Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

Томас Едісон якось сказав, що він не помилявся, а перепробував 10 тисяч способів, які не спрацювали. Минулого тижня відбулося багато подій, які стосувалися відкритості та підзвітності, прямої демократії та розвитку громадянських компетенцій. Пошуки та боротьба громадянського суспільства чимось схожі на пошуки Едісона: може здаватися, що вони не мають жодного результату, поки не перетворяться на дії чи політики – ту саму лампочку, що подарує світло у повній пітьмі. У цьому випуску нашого ньюзлетера ми розкажемо про сприйняття громадянами реформ, останні досягнення громадянського суспільства України та можливості для тих, хто зважується змінювати порядок речей. Долучайтеся, щоб знати більше!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

З часів здобуття незалежності Україна пройшла довгий та складний шлях до розбудови демократії. Проте виявилось, що не так вже й легко досягти омріяного суспільства демократичних цінностей, ідеалів та прав людини. Радянська минувщина, непотизм, популізм, корупція та інші безпосередні загрози перешкоджають нашій державі приєднатися до пантеону світових демократій та наповнюють українців скептицизмом щодо реформ та нових починань. Водночас, наші громадяни виокремлюють чіткі показники, які символізують незворотність перебігу реформ. Загальнонаціональне опитування громадянського залучення Програми “Долучайся” виявило, що більшість респондентів (56%) вважають збільшення достатку їх родин найважливішою ознакою незворотності реформ. Дещо нижча частка опитуваних (49%) відповіли, що незворотність реформ знаменують позитивні темпи зростання економіки, тоді як 37% переконані, що це можливість отримувати якісні послуги від держави. Водночас, українці не очікують відчути наслідки реформ найближчим часом. 18% опитуваних відповіли, що це можливо лише через більш ніж 10 років, 16% припускають, що процес може зайняти 4-5 років, тоді як лише 9% сподіваються відчути реформи протягом одного року. Дізнайтеся більше в нашому графіку тижня.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

Програма “Долучайся!” показала прем’єру нового освітньо-розважального телешоу

27 березня Програма “Долучайся” презентувала нове освітньо-розважальне телешоу “Бла Бла Таксі” на 5 каналі. Цей новий формат дозволяє залучити громадян, підвищити обізнаність щодо громадського активізму та висвітлити діяльність тих, хто працює над важливими політичними та соціальними починаннями в Україні. Телешоу транслюватиметься щотижня. Перші два епізоди можна подивитися на YouTube.

Детальніше

****

Новини партнерів

 

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

УАЛ шукає рішення викликам з якими стикається молодь

30-31 березня Українська академія лідерства спільно з Міністерством молоді та спорту провела онлайн-конференцію “Youth Matters!”. Мета конференції – обмін знаннями, синхронізація зусиль та пошук дієвих рішень виклакам у сфері молодіжного розвитку.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

ТІ Україна проаналізували рівень підзвітності та прозорості українських міст

31 березня Transparency International-Україна презентувала результати двох рейтингів – Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України та Рейтингу підзвітності 50 міст України. Дослідження проаналізувало рівень прозорості та підзвітності міст та визначило основні фактори у впровадженні позитивних змін.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

Центр UA висвітлює виклики, з якими стикаються українські жінки та меншини

31 березня Центр UA разом з Українською Правдою прем’єрували документальний фільм “Своя”, у фокусі якого щоденне життя різних за походженням українок. Фільм розкаже про виклики та труднощі, з якими стикаються наші співгромадянки.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

Цикл відеоматеріалів для розвитку громадянського суспільства від експертів “Демініціатив”

1 квітня Фонд “Демократичні ініціативи” випустив перший відеоурок “Як не потрапити в пастки псевдосоціологів”. У цьому випуску Олексій Гарань, професор політології НаУКМА та науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи”, розвповів про “базу псевдосоціологів”, спроби фальсифікації екзит-полу під час виборів 2004 р. і порадив, як перевіряти дані опитувань, що поширюють ЗМІ.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

Громадські організації ініціювали публічні обговорення законопроєкту про місцеві референдуми

5 квітня відбулось перше публічне обговорення “Місцеві референдуми: пошук ефективного механізму народовладдя для України” за участі регіональних експертів та політиків. Метою публічних обговорень є сприяння відкритому інклюзивному діалогу з громадянами, підвищення обізнаності щодо політичних реформ та побудова діалогу між громадянами, політичними партіями, зацікавленими сторонами та експертами. Загалом заплановано 4 публічних обговорення законопроєкту.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

Gender Z оголошує прийом заявок на учась у проєкті

Writing for Equality – унікальний онлайн-проєкт для блогерів та блогерок, журналістів та журналісток, активістів та активісток. Він пропонує можливість взяти участь в онлайн-зустрічах з цікавими гостями з неурядових організацій, політиками, ЛГБТ-активістами з Німеччини, Молдови чи України та провести журналістське дослідження на тему життя ЛГБТК-людей з трьох країн-партнерок. Заявки приймаються до 26 квітня.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

Конкурс грантів для ініціатив з громадського контролю за силовими структурами від Freedom House

Freedom House оголошує конкурс для українських громадських організацій на отримання грантів для втілення проєктів, які будуть безпосередньо взаємодіяти зі співробітниками правоохоронних органів і служби безпеки для обговорення питань, що становлять взаємний інтерес на національному і місцевому рівнях, а також для пошуку конструктивних рішень. Проєкт спрямований на те, щоб продемонструвати, що ефективність, підзвітність, та демократичне врядування в секторі безпеки, є взаємопідсилювальними елементами системи безпеки Україні. Проєктні пропозиції приймаються до 18 квітня.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

Детектор медіа презентували індекс медіаграмотності українців

29 березня “Детектор медіа” презентувало результати комплексного дослідження “Індекс медіаграмотності українців”. Мета дослідження – визначити наскільки українці вміють свідомо сприймати і критично тлумачити інформацію, а також користуватися розмаїттям медіа.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 7 квітня

Четверта літня школа з політичних партій та демократії

Школу організували Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) та Європейський консорціум з політичних досліджень (ECPR). Її метою є обговорення більш широкого кола питань у вивченні політичних партій, партійних систем, виборів та демократії. Літня школа відкрита для дослідників, практиків та лідерів громадянського суспільства у сфері політичних партій, виборів, представницької демократії та пов’язаних сфер. Враховуючи пандемію COVID-19 школа відбудеться в онлайн-форматі. Заявки приймаються до 30 квітня.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me