Громадянське суспільство є потужним гравцем, який веде нас до позитивних змін. Воно займається адвокацією, контролює втілення реформ, а іноді навіть бере на себе обов’язки держави. Безперечно, рушійною силою опору України російській агресії є активні громадяни – військовослужбовці, волонтери чи жертводавці. XI Форум розвитку громадянського суспільства у Києві та українсько-грузинський форум у Тбілісі, що відбувалися паралельно цього тижня, засвідчили прагнення до змін та жагу обмінятися досвідом та навчитися на успішних прикладах.
У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми розповімо про Форум громадянського суспільства, анонсуємо нашу нову кампанію про ОГС та перелічимо останні новини громадського сектору. Долучайтеся до нашого щотижневого дайджесту!
****
Активізм став невіддільною складовою сучасної України. Громадяни беруть участь у прийнятті рішень, покращують життя своїх громад та сприяють перемозі над державою-агресором. Тож до яких саме активностей українці долучалися у 2022 році? За результатами нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, найчастіше громадяни ініціювали або підписували електронні петиції до місцевих чи національних органів влади – 26% повідомляють, що робили це протягом останніх 12 місяців (порівняно з 5% у 2021 році). Ще 26% брали участь у мирних акціях (7% у 2021 році.). 17% брали участь у громадських слуханнях, а 13% зверталися до влади щодо інфраструктурних питань (6% та 6% у 2021 році відповідно). Нестача часу (22%), стан здоров’я, робота чи навчання (14%), а також турбота про сім’ю (12%) є головними перешкодами для участі в громадській діяльності.
****
Програма «Долучайся!» запускає кампанію, щоб підвищити довіру до громадянського суспільства
Україна постійно змінюється – міста розвиваються, реформи впроваджуються, а громадяни вчаться бути відповідальними. Але іноді ми не помічаємо тих, хто знаходиться в серці цих змін – громадських активістів. Програма «Долучайся!» запускає спецпроєкт разом з nv.ua, що розповість більше про діяльність активістів і громадських організацій. У першому матеріалі ми зануримось в основні терміни для знайомства з громадським сектором. Тисніть на посилання, щоб прочитати.
****
Програма «Долучайся!» обговорила довіру до ОГС на ХІ Форумі розвитку громадянського суспільства
У рамках кампанії з підвищення довіри до громадських організацій та щоб почати широку дискусію про довіру до громадських організацій, Програма «Долучайся!» провела подію «Відновлюючи довіру: дороговказ для громадянського суспільства» в рамках ХІ Форуму розвитку громадянського суспільства. Спікери, які представляли громадський сектор, бізнес, державу та донорську спільноту, говорили про те, як конвертувати зростання активізму в довіру до громадського сектору, створення умов для ефективного діалогу та сталих відносин між громадським сектором, громадянами, владою та бізнесом. Тисніть на посилання, щоб переглянути панельну дискусію.
****
Програма «Долучайся!» та НАЗК дізналися, що означає доброчесність для Богдана Логвиненка
Богдан Логвиненко є засновником освітньо-мультимедійного проєкту Ukraїner, що розповідає дивовижні історії про найвіддаленіші місця, людей, мистецтво та бізнес в Україні. У рамках просвітницької кампанії «Доброчесність перемагає» ми записали інтерв’ю з Богданом, щоб дізнатися, що для нього означає доброчесність та як отримав «щеплення» від хабарництва ще у шкільному віці. Більше корисних підказок про практики доброчесності ви знайдете на сайті study.nazk.gov.ua та у соцмережах за хештегом #доброчесністьперемагає.
****
Євромайдан SOS та Центр громадянських свобод відзначили волонтерів України спеціальною премією
З нагоди Міжнародного дня волонтера, Євромайдан SOS та Центр громадянських свобод провели церемонію нагородження Волонтерської премії під час ХІ Форуму розвитку громадянського суспільства. Понад 250 волонтерів з різних регіонів України були відзначені у таких номінаціях: волонтери військового фронту “Допомога Армії”, рятувально-пошукові
****
Олександра Матвійчук стала однією з найвпливовіших жінок-лідерок у 2022
Українські активісти отримують престижні відзнаки! Олександра Матвійчук, яка очолює Центр громадянських свобод, увійшла до списку найвпливовіших жінок світу в категорії «Лідери» за рейтингом британського видання Financial Times. Крім цього, Олександра отримала відзнаку Right Livelihood Award за внесок у «розбудову стійких демократичних інституцій в Україні та моделювання шляху до міжнародної відповідальності за воєнні злочини». Разом з іншими видатними українками – Юлією Паєвською (Тайрою), Крістіною Бердинських, Юлією Сачук та іншими, Олександра Матвійчук увійшла до рейтингу «100 жінок 2022 року» за версією BBC.
