадовців. Думаєте карати корупціонерів легко? Пропонуємо вам відчути себе суддею Антикорупційного суду і винести вироки топчиновникам, пройшовши тест від Transparency International Україна за посиланням нижче.

Пройти тест

****

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Від Брежнєва до Зеленського: Демініціативи запрошують на вечірку-презентацію книги

Наші колеги з Фонду «Демократичні ініціативи» запрошують усіх на дружню вечірку-презентацію! Співзасновник Могилянки та «гуру» української політології професор Гарань співає, жартує і презентує нову книгу «Від Брежнєва до Зеленського: дилеми українського політолога». Вхід безкоштовний за умови дотримання соціальної дистанції та маскового режиму. Більше про подію за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Голосуй за переможців премії KyivPrideAwards2021

Підтримай своїх фаворитів у номінаціях KyivPrideAwards2021! Голосування триватиме до 10 вересня 2021. Урочиста церемонія нагородження у 7 номінаціях за особливий вклад у розвиток ЛГБТ+ руху відбудеться 18 вересня 2021 та завершиться концертом українських зірок. Подія буде транслюватися онлайн для людей зі всього світу.

Проголосувати

****

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Відкрито набір на участь у освітній програмі «Community Action Training»

Фонд Конрада Аденауера (KAS) у партнерстві з Центром підготовки та консультування у Тбілісі (CTC) оголошує конкурс для відбору учасників гібридної освітньої програми «Community Action Training». Програма передбачає електронний курс онлайн та один офлайн курс в Тбілісі. До участі запрошуються активісти, які проживають у країнах Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна). Заявки приймаються до 5 жовтня 2021 року.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Українсько-данський молодіжний дім запрошує до участі в майстер-класі з молодіжного лідерства

Якою б не була ваша роль у молодіжній організації, завжди корисно тренувати свої лідерські здібності. Участь у саміті – це чудова можливість особисто зустрітися з іншими молодіжними активістами та експертами та покращити свої здібності. Українсько-данський молодіжний дім розробив серію з трьох семінарів, які стануть у нагоді як низовим волонтерам, так і керівникам місцевих організацій. Щоб зареєструватися, потрібно заповнити форму до 12 вересня.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 8 вересня

Інтелектуальна гра «Антикорупційна мафія»

«Антикорупційна мафія» – це інтелектуальна гра, що відображає модель боротьби добре організованої нечисленної групи корупціонерів проти неорганізованої більшості суспільства за контроль над спільним ресурсом–бюджетом міста. Гра розвиває навички роботи в команді, уміння аргументувати власну позицію, критично мислити та приймати рішення. Якщо ви хочете отримати гру для вашої організації або закладу, заповніть форму за посиланням нижче.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me