Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

«Наше життя закінчується тоді, коли ми припиняємо говорити про важливі речі». Ці слова відомого американського активіста та правозахисника Мартіна Лютера Кінга мабуть чи не найкраще описують суть виборів та роль, яку кожний громадянин відіграє у них. З наближенням місцевих виборів в Україні, громадянське суспільство спрямовує свої зусилля на інформування громадян та забезпечення зваженого та поінформованого вибору. Саме тому цей випуск нашого ньюзлетера ми вирішили присвятити зусиллям наших партнерів, які продовжують інформувати громадян про структуру та повноваження місцевих органів влади як на національному, так і на регіональному рівнях; cлідкують за прозорістю новообраної влади та створюють інноваційні інструменти для боротьби з передбирчими фейками та мотивування молоді до активної участі у місцевих виборах.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Програма «Долучайся!» нагородила Найкращого вчителя громадянської освіти

3 жовтня Освіторія провела церемонію нагородження премії Global Teacher Prize Ukraine 2020, яка стала справжнім тріумфом громадянської освіти. Цього року Програма «Долучайся!» ініціювала нову номінацію для найкращого вчителя громадянської освіти. Леся Юрчишин, вчителька з Києва, стала переможницею у цій номінації та отримала освітню поїздку за кордон, щоб отримати провідний досвід викладання в галузі громадянської освіти. Вона також стане амбасадором громадянської освіти протягом наступного року та поділиться своїми секретами викладання з іншими вчителями громадянської освіти. Головний приз отримав Василь Дяків, вчитель історії та громадянської освіти з Тернопільської області, та активний член асоціації «Нова Доба», ще одного нашого партнера з розробки навчальних програм з громадянської освіти у школах. Церемонія транслювалася в прямому ефірі національним телеканалом 1+1 та на Facebook-сторінці Global Teacher Prize Ukraine.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Чи будете ви голосувати на місцевих виборах? Якщо так, ви вочевидь входите до 82% українців які планують проголосувати на виборах 25 жовтня. Такі дані отримали наші партнери з Фонду «Демократичні Ініціативи». При цьому, дослідження соціологічної групи «Рейтинг» показало, що більш ніж половина українців ще не визначилися з тим, за кого голосуватимуть на місцевих виборах. Показовим також є той факт, що на переважній території України населення довіряє місцевим виборчих комісіям, хоча близько половини українців не очікують на зміни після виборів. Більше деталей шукайте у нашому графіку тижня.

**** 

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Шукаємо спеціаліста зі зв’язків з громадськістю в нашу дружню команду

Ми шукаємо спеціаліста зі зв’язків з громадськістю у команду програми “Долучайся!”. Якщо Ви володієте навичками міжособистісного спілкування та таймменеджменту, маєте досвід на подібній посаді, хочете стати частиною команди професіоналів та долучитись до розбудови сильного громадянського суспільства в Україні – хутчіше подавайтесь! Детальніше про вакансію читайте за посиланням.

Детальніше

 

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня
«Якщо тобі не байдуже»: музичний маніфест закликає молодь проголосувати на місцевих виборах

Громадська організація Global Office презентувала яскравий музичний маніфест «Байдуже» в рамках кампанії «ВліпиЗаСебе». У кліпі молоді люди різної зовнішності, професії і стилю життя заявляють про своє право голосу. Цим відео автори хочуть мотивувати молодь не бути байдужими і проголосувати на місцевих виборах. Маніфест наголошує, що не дивлячись на те звідки ти, який у тебе стиль, робота або освіта, ти – громадянин своєї країни і повинен брати відповідальність за те, в яких умовах житимеш. Дивіться відео, надихайтесь та приходьте голосувати 25 жовтня!

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Громадські організації закликають партії та кандидатів підтримати екологічний чекліст

Коаліція з вісімнадцяти громадських організацій звернулася до політичних партій та кандидатів, які балотуються на місцеві вибори, з вимогою підтримати екологічний чекліст і включити до своїх програм цілі з охорони навколишнього середовища. Представники коаліції заявляють, що українці прагнуть підтримки чистого та безпечного середовища для збереження здоров’я української нації та її громад. Коаліція просить тих, хто балотується на місцевих виборах, публічно підтримати такі критично важливі питання, як якість повітря та води (моніторинг та захист), регулювання відходів, зелених насаджень, здійснення екологічного контролю, розвитку енергетики та територій.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Дивіться українські та американські новини про вибори разом із Телебаченням Торонто

4 жовтня Телебачення Торонто випустило нову серію шоу #@)₴?$0 з Майклом Щуром. Цей епізод присвячений українським та американським новинам: знаковому політично-сатиричному фільму “Борат-2” із Сашею Бароном Коеном у ролі журналіста з Казахстану, першим дебатам Байдена та Трампа, плагіату політичних рекламних відео українських кандидатів, які балотуються на місцевих виборах, та іншим новинам тижня. Дивіться відео, щоб залишатися в курсі останніх подій!

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Виборча Скриня від VoxUkraine: новий телеграм-канал про місцеві вибори 2020

Коли до голосування залишилося менше ніж місяць, дуже важливо фахово та об’єктивно висвітлювати виборчий процес. Переймаючись проблемою розповюдження неправдивої та упередженої інформації, VoxUkraine створили Виборчу скриню – новий телеграм канал із новинами, експлейнерами, опитуваннями та аналітикою про прийдешні місцеві вибори. Саме тут автори каналу збиратимуть усю найкориснішу, найцікавішу та найактуальнішу аналітику перед виборами, щоб 25 жовтня ти проголосував свідомо. Підписуйтеся!