****
GoGlobal презентували Маніфест молоді про її участь у відбудові України
30 листопада GoGlobal презентували «Маніфест Змін», що відображає бачення молоді повоєнної відбудови України та її участі в цьому процесі. Маніфест було створено в рамках освітньо-мотиваційної програми «Країна взаємно красивих людей», впродовж якої ментори та спікери розповідали учасникам про необхідність медіаграмотності та критичного мислення, ділились знаннями та навичками, необхідними для життя під час війни.
****
Більше Вакансій! Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців
Шукаєте роботу? Програма «Долучайся!» оголошує нові можливості! Це ваш шанс приєднатися до нашої команди, яка невпинно зростає:
– Фахівець/чиня з комунікацій https://bit.ly/3H4C22F
– Фахівець/чиня з оцінки та моніторингуhttps://bit.ly/
– Програмний менеджер/ка з реформ та адвокаціїhttps://bit.ly/
– Програмний менеджер/ка з культури та мистецтва https://bit.ly/3E1WE8A;
– Програмний менеджер/ка з цифрових інновацій https://bit.ly/3EgAPCG;
– Програмний менеджер/ка з організації заходів https://bit.ly/3EyNfHe;
– Програмний менеджер/ка з мережування і коаліцій https://bit.ly/3UV3VOz;
– Програмний менеджер/ка з громадянської освіти https://bit.ly/3g9D1DN;
– Програмний менеджер/ка з соціальної згуртованості https://bit.ly/3UTmPW0;
– Фахівець/чиня з фінансів https://bit.ly/3g0RAK0;
– Фахівець/чиня з грантів та контрактів https://bit.ly/3hNg9u4;
– Фахівець/чиня з закупівель https://bit.ly/3O8RfBB.
Зацікавились? Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з обов’язками і кваліфікацією та не вагайтесь надсилати резюме і мотиваційні листи!
****
Internews оголошує конкура грантів з медіаграмотності
Internews в рамках «Медійної програми в Україні» запрошує українські медіаорганізації, незалежні медіа та організації громадянського суспільства до подання проєктних пропозицій на конкурс з медіаграмотності. Цей грантовий конкурс є цілеспрямованим, але гнучким механізмом, який надає можливість розробляти креативні, інноваційні загальноукраїнські та регіональні короткострокові проекти. Ці ініціативи можуть підвищити рівень медіаграмотності в навчальній, позанавчальній та неформальній освіті, особливо для найбільш марґіналізованих груп. Заявки приймаються до 13 січня 2023 року.
****
Українська академія лідерства запрошує молодь до участі у Форумі можливостей
Українська академія лідерства запрошує молодь віком 16-25 років на «Форум можливостей: Лідерство. Карʼєра. Підприємництво». Форум відбудеться 10-11 грудня 2022 року в Києві. Основні теми для обговорення – цінність молодіжного лідерства, кар’єра в умовах війни, підприємництво як інструмент економічного зростання та важливість культури діалогу. Реєструйтеся за посиланням нижче.
****
Глобальне громадянське суспільство в геополітичну епоху: як конкуренція великих держав змінює громадський активізм
За останні десять років загострення геополітичного суперництва та напруженості стали домінувати у фокусі політиків, дипломатів та аналітиків. Усі погоджуються, що зростання геополітичної конкуренції є визначальною рисою сучасних міжнародних відносин. Але як геополітична ера впливає на глобальне громадянське суспільство? Видання Фонду Карнегі «Глобальне громадянське суспільство в геополітичну епоху: як конкуренція великих держав змінює громадський активізм» пропонує дослідити, як геополітика спричиняє різні зміни, через які проходить глобальне громадянське суспільство. Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше.
****