Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Стів Джобс якось сказав: “Технологія – це ніщо. Найважливіше – це те, що ти віриш в людей. Віриш, що у більшості своїй вони хороші та розумні. І якщо ти даси їм необхідні інструменти, вони з їх допомогою зроблять чудові речі”. Без перебільшень можна сказати, що ця думка стосується і громадянського суспільства. Сьогодні активісти з усіх куточків України регулярно  проводять воркшопи, заходи та організовують експерті дискусії – і все це онлайн. Сучасний діджитал-світ пропонує безліч онлайн інструментів не тільки для ефективної діяльності, але й для нетворкінгу та фандрейзингу.

Але попри таке чимале “меню” онлайн інструментів для громадянського залучення, все ще існує необхідність у лідерах та ідеях, що стоять за ними. З їх допомогою українці зможуть ще ефективніше об’єднувати свої зусилля та розвиватись. І як результат – ставати більш залученими громадянами. Саме тому ми вирішили присвятити цей випуск ньюзлетеру онлайн залученню громадян та інструментам, які цьому сприяють.

****

Новини програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Онлайн космічний концертний вікенд: не пропусти наш супер івент цього літа

Запам’ятай цю дату! 11 червня, ми та наші партнери Всеукраїнська асоціація музичних подій разом з Atlas Weekend та телеканалом M1 проведемо онлайн концерт “Космічний вікенд”. Наша головна мета – ще раз наголосити на важливості відповідальної поведінки всіх та кожного під час пандемії. Під час концерту для вас співатимуть MOZGI, Время и Стекло, U_C, INGREТ, Michelle Andrade та Nikita Lomakin. Виступи всіх виконавців буде супроводжувати сурдопереклад. Вам потрібно більше аргументів, щоб подивитись цей концерт? Думаємо, навіть цього анонсу  вже вдосталь:) Тримайте лінк та вмикайтеся вже цієї суботи о 20:00! Дивись тут

****

Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Як часто ви повідомляли про ями на дорозі чи про випадки корупції? А скільки з них було через онлайн платформи, сайти чи соціальні мережі? Так от, за результатами нашого загальнонаціонального опитування щодо громадянського залучення лише 7% українців робили щось подібне минулого року. При цьому, більшість – знають про та залучені до громадської діяльності, але уникають активної участі в ній. Більше у нашому щотижневому графіку.

****

Що ми читаємо у “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Аналітика “Як цифрові технології можуть сприяти більшій участі в активностях громадянського суспільства?” від RAND Europe розповідає про можливості онлайн-інструментів, а також визначає ключові труднощі, пов’язані з роботою  подібних платформ. Автори статті згадують про  потенціал новітніх цифрових технологій щодо доступу до глобальних спільнот та  сприяння розвитку громадських мереж та мобілізації населення навколо різних ініціатив. Автори підкреслюють, що саме в цьому аспекті, новітні технології можуть витіснити такі традиційні формати як ЗМІ та уряд. Поряд з цим вони застерігають, що важливо враховувати різні рівні доступу до технологій та інфраструктури, які можуть перешкоджати комунікації та взаємодії із більшістю вразливих груп населення. Детальніше тут.

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Освітній онлайн проект від VoxUkraine

Дистанційними уроками вже нікого не здивуєш. Вони вже стали звичною справою для більшості з нас. Але чи всі уроки ми вивчили? Що скажете, наприклад, про сьогоднішню епідемію. Чи все ми знаємо? Так от, VoxUkraine зробили серію матеріалів про те, чи вбиває демократію COVID-19, які принципи біоетики слід застосовувати для пандемії та чи всі уроки коронакризи ми засвоїли. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Діджиталізація церемонії нагородження – дізнайся як це зробила Освіторія

Чи можна проводити церемонію нагородження національного конкурсу он-лайн? Легко! Такою була відповідь нашого партнера – Освіторії. Вони не лише провели конкурс на кращу настільну гру з громадянської освіти серед українських вчителів та їхніх учнів. Вони також провели онлайн церемонію нагородження переможців. Ті, в свою чергу, не лише презентували свої ігри, а й поділились думками щодо громадянської освіти в школах та гейміфікації як інноваційного методу навчання та мотивації дітей. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Онлайн дискусія експертів: інсклюзивний івент для кожного

Минулого тижня наші партнери з Сумщини провели онлайн дискусію про те, як правильно організувати івент, щоб він був не тільки інформативним, а й максимально інклюзивним. Поговорили про максимально адаптовані локації в Сумах, про доступність подій для учасників із вадами зору та вимоги до презентацій спікерів, а також про те, де знайти перекладача з мови жестів у Сумах та як організувати доступний захід для дітей. Всі поради активісти зберуть у спеціальну пам’ятку. Детальніше тут.

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Від інформаційної кампанії онлайн до публічного опитування: досвід активістів з Нової Каховки

Ми неодноразово писали про наших регіональних партнерів з Нової Каховки, які боряться за доступ місцевих жителів до процесів прийняття рішень у місті. Активісти з Центру сучасного розвитку “Астра” чимало раз створювали відеоролики та інформаційні онлайн матеріали про те, які порушення допускає міська влада при будівництві новобудов у прибережній зоні, про непрозоре будівництво спортивного комплексу та про порушення у розміщенні МАФів. Ці зусилля не були марними. Адже вже цими вихідними активісти з Нової Каховки проведуть публічне опитування щодо вище згаданих питань. Настав час для місцевих жителів, щоб висловити свою позицію.

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Civil Match: онлайн нетворкінг для ГО з десяти країн

Українські ГО запрошуються на Civil Match – інтенсивний онлайн-нетворкінг, що допоможе знайти партнерів у 10 країнах, синхронізувати цінності, створити спільні проєкти, а може й отримати разом фінансування.  Учасники зможуть обговорити глобальні та локальні виклики з колегами, отримати шанс на підтримку в розмірі 1000 євро, а також створити спільні проєкти до Civil Match Forum. Дедлайн для подачі заявок – 22 липня. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 8 липня

Стагнація реформ в Україні: дізнайтеся про результати онлайн-дискусії експертів РПР

Минулого тижня Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ разом з партнерами провели онлайн дискусію “Стагнація реформ в Україні: шлях уперед під час кризи”. Учасники обговорили судову реформу, політично вмотивовані розслідування, посилення тиску на Національний банк України та його незалежність. Експерти зазначили, що попри прогрес в інших сферах проблеми із судовою реформою в Україні все ще істнують. Західні партнери вкрай стурбовані політично вмотивованими переслідуваннями в Україні: кримінальними справами проти 5-го президента Петра Порошенка та активіста Сергія Стерненка. У той час, коли вбивці активістів Майдану досі не покарані. Детальніше тут.

Generated by Fontastic.me