Детальніше

 

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Харківські активісти формують свідомий вибір жителів під час місцевих виборів

28 вересня громадська ініціатива Виборча Рада UA провела публічну онлайн-дискусію з метою формування у жителів міста усвідомленого вибору з урахуванням виборчих програм, поглядів та аргументів, представлених кандидатами на посаду міського голови Харкова. Дискусія була побудована навколо опитування щодо програми регіонального розвитку, розробленої місцевими експертами громадянського суспільства. Під час заходу представники різних політичних партій, які балотуються на посаду міського голови Харкова, поділились своїми думками щодо фінансування місцевого самоврядування, житлово-комунального господарства, місцевого транспорту, освітніх та спортивних закладів.

Детальніше

 ****

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Запорізькі активісти публікують матеріали-розслідування про міських депутатів

1 та 2 жовтня Запорізький центр розслідувань випустив дві публікації щодо майбутніх місцевих виборів. Перша публікація «Як запорізькі депутати звітували про свою діяльність на сайті міськради?» зосереджується на обов’язках депутатів щодо публічної звітності. Після детального аналізу звітів було встановлено, що лише один депутат Запорізької міської ради публікував звіти на веб-сайті із описом п’яти років його діяльності. У другій публікації «Буряк і депутати «Єднання»: що робили і що казали про мера сьогоднішні прибічники» описується, як депутати, які зараз підтримують мера Запоріжжя Володимира Буряка, протягом п’яти років змінили свою думку про нього та перейшли від опозиції до коаліції.

****

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

У Сумах активні громадяни обговорюють програми кандидатів у мери

2 жовтня Сумська платформа реформ провела публічну зустріч агентів змін під назвою «Нам тут жити наступні 5 років». На зустрічі просто неба представники політичних партій, кандидати у мери та активні громадяни обговорили діяльність кандидатів у депутати міської ради протягом наступного терміну, розглянули їхні проєкти громадського плану на наступні 5 років, а також зібрали пропозиції та побажання учасників.

Детальніше

 

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Проєкт “Жінки України” оголосив про другу хвилю ініціативи з підтримки молодих жіночих правозахисних організацій

29 вересня проєкт «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» оголосив другу хвилю конкурсу «Суперсила для жіночих правозахисних організацій». Його мета – розвивати потенціал молодих жіночих організацій, які просувають ідеї гендерної рівності на місцевому рівні. Відібрані організації отримають 4-річну підтримку від мережі міжрегіональних ресурсних центрів (хабів), які працюють у Херсоні, Львові, Києві, Вінниці та Харкові. Хаби оцінять рівень розвитку потенціалу кожної організації та плану інституційного розвитку, проводитимуть тренінгіи та інші заходи з організаційних та програмних питань, нададуть менторську підтримку та можливості для мережування та обміну досвідом.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Transparency International Ukraine сприяє прозорості майбутньої місцевої влади в Україні

У ході передвиборчої кампанії, яка активно триває в країні, Transparency International Ukraine спільно з Інститутом Політичної Освіти в рамках програми “Прозорі міста” за фінансової підтримки Європейського Союзу розробили Кодекс прозорої влади – 11 положень, які сприятимуть розвитку належного врядування та підзвітності місцевої влади. ТІ Україна закликає кандидатів на посади міських голів та депутатів підтримати цей документ і зобов’язатися реалізувати його після перемоги на місцевих виборах. Результати діяльності новообраних представників місцевої влади з урахуванням положень та статусу їхьного виконання можна буде побачити на онлайн-платформі або у щорічних Рейтингах прозорості та підзвітності.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Громадські організації розробили та представили Карту правових реформ громадянського суспільства України

30 вересня Центр демократії та верховенства права (CEDEM) спільно з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та ІСАР Єднання в рамках діяльності сектору підтримки громадянського суспільства України презентували Карту правових реформ громадянського суспільства. Це аналітичний, перспективний та політичний документ, що містить бачення громадського сектору щодо пріоритетів реформування та вдосконалення правового середовища для організацій громадянського суспільства в Україні на 2021-2025 роки. Карта є основою нової Національної стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні. Цей документ було розроблено понад 150 ГО з усієї України та 250 експертами, які працювали над його розробкою протягом останніх шести місяців.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 жовтня

Українське радіо запускає освітній серіал «Знову вибори»

В жовтні UA: Українське радіо почало трансляцію освітнього радіосеріалу «Знову вибори». Серіал містить 40 епізодів (кожна серія триває приблизно 5 хвилин) і на конкретних прикладах демонструє права та обов’язки громадян у виборчому процесі. Автори проєкту підготували короткі й зрозумілі відповіді на складні запитання про вибори. Проєкт має на меті підвищити обізнаність мешканців сіл, селищ і міст з особливостями виборчого законодавства, стимулювати до активної громадянської позиції, безпосередньої участі в управлінні своєю громадою, нагадати, що кожен громадянин має право не лише обирати, а й бути обраним.

Детальніше

Generated by Fontastic.me